Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

što ti ne rade č i ć na tom tvom sajtu, nego imaš one kuke i kvake?
pitanje stajla. ovako je mnogo intimnije i neposrednije, ko kad saper kaze tadicu da ide bez kravate.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Zlo je odvajati sitna zadovoljstva u neki virtuelni obor, prepakivati ih i prodavati kao neku novu i prosvetljujucu stvar. Na taj nacin se upravo devalviraju ta sitna zadovoljstva i pretvaraju u sredstvo za jeftinu, nedotupavnu manipulaciju koje blogeri koriste u sto varijanti i iz milion motiva, uglavnom licnih.
Suština.
Link to comment
Uh, neko taj blog moze da dozivi i kao ruzicastog nilskog konja medju saturnovim prstenovima, zavisi jedino od toga na cemu je trenutno.Nije do licnog dozivljaja vec do objektivnog sagledavanja - vidi se da si bloger jer ti nije vazna diskusija i njen tok vec mogucnost da autisticno ponavljas svoj stav, bez ikakve intreakcije sa komentarima na tvoj stav.Ja lepo rekoh "angazovano je to previse" i nabrojah zasto: zato sto se sposobnost uzivanja u malim stvarima planski i tendenciozno amutiraju narodu kao bogom dana te se ekskluzivno na blogu 365 otkriva vruca voda i javljaju samozvani gurui i lajfkouchi da nam valjda objasne da i u soljici kafe moze da se uziva.Zlo. Zlo je odvajati sitna zadovoljstva u neki virtuelni obor, prepakivati ih i prodavati kao neku novu i prosvetljujucu stvar. Na taj nacin se upravo devalviraju ta sitna zadovoljstva i pretvaraju u sredstvo za jeftinu, nedotupavnu manipulaciju koje blogeri koriste u sto varijanti i iz milion motiva, uglavnom licnih.Niko ziv ne bi citao taj sajt da nije toliko bolesno izmesten iz logike te tako dobio publicitet (PPP, Dizajn Zona etc.)
Pa Kauboje, ne znam šta bi ti rekao. Imam Kuma, vernik čovek, veliki pravoslavac, filosof. Često sa njim uletim u debatne klanice poput ove ovde, gde jednostavno ne možemo da dođemo do linije razumevanja. I da budem iskren, nekad ispadne skroz u pravu, nekad i ne baš. Ja koliko god se trudio ne mogu da prepoznam zlo u toj priči. Nemoj me pls. svrštavati u blogere, ove, one, svašta sam, ne uspevam sa vremenom koje mi je na raspolaganju da se kvalitetno, kako bih inače želeo, posvetim svakom odgovoru. I onda ispada ovako, nekom naoko, naopako.
Link to comment
a izmedju nobela i presipanja iz supljeg u prazno nema nista? pazi, javna sfera, javna kritika - i dobra i losa. svakom prema zaslugama. to sto je tehnologija toliko uznapredovala da sad svako moze da okaci tekst na net ne znaci da ja ne bih trebao da kritikujem ispraznost. eto trudio se, jelda? dzaba se trudio ako proizvod ne valja. nije problem u tome da ja ocekujem nobelovce i filozofe nego u tome sto danas ima previse ispraznih koji se docepaju racunara umislivsi da su nobelovci i filozofi pa stancuju li stancuju diljem interneta. meni je ovo isto kao kad vidim na youtube-u nekog pacenika koji drnda par akorda i njace "I love you babe, yeah, I miss you babe, yeah" - isprazno i jadno, sve umisljajuci da je novi leonard koen koji samo sto nije otkriven. ako ne ume bolje, nek vezba dok ne nauci ili nek batali. ako se metne na youtube, ja imam puno pravo da ga napusim. ti ne moras, al ne razumem na osnovu cega ga branis? a sto se tice mog teksta, reko skerlic (cini mi se?) - nisam kokos da nosim jaja al znam sta je mucak. tvoj komentar je u najmanju ruku detinjast. mozda bih morao da osnujem partiju da bih kritikovao politicare?
Nije stvar kokoši, jaja i mućkova. Poenta je ako umeš bolje, pokaži to i nauči druge kako. Ako ne umeš bolje, a bacaš kuke i motike, tvoja kritika nema kvalitet. Ne sporim ja pravo da se nešto kritikuje, ali ovo ovde se pretvorilo u (prvih 30 strana) hajku, a ne neku svrsishodnu kritiku. Jes da recimo, Kauboj lepo ubode prstom u oko, i vrlo konkretno prikaza problematiku. I ja to zaista kapiram, samo što ja to ne doživljavam tako. Sve mi deluje kao ogromna količina nekanalisane ili pogrešno kanalisane energije.
Link to comment
Poenta je ako umeš bolje, pokaži to i nauči druge kako. Ako ne umeš bolje, a bacaš kuke i motike, tvoja kritika nema kvalitet. Ne sporim ja pravo da se nešto kritikuje...
Prvo, ti "ne sporiš pravo da se kritikuje", osim ako se ne ume bolje to nešto ? Opet, jel to znači da niko više ne sme da komentariše političare, sportiste, umetnike jer se većina nas nije oprobala u tome, pa ne ume bolje, dakle, ne sme da kritikuje ?Drugo, konkretno vezano za 365ld - šta je to što se tamo ume ? Pisanje ili optimizam ? Jer, ako je pisanje u pitanju - izvini, ali to je samo blog, ne literarni klasik. Ne kažem da je loše napisano, ali daleko od toga da su uradci tamo nekakav nedostižni etalon za kvalitet pisanja. Ako je to "nešto" što bi CowBoy (ili bilo ko drugi, očigledno) morao da radi bolje od blogera sa 365ld optimizam, objasni mi kako se tačno meri kvalitet rađenja optimizma ?Evo, ja bih da budem optimista, ali se plašim da mi je tehnika loša. Talenat je tu, ali očigledno treba popiti mnogo kahvica (i uživati u njima) a potom, i ovo je jako bitno, svemsečini, obilato se pokenjati po svakome ko nije optimista, pa makar bio i potpuno realan. Jesam na dobrom tragu, ili da menjam trening ?
Sve mi deluje kao ogromna količina nekanalisane ili pogrešno kanalisane energije.
A što ? Jer nije konstruktivno ?
Link to comment
... ja koliko god se trudio ne mogu da prepoznam zlo u toj priči. Nemoj me pls. svrštavati u blogere, ove, one, svašta sam, ne uspevam sa vremenom koje mi je na raspolaganju da se kvalitetno, kako bih inače želeo, posvetim svakom odgovoru. I onda ispada ovako, nekom naoko, naopako.
:lol: i Harper se uskochopizdio na ovu prejaku rec u boldu.Pa sad - zlo. Isto kao kad bi za novokomponovanu narodnu muziku ili turbo folk rekao da je zlo. "ne preteruj", sigurno bi neko dobacio. Sustina - dobro sigurno nije. Objasnio sam vec zasto, da se ne ponavljam. Neka glavni argument bude (a nije): zbog tvrdog moderisanja i brisanja komentara. Jebes sistem koji moze da se odbrani samo brisanjem komentara i tvrdom cenzurom. Ti si vise nego ocigledno normalan covek koji je upao u stvar i postao kolateralna steta u srpskom projektu koji tendenciozno vode PR-ovi i lajfkouchi. Jedino sto su srbi imali od pocetka devedesetih do sada je umece uzivanja u sitnim zadovoljstvima. Pored plate od pet maraka zaista nista drugo ne preostaje: ili lobotomirana stvarnost u vidu kafe, vinjaka i povremenih rostilja sa prijateljima u "netaknutoj prirodi" ili puska/pistolj u ruke pa pravac Beograd da se govna isteraju iz rupa jednom za svagda i zavrsi stvar. Videli smo kako se (nije) zavrsilo. Nasli blogeri da uce Srbe kako da uzivaju u malim stvarima. Jebote. Pa srbi su to magistrirali. Od prica o jutarnjoj kafi do tvrdnje da je Srbija "sigurna zemlja". Mislis da sam to prvi put cuo na 365 projektu?Idi:)
... Sve mi deluje kao ogromna količina nekanalisane ili pogrešno kanalisane energije.
Imas gore na politici pinovan topik koji u svakom smislu prsti od istinske duhovitosti, pozitive, proaktivnosti i drustvene korisnosti. Tako ja zamisljam elektronsko delovanje za bolje sutra Edited by CowBoy
Link to comment
Nije stvar kokoši, jaja i mućkova. Poenta je ako umeš bolje, pokaži to i nauči druge kako. Ako ne umeš bolje, a bacaš kuke i motike, tvoja kritika nema kvalitet. Ne sporim ja pravo da se nešto kritikuje, ali ovo ovde se pretvorilo u (prvih 30 strana) hajku, a ne neku svrsishodnu kritiku. Jes da recimo, Kauboj lepo ubode prstom u oko, i vrlo konkretno prikaza problematiku. I ja to zaista kapiram, samo što ja to ne doživljavam tako. Sve mi deluje kao ogromna količina nekanalisane ili pogrešno kanalisane energije.
o kritici sam vec rekao, ne vidim da bih trebao ponavljati. aman bre kakva hajka? grupica ljudi na nekom forumu kritikuje sajt, moz si misliti. pa nije se digla nacija na noge. na kraju - radi brate ono sto preporucujes drugima, fokusiraj se na pozitivu. eno onoliko ljudi na sajtu vas hvali, sta si se uhvatio nas. moja energija, kanalisem kako mi odgovara. ne mora sve da ima svrhu, ima nesto i dangubljenju. mozda je to moje sitno zadovoljstvo koje mi popravlja raspolozenje. ne rajca svakog solja kafe i suncan dan.
Link to comment

potdrav svimakako odgovoriti nekom ko te ne slusa nego ti pokusava prodati pilule za lilule.evo da probam.pojave se iznenadakazu nesto,nesto kazuvrlo su fini,postuju svei tako stalno iz senke napadajukada vide da padas podignu teali ti ih ne znaslove tvoj duhkarakterom se igrajupristanem na tu perverznu igru gde samo ja gubimjedina je moja prednost u snu trcim mnogo brzeneko odozgo ne da mi da poentirami tako svi mi igramo igrea vreme u ovakvoj Srbiji mnogo brzo prolazi

Link to comment

Sad je meni baš krivo, jer ću da ispadnem smrdež i neću svima pojedinčano ne odgovaram i dalje diskutujem. Oprostite mi Pljuvači :P moram svoju optimistično okruženje da zadovoljim, da zaradim pare za državu :) Šalu na stranu, išamarali ste me ovde dobrim delom vrlo kvalitetnim komentarima. Nećem pljujem do koske ono sa čime se apsolutno ne slažem, jer stvarno bi više voleo da sa vama sednem u nekoj offline diskusiji, rešio sam na osnovu ovde svega viđenog i pročitanog, da napišem nastavak Šlajmare. Ne zato što sam ovde "prosvetljen" pljuvačina u Vremenu nije prilična jednom časopisu tog kalibra zaista, oću reći mnogo bi bolje bilo da je novinarka krenula pripremu članka iz jedne ovakve forumaške diskusije. Objasniću oba stava u nastavku Šlajmare. Ja i ako sam se šatro "izdigao iz materijalnog proseka" (kako ovde bejaše rečeno) hteo ne hteo ne mogu da izgubim dodir sa stvarnošću - e baš zato mora da sledi nastavak. Znam da narod u čiju se zaštitu ovde staje, većim delom nema pojma ni o 365ld ni o PPP, nema ni vremena, nema ni volje da se time bavi. Da svako licemerije treba popljuvati, sa tim se slažem i srcem i telom, a i mašću. Ne verujem da vas mogu ubeđivati da optimizam nije zlo, jer vidim ovde da ima strana koje se direktno slažu i direktno ne slažu. Davnih dana je zvanična medicina izučila moć sugestije i autosugestije, čiji optimizam u formi koja se često javlja, voljeno čeljade. Kao u svakoj segmentu života ljudske jedinke, te se stvari pogrešno tumače, pogrešno upotrebljavaju i najpre zloupotrebljavaju. Mnogima je 365ld, PPP i Vreme, diglo pritisak, izazvalo na reakciju. Kako god okrenuli dakle, radi se o dobrim konjima. Ulaziti u neku dublju analizu, polemiku i raspravu možda ima smisla za ljude sa nekim ličnim intersima, za mene lično, ovo je jedno fenomenalno iskustvo i nauk. Dakle kao što sam već najavio odoh sa aktivne diskusije, ali ne i sa posmatračke pozicije, sve o meni što vam treba možete izgooglati, pa ako neko ima želju da podeli kafu, pivo, rakijicu tu sam. A kad se nastavak Šlajmare ispiše obavestiću vas, pa ondak udrite i tamo i ovde, ja neću braniti komentare.

Link to comment
... oprostite mi Pljuvači :P

Srećica u SrbijiciIn Pisma čitalaca on 16/06/2011 at 10:19Ujutru kad kafu pijemU sebi tad sreću krijemAl’ je više kriti nećuPodeliću svoju sreću!Optimizam tebi dajemAl’ na tome ja ne stajemOsmeha desetak delimI dobrotu srcem celim!Cvetić mali ondak beremIz sveg glasa se tada derem:Srbijice moja milaPredivna si uvek bila!Hvala Bogu, ocu, majciU tebi je k’o u bajciNa sve strane vrca srećaSve je veća! Sve je veća!Tu su burek, jogurt tečanOptimizam moj je večanUvek roze na svet gledamPesimizmu ja se ne dam!Čak i kad sam malo tužanI kad dan je malko ružanPočastim se sladoledomPalačinkom s divnim medom!Kad mi šećer tada skočiI kolutaju moje očiOpet sve je ovde sjajnoPresrećan sam onda trajno!Internet je skoro džabeKoriste ga čak i babeA blogova sjajnih imaNa njima sam drugar svima!Napišem po komentarčićRetvitujem, stavim lajkićJa sam zvezda blogosfereTo hejtere moje ždere!Eto, ima lenjih ljudiA pos’o se svima nudiU Futogu kupus rasteSve ih delim ja na kaste!Ovde dobri, lepi, radniTamo lenji, ružni, gadniTranzicije to su žrtveSvi bez šanse, nade mrtve!Mudro zborim, brzo kucamOptimizmom sada pucamEkspertski se izražavamProcenjujem i zgražavam!Ali, evo jedan savetProleteru, za te zavetPozitivan moraš bitiSrbijicu ti ljubiti!Seminar ti držim sadaMnogo priče, malo radaU Srbiji srećan čovekOd sada pa sve dovek!Priliku sad svaku loviI na tvitap svakog zoviSajtove za vladu praviProcenat u sve uglavi!Optimizmom uvek zračiNa tenderu budi jačiI o sebi stalno zboriMnogo pričaj, malo stvori!Kad sve ovo budeš znaoNeće više biti – jao!Srbija će divna bitiKad ja mogu – možeš i ti!http://365lsd.com/2011/06/16/srecica-u-srbijici/

:)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...