Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

rizling se najvise pije mlad, ali u principu moze jako dugo da stoji, ovde se ladno prodaju i vise od sto godina stari ponekad. moze mu se desiti da dobije tzv. petrol-notu, ali to, navodno, ne smeta. meni se od toga bljuje. e sad, sve naravno zavisi od toga kakav je bio u startu, u kakvim je uslovima stajao, ... probaj, nece te ubiti :)
Nemam frku od "zalutalih" boca u podrumu, pre koju godinu je potpuna fešta bila flaša domaćeg pošipa iz Blata sa Korčule negde iz ranih osamdesetih (mislim da sam pisao o tome baš ovde). Fešti je svakako doprinelo što je boca bila zapečaćena voskom i što je boca bila od onog debelog tamnosmeđeg stakla namenjenog držanju hemikalija po laboratorijama :) Javiću kako je prošlo.
Link to comment
da, to je odlična cena, hvala za info, tu su mi u kraju
Gde sve oni imaju radnje, ovde na NBG ne mogu da nadjem na netu neki spisak...
Link to comment
Gde sve oni imaju radnje, ovde na NBG ne mogu da nadjem na netu neki spisak...
imaju u 70. na početku bloka u uličici koja ide pored kineza. ataman, pa kojekakve radnje,kladionica, miloš,mak,solarijum,apoteka,olgida,DRINKSTORE,knjižara,kladionica,kladionica,
Link to comment
Gde sve oni imaju radnje, ovde na NBG ne mogu da nadjem na netu neki spisak...
Mislim da na Banovom brdu imaju radnju u Gogoljevoj, negde u visini Meka u Požeškoj. Dečurlija tu visi "kod Drinketa".
Link to comment
Gde sve oni imaju radnje, ovde na NBG ne mogu da nadjem na netu neki spisak...
ima i u pariske komune, u onom redu zgrada pre kužnog toka, preko puta fontane
Link to comment

Pošto se Interfest opasno približio evo liste učesnika:http://interfest.org.rs/interfest/Jel može neki tip na koga obratiti pažnju od Hrvata, Italijana i stranaca uopšte... Pošto ne sumnjam da ima poznavalaca.

Link to comment
sta znaci 'hrskavo'?(ozbiljno pitam - nemam prestavu sta to moze da znaci kada se koristi uz pice)
koristi se skoro isključivo kada se opisuju bela vina.tako se opusuju vina sa relativno višim kiselinama u odnosu na telo(ne kisela, to ne valja), sveža, koja se obično služe na niskim temperaturama, kada ta "hrskavost" posebno dolazi do izražaja. npr: Frascati je obično hrskavo vino ili, recimo, petit chablis, dok to nije, npr, pino griđo sa 14% alc ili barikirani šardone negde sa Juga
Link to comment

Ko ide na Interfest nek ne propusti da proba sivi pino vinarije Temet (Jagodina valjda), i ovako mamurnom mi je još njegov ukus u ustima.I voćkasto i mineralno sa lepim kiselinama, baš ono karakterno i slojevito. 600 din sajamski popust,vredi svaku paru.

Link to comment
  • 1 month later...

Valjda je ovo pravi topik. Ima neka nova vinarija u Stjepana Ljubiše (kod Novog groblja), nemam pojma šta ima i kakva je, ali solidne je kvadrature, pa možda nekom bude zanimljivo da protrči kroz radnju.

Link to comment
  • 3 weeks later...

upravo mi se razbila, srecom popijena, casa spricera od grasevine kutjevo 2010, sto sam shvatila kao znak da je bilo dosta za nocas.nego, jel moguce da sam ja pocela opet da pijem bas kad ste svi prestali?!ajmo, raport, sta je ko konzumirao u poslednje vreme! :fashisto:

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

kruela, najbolje sto se pilo je ivanovicev no.1 - al to samo da ti donese neko ko ide u aleksandrovac posto se pazari direkt kod gage ivanovica u podrumu (1500din). ili da narucis od njega pa ti posalje kurirskom dostavom, to je oko 300din cini mi se. to je onako prvi veliki srpski gran cru u najavi, mislim da ozbiljno tuce ovaj cilicev u 1.5l boci koji je 50% skuplji. probao sve od cilica trenutno, nesto sam posvadjan sa njegovim crvenim vinima, meni radi posao njegov fume blanc 2010 - sada na idealnoj starosti rekao bih, a ni roze mu nije nimalo los, mada ko za maler gagin roze 2010 je ozbiljan mamojeb i jeftiniji opet znacajno.dobre su tamjanike gagine i villa vina, druge nisam probao. nisam siguran za villa vina sovinjon blan, moguce je 2011 jos rana za piti, imam utisak da se oseca fermentacija u boci ili kvasac.belo brdo sardone odlican, narocito onaj jeftiniji neparketiran.za male pare super vino za masovke je mataljev merlo, prodaje se u rinfuzi 5 litara, 250din litar. u oktobru izlazi kremen 2010, zeljno ocekujem. e da, mataljev sovinjon je bio jedan od hitova leta, ne znam da li ga jos ima u prodaji. super mala vinarija.

Link to comment

ajde i ja da se ubacim malo, posto se pilo nesto od nasih vina kad sam bio na odmoru dolemeni su sva ciliceva vina odlicna, fume blanc je odlican , crveno je isto dobro, ova dva u magnumu su extra vina, roze za leto supersofia roze od rajkovica dobratemet vina ova sto su izbacili su korektna ali ne vrede te pare, da se prodaju za 500 kinti bila bi hit leta, ovako za 790 u vinoteci, slabo, roze je dobar, pa tri morave, pino grigo ok, sardone los - ponavljam da cena treba da im bude 450-500 kintiali zato njihova crvena vina su ozbiljna i bice odlicna, pogotovo prokupac i cabernet franc, imaju i jos par nekih interesantnih kupaza sve zavisi sta ce izbaciti na trziste, ja sam pio iz burica u podrumi i mogu da kazem da vina imaju potencijal ozbiljan, sad je pitanje koliko planiraju da ih drze u bariku i ostalo jer tu mogu da naprave gresku ako preteraju (kao boza sa trijumf noir-om)gagina vina nisam probao, ali verujem gazzi tako da je to sledece na listivilla vina - tamjanika odlicna, cabernet ok, cabernet barik dobar, sauvignonu strci kvasac i fali mu svezine nekako mi je bio flatvino budimir - triada crvena interesantna, rizling je ok, tamjanika zupska mi je mnogo jaka na nosu a fali joj svezine, tamjanika vera je dobra kao i cena za istumatalj sauvignon je dobar kao i roze dusicasad malo komsijska:benvenuti malvazija odlicna po meni najbolja malvazija dole kod nas na trzistu, coronica isto dobrabenvenuti corana grande odlicnogrgic posip - interesantno na nosu ali je na ukusu nekako cudno na pocetku ok i onda brzo padnekorta katarina posip - super vinozlatan plavac grand cru - lose, u padu vino, ne vredi te pare, preveliki je hajp oko tog vinabrombonero clai - 100% refosk, biodinamika, odlicno vino kao i njegovo "orange" st. jakobsledece nedelje bi trebalo da probam istrane ovde na nekom tastingu pa pisem detaljan izvestaj

Edited by kepa
Link to comment

Kad si se dotak'o Istrana..bio sam pre 2 nedelje do Trapana...malvazija prosek,roze je ok,ali revolušn i tera mare su super vina(prvo kupaza 4 sorte a drugo barik teran)...A gospodin Milosavljevic(Villa vina)je najsrdacniji vinar kog sam upoznao,otisao sam da uzmem koju fasu vina a zadrzao se celo popodne :whistle: ..meni licno njegovo najbolje vino je kaberne barik..

Link to comment
  • 2 weeks later...
..... Otvorimo mi nasu proizodnju za koju godinu... ja i onako to planiram vec dugo, makar za licne i prijateljske potrebe za pocetak.
Ja samo da oglasim da sam poceo s skromnom proizvodnjom da ne bude posle da pricam u prazno :) Za početak oko 8T grozdja, 4 crvene i jedna bela sorta. Crvena najverovatnije u kupažu mada ćemo još videti... Izginuh poslednjih mesec dana pošto radim sam sa prijateljem ali tako se najbolje i nauči, za sada lepo ide. Nadam se da će biti i neka degustacija na proleće. Biće i po koja fotografija ako nekoga zanima kada malo dodjem k sebi :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...