Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

moj svetonikoljski provod se pretvorio u bruka vinsku degustacijumovia veliko rdece 2002, ozbiljna vinska psihodelija, jedno 93-94 na mojoj listi od 100za raziiku od njegovog merlota sa marijom u imenu koji je soder koji ni u srbiji ne bi prosao, krsh tezakdeda budimirova tamjanika vera, iz plasticnog kanistra, dobra, samo jedan amandaman ne trpi nista drugo ni pre ni poslekad smo kod budimira zanimljiv merlot sa malo prokupca sa "andjelom" u nazivu i lepom zenskom etiketom, 2009, vredi te pare koje ce kostati - oko hiljadarke.

Link to comment
Jel ciljaš nešto?
pogledao sam dijagonalno listu ucesnika i nisam siguran da vredi 1200 din ali otici cu, cisto da vidim nekesta mi je zanimljivo ovako povrsno gledajuci: chateau kamnik, ti razni mali CG vinari (vise na nivou informacije nego bilo sta drugo) i mozda nesto od ovih slovenaca tipa marijana simcica, scureka itd (mada se sve to zna).od domacih jelic ima par vina koje nisam probao, vidim da je sve 2006 i 2007 pa mi je to intrigantno. jeste mi asimpatican njegov marketing i cene ali je sve sto sam probao od njega poslednjih godinu dana bilo dobro pa mozda vredi to malo bolje proveriti.inace vidim da je skandal da je boza aleksandrovic izasao sa salona, doduse ne znam razloge
Link to comment

prebroj ako imaš kako, bar se seti, spiska domaćih vinara ranijih godina i uporedi sa ovim danas.najskuplji (čitaj : Esplanada) vinski festival vina u HR vinare košta oko 500 evra osnovni štand (Vinistra i Dalmacija su jeftinije), a Hajat je minimalno duplo skuplji (osnovna cena i više). pa pomnoži kad vinar uzme po tri pozicije da bi napravio jedan velik štand, ko što su neki radili. a za uzvrat imaju istu publiku godinama (mada to i nije problem organizacije)zato ih nema, zato nema ni Bože.ali ima ko da popuni, taj salon je i dalje No1 vinski događaj u zemlji i Ćiri svaka čast što može da ga proda na ovaj način.meni, istina, postalo skoro incestuozno kad odem tamo, sve znam, iz više uglova, ali jbg, nije to samo sa Hajatom problem.enivej, biće štošta da se proba.radionice su mogle da budu jače i ranije najavljene, a ne tek juče.

Edited by banatjanin
Link to comment

Ja cu da idem danas oko 15h da probam da izbegnem vecu guzvu i s ciljem da preskocim veci deo izlagaca. Steta sto je zakup vrlo skup pa nema mnogo malih proizvodjaca ali naci ce se nesto zanimljivo. Mediteraneo je bio znatno povoljniji za izlaganje mada na zalost nisam bio pa ne znam kako je sve proslo mada cujem da su neki poznavaoci bili zadovoljni.Videcemo kako ce biti pa da razmenimo utiske.

Link to comment

Samo da se zahvalim na onoj preporuci za belo.Domaćin probao sutradan i fino mu leglo...Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Link to comment

hajatbio od podneva, da izbegnem gužvu, mada nije bilo neophodno, čak ni u špicu posle 17h nije bilo strašno.utisak je da je posetilaca bar za četvrtinu menje nego ranije, ali videćemo sutra. izlagača je isto bar za toliko manje.ona mala sala, sa francuzima i italijanima je poluprazna.nešto preskakao, nešto nisam stigao, nadomestićemo sutra.za sad, za probati:Temet - pino griđo osnovni, vrlo dobro, raskošno voćno. Errgo belo - šardone, nagažen drvetom, ali dobrim drvetom, ko voli. Ergo crveno, bordo kupaža, još reduktivno i zatvoreno, i vrlo interesantne nove Tri Morave - belo (tamjanika, morava, smederevka) i Tri Morave crveno - vrlo dobar prokupac, ostaviti da se otvori u čaši.Budimir - Margus Margi rizling bolji nego ikad, ozbiljno vino, ovo novo Kao da si anđeo.... merlo sa prokupcem, dobra priča, odlična etiketa, solidno vino.Kiš - nešto što zove Slatka Misterija (užas od imena) je dobar rajnski rizling nemačke QMP kabinet klaseKamnik - šardone fermentisao u drvetu, par crvenih, muški nabildovanih, opet ko voli.Molovin - traminac koji sad nude je nenormalno bolji u odnosu na ona prva punjenja. nema šanse da je isto vino, iako oni tvrde suprotno. šta god da je, razvijeno maksimalnoJanko - Zapis, zavet 2009 i barikirani šardone. veoma dobro.Ivanović Gaga - prokupac 2011. dobar nos, nezreli tanini, isuviše niska kiselina. Zanos kasna berba rizlinga - najbolje slatko vino SrbijeTonković - kadarka 2011 - vredi probati, Španac enolog, neočikavano vino za tu sortu, pametno korišćeno drvo, puno ekstrakta, solidno, zanimljivoManastir Bukovo - preskočite crnu tamjaniku, imaju solidan kaberne, dobar nos, u ustima ne do kraja balansiran, ali vrlo dobroKovačević - penušavo se sjajno razvijaMala sala: Banfi - odlična vina, škoski odlična.Marina Cvetić, nova Iskra, merlo i Villa Gemma montepulcianofrancuze preskočio, krajnje neinspirativno, gurnuli mi pod nos nešto na bret (štala, mokar karton) a ostalo, crveni Pezak Leonjanme ne zanima, odnosno danas nije izgledalo vredno rasipanja energijeKozlović malvazija. ne kapiram kako sam tek posle svih ovih goidna skapirao da je on zapravo No1 Istrijanin. Čvrsto stojim na toj pozicijiza sutra možda nabodem još štošta, ako odem uopšte, ima izgleda da mi otkažu neki sutrašnji put.toliko. laku noć

Edited by banatjanin
Link to comment

koje bre Sovence? nema izlagača, ne paziš na časuimaš onog biodinamika Batiča, Kocijančića (goriška brda), Simčića na Mićinom štandu pored Marine....i.. i nema.drugo, jbt, jel organizatoru stvarno toliko teško posle 10 godina da shvati da su na manifestaciji ovakvog tipa, pogotovo nečemu što ima reputaciju vinskog događaja godine u Srbiji, naprosto neophodni spitoni.nema fesivala ili salona, nigde, bez toga.pljuvanje u one bokale koje organizator ovde koristi valjda još od prvog salona je užas, pogotovo kad se napune. grozno.ali jbg, to košta. plastika je to. da ih kupi, morao bi da se odrekne prihoda sa sigurno pola jednog štanda <_<

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...