Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

btw u idei na nbg ima da se kupi festigia porecke lagune, mogli bi cisto poredjenja radi da vidite sta hrvati prodaju po 10e. jelici i aleksandrovici bi takvo vino bez problema zacepili x2...
proslog leta pio festigia merlot 2009 i bio jako dobar, castello mi nije bas podjednako dobro lego.btw agrokor vlasnistvo.
Link to comment

da lagunina je agrokorova, sto tek imaju istarske sireve - bruka - kapiram da se sve proda u lokalu... ima povise pijace u porecu njihova radnjica koja je fantasticna, obicno bude akcija za vina (kad smo pre 2 godine tamo kupovali festigiu bilo je platis 4 dobijes 6), sirevi sa tartufima, koziji itd.meni je ta prva festigia, mislim 2007 ili 2008 ne secam se sada, bilo takav benchmark vrhunsko vino u odnosu na dalmatinske prevare a pritom u zoni 10e.... da je magarac teglio grozdje na nagibu od 60 stepeni, bez pardona bi ga zakucali na 30-40ekad smo kod idee, ima i belje merlota 2008 koji je tezak mamojeb, malo je skuplji, 1290, ali vredi

Link to comment

U Zemunu u Štrosmajerovoj, preko puta ulaza u Dom vazduhoplovstva, Željko Tintor, ranije bio u Vinodomu, ima vinoteku. Cene su VP. Poređenja radi Ivanović prokupac 2011 je 780 kinti naspram 950, kolko videh na par drugih mesta. Ima i Molovin, Maurera, Temet, Vinum, naravno Portugalce, neke Špance, rakije...

Link to comment

to je to. super lagano letnje vino za dzabe, mislim da 3l ne kosta vise od 1000 dinara.apropo 70:30, vinarija se zove lipovac iz istoimenog sela u blizini topole na putu ka arandjelovcu.relativno blizu (par km vazdusne linije) od vince u kojoj je aleksandrovic, mislim da se vlasnici poznaju.

Link to comment

Jakončič, Carolina rdeča, ne secam se godista, možda je 2008. Jako mi se dopalo vince. Cabernet Sauvignon 75 %, Merlot 15 %, Cabernet Franc 5 %Mislim da Vlada Zaplet uvozi il tako nešto.

Link to comment
ja sam svojevremeno od svoje kume dobio na poklon flasu njihovog kabernea koja je bilo vrlo pristojna i koji mogu da preporucim ako je cena razumna, po meni do 800 din u radnji. ostala sa slike ne poznajem mada mogu da kazem da je to lep izbor sorti - sovinjon, rizling i pino noar - pa ne vidim razlog da vina ne budu pristojna. ali zaista ne znam nista o njima, sem ove povrsne procene.
saznao, raspon cijena 400-700 din. pazariću nešto ovih dana pa javljam kakvo je.
Link to comment

Kad smo kod Zapleta, u Dijagonali ima malvazija Radovan. Deluje narodskija Malvazija od ostalih ovde hvaljenih.Meni je Radovanov cab i merlo 2009 odličan. Zapravo merlo je potpuno fenomenalan! Plus sto je vinar jedan opušten čovek. Došli smo da uzmemo neku rinfuzu vina za dnevnu potrošnju i zakucavanje, on nam poklonio 10l za dž! 5 belog i 5 crvenog. Mada su drugari već kupovali dosta od njega, tako da nije to baš bilo bez smisla.Merlo nije hteo ni da prodaje al ajde kao 1 flašu a 1 pride opet poklonio. Cab i Merlot je bio po 10ak evra a malvazija 6e. Prošlog leta sam bio i zaboravio sam već.Franko Radovan, selo Radovani, Višnjan.

Link to comment

Imam jedno pitanje vezano za vina. Prije Nove godine nabasao sam na neka vipavina što bijela, što crna. Neka su bila arhivska od 22 godine starosti, a druga vrhunska do 12 godina starosti. Za Novu sam pio to jedno crno (12 godina) i bilo je fantastično. Međutim, čuo sam od jednog prodavca da ne mogu sva vina dugo stajati. Može li me neko uputiti vezano za ovu tematiku, malo mi objasniti, prosvjetliti me.Hvala :)

Link to comment

apsolutno ne.ovo mi čudno zvuči, kao da je talog od kvasca.normalno je da sretneš tartarate (kao mali beli kristali), ali ni to nije poželjno kod većine vina iako ne menja ukus ni miris

Link to comment

Juče otvorio muskat krokan sa Bisernog ostrva, plen sa ovogodišnjeg Beovajn sajma, priznajem da me je malo ponela i fama koja prati ovu sortu. Vinarija Pavlović, čini mi se, 2008. Iako nisam veliki ljubitelj muskata, ovaj mi se svideo jer nije naparfemisan, ima dobre kiseline, malo dužu završnicu i poprilično je suv i pun. Izbacili su ga po korektnoj ceni od 800 dinusa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...