Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Festival vina Mediteraneojuče i danas u Metropoluhttp://www.mediteraneofestival.com/posle dva ozbiljna promašaja, ovaj put su napravili dobar festival.dobar prostor, ima šta da se vidi, proba, čuje, pojede. izlagači uglavnom Srbija i nešto region, dobre radionice, klopa, vina, doveli i dva MWa

Link to comment

Prvi put u životu pio vino iz Srbije, Milijan Jelić pinot noir 2007. Meni vrlo dobro, iznenađujuće dobro. Nisam znao da se u Srbiji prave tako dobra vina. Pošto sam činjenica, a ne vina znalac, zanimalo bi me da pročitam od poznavalaca kako cijene ovo vino.

Link to comment

gde je banatjanin da prokomentarise jeliceva vina, ja ih nisam probao od 2007/8 tako da nisam kompetentan da komentarisemgeneralno nisam nikad bio ljubitelj jelicevih vina, morava je bila interesentna kad se pojavila ali je cena bila nenormalnamilenijum je bilo OK vino, secam se da se larko/musharaf navukao na to jedno vremecena njegovih vina je bila i sada je najveci problem, precenjeno (kao u vecine srbalja)p.s. taj pino noir je bese baby mammoth etiketa?

Edited by kepa
Link to comment

Bila je baš prezentacija vinarije Jelić u NS-u pre par nedelja. Isterali su 4 etikete, moravu, petku (čini mi se da se tako zove, polu-slatko, blago muskatno), milenijum i mamut.Sva vina su im dobra ali meni je baš mamut ostavio najjači utisak. Ekspert nisam, pa ne mogu baš organoleptički da analiziram, ali vino je puno, slojevito, voćno (višnja), sa diskretnim drvetom... E sad, da li vredi 15€? Nisam siguran...

Link to comment

Da, Mammoth. I navodno je 20€. Preskupo. Ali meni jako godilo. Uglavnom sam se čudio&iščuđavao da je to smućkano u Srbijici među šljivama. Sad neimenovani izvori javljaju da je zapravo od makedonskog grozdija.

Link to comment
Da, Mammoth. I navodno je 20€. Preskupo. Ali meni jako godilo. Uglavnom sam se čudio&iščuđavao da je to smućkano u Srbijici među šljivama. Sad neimenovani izvori javljaju da je zapravo od makedonskog grozdija.
to je klasika, mada ima on vina i od domaceg grozdja, iz Rekovca....
Link to comment

jeliceva vina su odlicna ako se zanemari sve ostalo, srpski vinski marketing (hostese u napicnjacima na sajmovima, brendirane A-class mecke), cena kao i nedostatak informacija o stvarnom poreklu grozdja. ta crvena su mnogo bolja od bilo cega sto prave i radovanovic i kovacevic i ostali top of the pops srpski vinari ali je 20e u radnji za mamooth i millenium u domenu oruzane pljacke, sto se mene tice za te pare se kupuju daleko ozbiljnija spanska i portugalska vina. ali ako neko hoce da mi pokloni, rado primam i rado pijem. takodje se i morava jako popravila, onaj debi na sajmovima pre 4-5 godina je bio tezak fijasko, u medjuvremenu se naucili pa i to mozete da mi poklonite ali leti.

Link to comment

pijem kovacevic aurelius posle dosta vremena i negde sam pomalo prijatno iznenadjen. od predvidivog vina za mase, teskog i nasviranog hrastovim parketom u ogromnim kolicinima po uzoru na komerc vina novog sveta, ovo sto sada pijem, 2010 je evolucija u pravcu lakseg, svetlijeg i pitkijeg po ugledu na novije francuze, jako puno vocnih aroma, barik pod kontrolom. ne znam da li mu je tehnolog i dalje ona slatka devojcica od pre par godina, ali ako jeste, radi ozbiljno pristojan posao.

Link to comment
to je klasika, mada ima on vina i od domaceg grozdja, iz Rekovca....
Ta frankovka koju je Jelić uzimao odatle je ove godine završila kod mene a potrudiću se da tako bude i sledećih godina :naughty:Nego, lepo da ste se malo raspisali pošto je topik utihnuo na žalost... Dolazi nam i salon vina u Hayatu pa će valjda imati o čemu da se piše.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...