Jump to content

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

  • 2 weeks later...

Čast mi je što u poslednjih godinu-dve sve češće upoznajem veoma mlade perspektivne osobe koje ne čekaju da im drugi pronalaze prilike, već se samostalno edukuju i bore za svoj status u savremenom društvu. Nameravam da promovišem na ovom blogu u narednom periodu osobe koje su potpuno ne-specifične u ovdašnjem miljeu “izgovora” za sve, i ovom prilikom možete pročitati priču o Dušanu Odobašiću.Dušan je pre neki dan završio trogodišnje studije iz oblasti marketinga na jednom privatnom fakultetu u Beogradu i naredne školske godine (u septembru) upisuje Specijalističke strukovne studije iz e-poslovanja. Ima pet godina radnog iskustva u kompaniji Fudeks, a od pre dve godine je direktor marketinga u ovoj firmi. I pre dva meseca je napunio 20 godina! Inicijativa i preduzimljivostNa konferenciji “E-trgovina” ove godine Dušan je predstavio studije slučaja servisa Rent-a-Car i Limo Service kompanije Fudeks koje su doživele preporod nakon njegovog preuzimanja marketinških aktivnosti na taj način da u poslednjih nekoliko meseci ovi servisi dolaze do preko 99 odsto klijenata preko interneta.On je organizovao sistem koji bi trebalo postepeno da omogući korišćenje WiFi sistema za putnike u autobusima kroz različite države, a uspeo je da završi pregovore o nabavci električnih vozila za Rent-a-Car servis. Brzo usvajanje znanja i primena novostečenih znanjaU poslednjih nekoliko meseci radim s njim kombinaciju konsaltinga i edukacije iz oblasti e-poslovanja i e-marketinga, i Dušan se nalazi u kategoriji samo nekoliko osoba kojima sam do sada držao edukaciju (od preko 1.000 kada se saberu sve in-house obuke, neformalne obuke i formalne studije) koje nakon što zajedno pređemo 3-4 važne oblasti, on na osnovu toga nedelju dana kasnije uradi 10 različitih stvari!

Dobar primer može da bude situacija da je Dušan nakon 2-3 nedelje od početka našeg aranžmana došao sa informacijom da je krenuo sa kreiranjem svog prvog WordPress sajta (iako na tu temu uopšte nismo pričali), koji je završio nedelju dana kasnije samostalno (pre toga nikada nije ni programirao i niti se bavio dizanom). Dve nedelje kasnije je već napravio nacrt firme koju će napraviti za usluge izrade veb sajtova i e-marketinga. U tom vremenu je već našao prve osobe koje će raditi kod njega razvoj sajtova i online promociju, a istovremeno je našao prodavce za ove usluge koji su već tada počeli da prodaju ove usluge.Nakon puštanja sajta ove agencije (koji je sam napravio za nekoliko dana) u roku od 6 dana je direktno preko sajta (putem PPC kampanje) došao do šest klijenata! Ovu priču će Dušan uskoro detaljnije opisati na svom blogu.

Prethodno ne znači da Dušan razmišlja o napuštanju kompanije Fudeks, već se dovoljno dobro organizovao da može da radi još poslova koji ga interesuju.Priču o tome kako je nakon toga za dve nedelje završio Google Engage sertifikaciju možete pročitati na njegovom blogu kao prvi blog post. “Sve se može kada se hoće”Pored svega navedenog, Dušan svakog dana nalazi vremena da 4-5 sati trenira tenis (rekreativno)! Kako bi se reklo, ima puno viška energije koju na ovaj način izbacuje iz sebe…Mišljenja sam da osobe kao što je Dušan Odobašić treba da budu maksimalno promovisane, naročito među njegovim vršnjacima (mlađim i starijim), u ovom društvu poremećenih moralnih i radnih vrednosti, da se jednom zauvek usvoji “mantra” koja može učiniti ljude zadovoljnim u vremenu u kojem živimo – Rad na sebi u pravcu aktuelnih znanja koja se traže danas u svim oblastima poslovanja.

Link to comment
Čast mi je što u poslednjih godinu-dve sve češće upoznajem veoma mlade perspektivne osobe koje ne čekaju da im drugi pronalaze prilike, već se samostalno edukuju i bore za svoj status u savremenom društvu. Nameravam da promovišem na ovom blogu u narednom periodu osobe koje su potpuno ne-specifične u ovdašnjem miljeu “izgovora” za sve, i ovom prilikom možete pročitati priču o Dušanu Odobašiću.Dušan je pre neki dan završio trogodišnje studije iz oblasti marketinga na jednom privatnom fakultetu u Beogradu i naredne školske godine (u septembru) upisuje Specijalističke strukovne studije iz e-poslovanja. Ima pet godina radnog iskustva u kompaniji Fudeks, a od pre dve godine je direktor marketinga u ovoj firmi. I pre dva meseca je napunio 20 godina!
meni je ovih par boldova upalo u oci, pa me nije mrzelo da ukucam 'fudeks odobasic' u gugl, kad ono izvesni dusan odobasic, samo '54 godiste je direktor fudeksa.
Link to comment

a zakonski zastupnik firme je izvesni zoran odobasic.ali dobro, mozda su bili najbolji kandidati za ta mesta. -_-a ovaj varagic kao da je ispao iz profesorkinog™ govora.

Link to comment

ne mogu da postujem ljude koji koriste font 'lobster'ostalo mi vjera ne dozvoljava da komentarisem.

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...