Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

sorry, preterao sam, znam da niste hteli ništa loše.nego, oko ovoga je već dosta kontroverzi i stalno se provlače i neke teze koje nisu istinite, već zlonamerne insinuacije, ali ovaj put tamo je zaista sve bilo po pravilima.možda su neke stvari mogle i drugačije, ali trude se ti momci.još jednom sorry za ton mog posta, u lošem momentu sam došao na forum

Link to comment
ova degustacija je bila zaista blajnd.i ne razumem zašto kenjate? bili ste tamo? znate kako se to radi? znate kako se priprema? radili ste za IWC ili Decanter awards, pa su vam standardi mnogo visoko?nisu pobedila sva zvonkova vina, nego je njegov cuvee No1 iz 2008. dobio najviše poena na OiV skali ukupno. to mu je donelo gran pri na tom takmičenju.isto tako,i njegov roze je imao najviše poena od ostalih (istina, samo za 0,24 boda više od četvrtoplasiranog)i zamislite, mrski Trijumf iz 2010 je pobedio u konkurenciji belih. ne zato što je najbolji. nego zato što vi znate da je to sprega bogatih vinara koji zapravo veštački prave svoje vino i to od prošlogodišnjeg, u hladnjači držanog, makedonskog grožđa i neukih, mentalno retardiranih samozvanih kao degustatora koji nikad ništa nisu pročitali ni probali u životu i nikakvu školu nemaju.vi imate. i vi znate. i u pravu je Teofil za forume i komentare po sajtovima.edit: editovao sam psovku. <_<
Meni je malo glupav taj njihov koncept. Prvo ako vec biraju najbolja srpska vina neka onda pokupe sva vina i nek ih ocene blajnd , a ne ovo ljudi glasaju na sajtu za vina i koja imaju najvise glasova idu na taj veliki blajnd tasting. Ima gomile dobrih vina koja nisu na tom tastingu, ali jbg takva su im pravila.Komisija je tanka sto se tice njihovog ajd da kazem tasting/pijuceg backgrounda. Nisu brate probali vina iz gomile regija, vidokrug im je sužen. Cast izuzecima tipa Banatjanina i Djurdje koji su imali prilike da probaju ozbiljna vina iz raznih regija, ostalo je bre tanko. Mica zna samo italijane i malo španije ali klasik varijante. Ove kursadzije/mornare iz komisije ne bih da komentarišem, kad pricam sa njima vidim koliko im je znanje i sta su probali u zivotu, a ovamo glume da su posisali svu pamet ovog sveta. Mogu oni da znaju teorijski gomilu stvari sta im to vredi kad u praksi nisu probali vina. Niko ne ulaze u sebe, ko je od njih preplacen na Decanter? Kad im pomenes nekog top vinara gledaju te kao tele u šarena vrata. O stilovima vina tipicnih za odredjenu regiju da ne pričamo koliko nemaju pojma!Onda i ne treba da vas čude rezultati ocenjivanja, jbg gomila iz komisije je bazdareno na slabim-korektnim vinima. Ne znaju za bolje, valjda ce u buducnosti biti bolje. Opet ponavljam da ubace sva vina iz Srbije, angažuju malo "izbazdarenije" clanove pa da vidimo! I da se kupuju vina na vise mesta a ne samo kod Kolesara u vinoteci! Edited by kepa
Link to comment
ne samo kod Kolesara u vinoteci!
zajebavas, koji kolesar, koja vinoteka? ako je onaj za koga se bojim da jeste da ne ulazim. ako jeste, onda je vino u srbiji jeziv refleks tranzicionog kriminala, sto je vec vidjeno u par slucajeva.
Link to comment
zajebavas, koji kolesar, koja vinoteka? ako je onaj za koga se bojim da jeste da ne ulazim. ako jeste, onda je vino u srbiji jeziv refleks tranzicionog kriminala, sto je vec vidjeno u par slucajeva.
Bas taj na koga misliš a vinoteka je Riznica
Link to comment
Meni je malo glupav taj njihov koncept. Prvo ako vec biraju najbolja srpska vina neka onda pokupe sva vina i nek ih ocene blajnd , a ne ovo ljudi glasaju na sajtu za vina i koja imaju najvise glasova idu na taj veliki blajnd tasting. Ima gomile dobrih vina koja nisu na tom tastingu, ali jbg takva su im pravila.
slažem se 100%, ja sam se kasno uključio u to. razlog je taj što tih nekoliko ljudi koji stoje iza sajta, jesu neki likovi koji su (bukvalno) došli iz džeza i bluza tamo, nemaju pojma o vinu, klimavo im je i sa novinarstvom, ali zato imaju energiju, dobru nameru i dobru volju i hoće da slušaju i uče i rade ko mravi. a nisu nadobudne iskompleksirane seljačine, koje sebe vide kao vinsku elitu, posle prbanog portfolija Perno rikara, poput mnogih. zato se taj sajt visoko penje na lestivici posećenosti.ako već postoje i rade dobro, zašto im ne pomoći?iz tog razloga njihova degustacije je ovog puta bila organizovana u uslova skoro idealnim, (što se i vidi na fotkama)menjati način kandidovanja vina za degustaciju je bilo prekasno, iako isto mislim da je potpuno pogrešan.potpuno opskurne vinarije su imale po tri vina, verovatno jer je neko mesecima sedeo i glasao za svoja svakog dana.to je manje loše - jer su ta vina konačno ili diskvalifikovana ili ocenjena kako i tzaslužuju, više je loše to što se neka dobra vina nisu našla u konkurenciji.rekli su da će naredne godine to da promene.
Ove kursadzije/mornare iz komisije ne bih da komentarišem, kad pricam sa njima vidim koliko im je znanje i sta su probali u zivotu, a ovamo glume da su posisali svu pamet ovog sveta. Mogu oni da znaju teorijski gomilu stvari sta im to vredi kad u praksi nisu probali vina. Niko ne ulaze u sebe, ko je od njih preplacen na Decanter? Kad im pomenes nekog top vinara gledaju te kao tele u šarena vrata. O stilovima vina tipicnih za odredjenu regiju da ne pričamo koliko nemaju pojma!Onda i ne treba da vas čude rezultati ocenjivanja, jbg gomila iz komisije je bazdareno na slabim-korektnim vinima. Ne znaju za bolje, valjda ce u buducnosti biti bolje.
da, i o tome može da se priča. ja ne bi pominjao pioimence, ali to je to što Srbija danas ima u proseku.da bi rezultati bili kvalitetniji, deo ocena nije uziman u obzir, što je često praksa i inače u svetu. naprosto, pre samog ocenjivanja daju se testovi za same degustatore, pa neki ne prođu.opet, narednog puta planiraju da dovedu i degustatore sa strane, a da ovde neki otpadnu, itd...kažem, hoće da uče ljudi, što se i vidi iz toga kako je taj VBT izgledao prošle godine, a ako ove.
I da se kupuju vina na vise mesta a ne samo kod Kolesara u vinoteci!
ovo je za ovakav tip degustacije nemoguće, pa se sa ovim ne slažem. na većinu velikih takmičenja u svetu vinari sami šalju uzorke, a ovde recimo to nije bio slučaj, što je ogroman plus. drugo, nije praksa na degustacijama da se proba više uzoraka istog vina iz različitih izvora, odnosno kupljenih na različitim mestima. jednostavno nije.i konačno, mogao si pre da napišeš kod Grade, ili kod Đorđa, a ti napisa kod Kolesara. Istina, njegova je zgrada, pa i prostor gde je Riznica.i sad? gazza na primer, sad neće tamo jer si ga uverio da se kroz srpsko vino peru pare, te i takve... ne misliš da je to malo hard?treće, vezano za rezultate. od degustiranih vina misliš da ima boljeg redosleda? možda mislim i ja (možda i ne, irelevantno je).ali zato ovo, kao ni bilo koja druga degustacija u svetu, nije banaćaninov, kepin ili gazzin izbor, već VBT ili kako već. to može da se komentariše na taj način kad neko od nas postane Parker, a i on je jedan u svetu.na kraju, da li se rezultati a IWCa, ili DWEa, uvek poklapaju sa onim što ti misliš? hoću a kažem da je bespredmetno raspravljati o tome, pogotovo da izbegnemo opasnost da dođemo na klizav teren "ličnih ukusa" ili simpatija prema određenim vinarima ili stilovima vina.poenta je: konkretna degustacije je bila zaista blajnd i solidno organizovana. da može bolje - može. i treba im pomoći da jedog dana i bude.što se tiče konkretnih vina, i tome možemo da pričamo, ali ne u kontekstu organizacije. odnosno, zašto nešto negde prolazi bolje od nečeg drugog. Edited by banatjanin
Link to comment

pa necu da kupujem kod kolesara isto kao sto necu da placam zivkovicevo i peconijevo vino. ostavicu te iste pare svetu kome je vino nesto drugo nego njima, makar ga i "zavoleli" u medjuvremenu.

Link to comment

slazem se da je srpsko vinarstvo i sve za njega vezano heavy blues :cry:hvala, banatjanine, sto te ne mrzi da nam pises from the inside i sto ne gubis entuzijazam, ma koliko jalovo i za izbegavanje sve bilo :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...