Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

onda dalje neka fura sa novom klijentelom. zabole me da finansiram bezobrazluk,
a moze i da ga pije sam.
picu vino koje pravi gospoda, recimo gaga ivanovic.
:wub: za vino+ :wub: za vinara
Link to comment

poskupeće i Gaga, gazzo.najmanje je do njih, i nije bezobrazluk.manjka dobrog grožđa u Srbiji, sad je to još izraženije (tek je 2012. cirkus, jako loša godina), rastu mu cene ozbiljno (tamjanika je u Župi ove godine išla do 75 dinara), ako hoćeš bolje vino, moraš i boljeg tehnologa, moraš ozbiljna enološka sredstva, moraš bolje bure a ne reparirani škart iz Francuske. ti nešto kao što je Kremen ne možeš da praviš od grožđa koje je stajalo 5 dana u hladnjači.i nije isto kad je evro 90, i kad je 115. jebiga.

Link to comment

cekaj, kremen se prodavao online na njegovom sajtu pre 2 godine po 550 dinara. sada je 900 dinara. to je 61% povecanje.gaga je 600 din kod njega vec 3 godine za prokupac. mozda 650, izvinjavam se ako gresim, ne secam se koliko ga placam tacno ali pocinje na 6 svakako.ne znam, kada budem video druge vinare da idu slicnom stopom poskupljenja, prihvaticu argument. ja mislim da je nesto drugo, kremen 2009 se brzo prodao pa je covek procenio da treba da podigne cenu. sa 650 na 900.

Link to comment

Pa ja mislim da su krenuli pre par godina tek. Mislim da je lokalni biznismen pokrenuo to i koliko znam Cilic je glavni kod njega. Mogu da se raspitam ako treba.Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment

pa tako, cilic je glavni kod mnogih, da ne kazem kod svih. :isuse:sad ozbiljno, taj tvoj kraj postaje ozbiljan, ciliceva vina su dobra, narocito bela za sada. i oni drugi likovi, temet bese, nisu losi mada su za novu vinariju poskupi u odnosu na kvalitet. ovi gori sa tvog linka iskreno da ti kazem iz daleka lice po stajlingu na zivkovicevu rahmetli vinariju pa ne bih komentarisao, narocito sto im u svakom opisu stoji aroma hrasta, sto u prevodu znaci da je vino toliko barikirano da se ono samo uopste ne oseca. ali probacemo...

Link to comment
pa tako, cilic je glavni kod mnogih, da ne kazem kod svih. :isuse:sad ozbiljno, taj tvoj kraj postaje ozbiljan, ciliceva vina su dobra, narocito bela za sada. i oni drugi likovi, temet bese, nisu losi mada su za novu vinariju poskupi u odnosu na kvalitet. ovi gori sa tvog linka iskreno da ti kazem iz daleka lice po stajlingu na zivkovicevu rahmetli vinariju pa ne bih komentarisao, narocito sto im u svakom opisu stoji aroma hrasta, sto u prevodu znaci da je vino toliko barikirano da se ono samo uopste ne oseca. ali probacemo...
Gazza, može li za publiku sa jeftinijim ulaznicama neki podatak od kada je Živkovićeva vinarija kaputt, nisam poodavno išao od Krčedina sa te strane?
Link to comment
pa tako, cilic je glavni kod mnogih, da ne kazem kod svih. :isuse:sad ozbiljno, taj tvoj kraj postaje ozbiljan, ciliceva vina su dobra, narocito bela za sada. i oni drugi likovi, temet bese, nisu losi mada su za novu vinariju poskupi u odnosu na kvalitet. ovi gori sa tvog linka iskreno da ti kazem iz daleka lice po stajlingu na zivkovicevu rahmetli vinariju pa ne bih komentarisao, narocito sto im u svakom opisu stoji aroma hrasta, sto u prevodu znaci da je vino toliko barikirano da se ono samo uopste ne oseca. ali probacemo...
Ja mislim da su ovi ovde uzeli Navipove vinograde u celom kraju a da li su uzeli i Zivkoviceve neam pojma.
Link to comment
Gazza, može li za publiku sa jeftinijim ulaznicama neki podatak od kada je Živkovićeva vinarija kaputt, nisam poodavno išao od Krčedina sa te strane?
prodata je, prica se da su je uzeli kostic & miskovic ili neko od ove dvojice. njegova vina su bila ozbiljan debakl za tako gromopucatelni ufur, tako da je tu potrebno puno rada na konsolidaciji imidza. sad, apsolutno ne znam nista, da li ce se to i dalje zvati zivkovic ili ce rebrendirati, ne znam.
Link to comment

Ajde i ja da kazem koju za dnevnikSto se tice Jagodinske Vinarije 1987, ljudi su uzeli u zakup vinograde (oko 85ha) i deo prostorija Navipa Jagodina i krenuli sa proizvodnjom. Osnovni cilj im je bio da vrate na trziste cuvenu jagodinsku ruzicu. U pocetku im je Misa bio savetnik ali sam letos cuo da su raskinuli saradnju sa njim, razloge ne znam.Njihov glavni problem je sto im je zakup na 3-4 godine, a oni su hteli na duzi vremenski period, ali Palma nije dao da bude vise, razloge ne znam.Vina nisam probao kad sam bio dole, zaginuli smo kod Mise u podrumu i posle u Temet-u, tako da nismo stigli da svratimo i do njihSto se tice vinarije bivseg nam premijera tu znam vise jer sam bio ukljucen u projekat podizanja vinograda i vinarije.To je u startu bio ortacki posao Kostica i ex-premijera, kasnije sam cuo da je Zivkovic izasao iz price kao sto gazza kaze.Vina su u pocetku imala ozbiljnih problema sa sekundarnom fermentacijom u boci, pa si imao koka kolu sto bi reko Zoki Vinodom kad otvoris flajku. Ne znam u kakvom su stanju vina sad, nisam probao.

Link to comment

Baš sam probao ovu jagodinsku ružicu pre par dana... Ponela me pristupačna cena od 500 dinusa. Međutim, debakl. Upravo se desilo ovo što kepa pominje, vino refermentisalo.Ovaj rajnski im nije loš ali malo je presladak i prevoćan za moj ukus.Dakle, oprez sa ružicom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...