Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

3 morave crveno je vrlo dobro, barem prema mom ukusu. Bio skoro na degustaciji... ostalo tu i tamo...Nego, slabo se degustira ovde, zamrece na topik :(

Link to comment

rizling (italijanski?), djure kubecke (vinarija "kube" erdevik)redak srpski rizling koji je za pice, a ne za salatu.da mi nije receno da je rizling, ne bih pogodila u zivotu, sto mislim da govori sve o ovdasnjim rizlinzima koji mi zbog toga i nisu meta.odusevljena:)

Link to comment

Ne bih se baš skroz složio... Kvalitet talijanskog rizlinga se znatno popravio poslednjih godina, bar što se Fruške tiče.Bononia, Salaxia, Kiš, Petrović, Vinum... a i ovi manji, neetablirani vinari, prave dobar talijanski.

Link to comment
Ne bih se baš skroz složio... Kvalitet talijanskog rizlinga se znatno popravio poslednjih godina, bar što se Fruške tiče.Bononia, Salaxia, Kiš, Petrović, Vinum... a i ovi manji, neetablirani vinari, prave dobar talijanski.
rekoh da mi zbog stare slave nisu meta=zaobilazim ih u korist drugih belih. ako su se zaista popravili, odlicno! ni prokupac nije bio za pice pre nekoliko godina, a sada je, srecom, drugacije. dobro je da ima napretka, mozda dozivim(o) da prodavci vinske magle propadnu, a ozbiljni opstanu. mene malo krstenica izdaje, pa ocekujet da cu se i ubuduce ovako povremeno iznenadjivati, nadam se iskljucivo pozitivno :happy:umalo zaboravih.ono neko "70/30", semijon i da ne lupim sad sta jos belo. procitala etiketu, ali sam vec bila :s_w: u svakom slucaju meni nepoznata vinarija. aj ko nesto zna nek nam baci ovde, hvala, voli vas vasa k.p.s. a "nemir" i "beskraj"? previse sam se opustila, uopste vose ne vodim racuna o tome sta pijem, sve dok mi se svidja :lol:
Link to comment
umalo zaboravih.ono neko "70/30", semijon i da ne lupim sad sta jos belo. procitala etiketu, ali sam vec bila :s_w: u svakom slucaju meni nepoznata vinarija. aj ko nesto zna nek nam baci ovde, hvala, voli vas vasa k.p.s. a "nemir" i "beskraj"? previse sam se opustila, uopste vose ne vodim racuna o tome sta pijem, sve dok mi se svidja :lol:
Ako je Vinumov sovinjon sa malo semijona,onda topla preporuka.A, ako nisi alergična na drvo, onda Margus margi-vinarija Budimir. Jeste da je barikiran rajnski ali dobro upakovano drvo. Uzdravlje!
Link to comment
Ne bih se baš skroz složio... Kvalitet talijanskog rizlinga se znatno popravio poslednjih godina, bar što se Fruške tiče.Bononia, Salaxia, Kiš, Petrović, Vinum... a i ovi manji, neetablirani vinari, prave dobar talijanski.
salžem se za italijanski... i valjda ne mislite da cepidlačim, ako skrenem pažnju da kad kažete : rizlin - misite na potpuno drugu sortu koj agotovo da nema sličnosti sa italijanskim
Ako je Vinumov sovinjon sa malo semijona,onda topla preporuka.A, ako nisi alergična na drvo, onda Margus margi-vinarija Budimir. Jeste da je barikiran rajnski ali dobro upakovano drvo.Uzdravlje!
u MM nema ni trunke barika. velika bačva, i to stara. slažem se da je odlično upakovano
Link to comment
Ako je Vinumov sovinjon sa malo semijona,onda topla preporuka.
nije vinum, nego neka nova vinarija, dal topola, nisam sigurna :unsure: banatjanine, pomagaj :happy:
Link to comment

ako je semijon - sovinjon, moguće je da je Vimmid (ja, užasna imena, pogađate: akronim suvlasnika)oni su iz Negotina, dobri momci, trude se jako. nova vina su im 5 u glavu za stare berbe, jako su se popravili. valjda će ih održati zdravim i nadalje.za taj sov - sem mi se čini da me iznenadila svežina, s obzirom na godinu, i sačuvani pirazinski tonovi od sovinjona, i čini mi se da je bio jači na alkoholu, oko 14?ovo http://vinaiznegotina.info/vimmid.htmlmada mislim da sad imaju malo izmenjene etikete, ovo su stare

Edited by banatjanin
Link to comment

ovo je bilo, ako sam dobro razumela, neko koje se tek pojavilo i ne secam se da je negotin pominjan, hm.moracu da pitam mangupe koji su me prevarili, pa javljam :happy:

Link to comment
rizling (italijanski?), djure kubecke (vinarija "kube" erdevik)redak srpski rizling koji je za pice, a ne za salatu.da mi nije receno da je rizling, ne bih pogodila u zivotu, sto mislim da govori sve o ovdasnjim rizlinzima koji mi zbog toga i nisu meta.odusevljena:)
ne zezaj no probaj molovinov 'inat', bruka od vina, narocito sada kada je sazrelo - belo vino na vrhuncu kakvo ces retko naci u srbiji, karakter i kvaltet
umalo zaboravih.ono neko "70/30", semijon i da ne lupim sad sta jos belo. procitala etiketu, ali sam vec bila :s_w: u svakom slucaju meni nepoznata vinarija. aj ko nesto zna nek nam baci ovde, hvala, voli vas vasa k.p.s. a "nemir" i "beskraj"? previse sam se opustila, uopste vose ne vodim racuna o tome sta pijem, sve dok mi se svidja :lol:
semijon i sovinjon blan - ama gde si to pila, zivota ti? jedino javno mesto gde se pojavilo par flasa u gradu je buha bar (ili kako se vec to zove) u pozoristu na trgu republike. nova mala da ne kazem mikro vinarija, jedan beogradski advokat entuzijasta koji je slozio kockice, ovo mu je prvo punjenje i ozbiljno kida. nadam se samo da politika cena nece biti besmislena.btw u idei na nbg ima da se kupi festigia porecke lagune, mogli bi cisto poredjenja radi da vidite sta hrvati prodaju po 10e. jelici i aleksandrovici bi takvo vino bez problema zacepili x2...
Link to comment
ne zezaj no probaj molovinov 'inat', bruka od vina, narocito sada kada je sazrelo - belo vino na vrhuncu kakvo ces retko naci u srbiji, karakter i kvaltet
jao, tetrebe, pa ti si moj :kralj: ! upravo je to ono koje sam pohvalila, a zaboravila naziv! :s_w: koristim priliku da se jos jednom zapitam: ko im smislja ta idiotska imena?!
semijon i sovinjon blan - ama gde si to pila, zivota ti? jedino javno mesto gde se pojavilo par flasa u gradu je buha bar (ili kako se vec to zove) u pozoristu na trgu republike. nova mala da ne kazem mikro vinarija, jedan beogradski advokat entuzijasta koji je slozio kockice, ovo mu je prvo punjenje i ozbiljno kida. nadam se samo da politika cena nece biti besmislena.
:ziga: samo mi nisi napisao kako se zove vinarija i odakle im je grozdje, a i etiketa mi je maglovita :D, ali prepoznacu kad naidjem, po nazivu.ne krecem se po barovima, prajvat parti sa standardno dobrim vinima, zivota mi ^_^e, tetrebe, tetrebe, bas si vrag! :wub:
Link to comment
upravo je to ono koje sam pohvalila, a zaboravila naziv!
ja se izvinjavam, ukapirala sam da ga nisam spominjala ovde, vec u nekoj privatnoj prepisci :wacko: :lol:u svakom slucaju hvala, svakako se ne bih sama setila naziva :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...