Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

vidiš, ja mislim da je Vizija imala baš tajh dodatno plus, koji frankovke uglavnom nemaju. ona je zaista redak primer da se od frankovke pravi nešto što nije samo dopadljivo, jednostavno vino voćnog karaktera, i obično lagano do umereno puno, koje mora da se popije u dve godine od berbe.mislim da nepopularnost Vizije nije proporcionalana njenom kvalitetu (pogotovo, što je gazza napisao - odnosu cene i kvaliteta) , a pre svega zato što ljudi imaju predrasudu ( najčešće sa pravom) prema vinima od frankovke
Ma apsolutno se slazem da nepopularnost frankovke nije opravdana mada većina, vojvodjanskih, jeste nekako bez karaktera. To malo frankovke sto je ostalo južno od Save i Dunava može da pokaže to o čemu govoriš ali izgleda da ljudi ne žele da je prave pošto nije popularna. Da budem iskren, ni ja nisam bio presrećan kada mi je dobavljač predložio da je uzmem više nego što sam planirao a sada bih uzeo duplo više kada sam video šta je ispalo.Izvinjavam se za blago spinovanje topika ^_^
Link to comment

samo napred, ko ce da te hvali ako neces sam :)uzgred, daj nesto detaljnije, ne znamo se bas svi ovde. koja su tvoja vina, gde da ih kupim kad budem jednom u bg-u? posle cu lako da te kritikujem :Dako se ne bi bas tako javno exponirao, daj na pm

Link to comment
samo napred, ko ce da te hvali ako neces sam :)uzgred, daj nesto detaljnije, ne znamo se bas svi ovde. koja su tvoja vina, gde da ih kupim kad budem jednom u bg-u? posle cu lako da te kritikujem :Dako se ne bi bas tako javno exponirao, daj na pm
Hvala na interesovanju, ne bi bilo pristojno koristiti ovaj prostor za reklamu. Ovo je moja prva berba tako da će biti neka promocijica krajem proleća početkom leta pa mogu onda da pozovem zainteresovane preko pm. Trenutno nema ništa u prodaju, još je sve to mlado... Kritike će biti vrlo dobrodošle.
Link to comment

kakvi crni blajnd, znas koliko ima vidovitih somelijera i tejstera u srbiji :naughty:to bi se tacnije zvalo "slabovido tejstiranje"

Edited by gazza1
Link to comment

Ne zamerite ljudi, ništa loše ne mislim, ali kad bre stignete da probate sva ta vina? Hoću reći i do tih hiljadu i kusur podruma koje ste posetili ste morali doći nekako, uglavnom kolima, pretpostavljam - ko vas vozi nazad i treznite li se uopšte? :D

Link to comment

sami se vozimo, pogresnom trakom, najcesce u rikverc. ja sam par puta sa svojom suvozacicom radio 69 u kolima, ja rukama pritiskam gas, ona nogama vrti volan.... i tako

Link to comment
sami se vozimo, pogresnom trakom, najcesce u rikverc. ja sam par puta sa svojom suvozacicom radio 69 u kolima, ja rukama pritiskam gas, ona nogama vrti volan.... i tako
:ziga:
Link to comment
kakvi crni blajnd, znas koliko ima vidovitih somelijera i tejstera u srbiji :naughty:to bi se tacnije zvalo "slabovido tejstiranje"
ova degustacija je bila zaista blajnd.i ne razumem zašto kenjate? bili ste tamo? znate kako se to radi? znate kako se priprema? radili ste za IWC ili Decanter awards, pa su vam standardi mnogo visoko?nisu pobedila sva zvonkova vina, nego je njegov cuvee No1 iz 2008. dobio najviše poena na OiV skali ukupno. to mu je donelo gran pri na tom takmičenju.isto tako,i njegov roze je imao najviše poena od ostalih (istina, samo za 0,24 boda više od četvrtoplasiranog)i zamislite, mrski Trijumf iz 2010 je pobedio u konkurenciji belih. ne zato što je najbolji. nego zato što vi znate da je to sprega bogatih vinara koji zapravo veštački prave svoje vino i to od prošlogodišnjeg, u hladnjači držanog, makedonskog grožđa i neukih, mentalno retardiranih samozvanih kao degustatora koji nikad ništa nisu pročitali ni probali u životu i nikakvu školu nemaju.vi imate. i vi znate. i u pravu je Teofil za forume i komentare po sajtovima.edit: editovao sam psovku. <_< Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...