Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

nista onda, oladicu ga dobro. ja se ionako elementarno ne razumem :)vise me raduje rakija od ribizle. to svakako ne ide nikom.

Edited by Lancia
Link to comment

Za vikend je degustacija vina u De Vino vinoteci u Zemunu u 22. Oktobra. U stvari salon vina, tako neki skup. Ne čuh najbolje da li 100tinak etiketa ili izlagača.Vinoteka ima solidnu baštu, valjda će biti i hladovine. 390 kinti ulaz, od toga je 90 kaucija za čašu.

Link to comment
Za vikend je degustacija vina u De Vino vinoteci u Zemunu u 22. Oktobra. U stvari salon vina, tako neki skup. Ne čuh najbolje da li 100tinak etiketa ili izlagača.Vinoteka ima solidnu baštu, valjda će biti i hladovine. 390 kinti ulaz, od toga je 90 kaucija za čašu.
taman da probam sta je aktuelno od nasih vina kad sam vec tu Edited by kepa
Link to comment

probao sam, uspeo sam da popijem, nekako, jednu konzervu. mislim da ovo ne bih pio ni u trenucima dipsomanskog delirijuma, kada ti je sve prihvatljivo, cak i stomaklija.mnogo me vise zanima kakav je Rubinov Blue Curacao i moze li se koristiti u koktelima, jeftinijeg nema na trzistu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
lagano, sveže, voćkasto (jabuka, agrumi), sa jedva primetnom muskatnom notom, suvo skroz, hrskavo, jednostavno.
sta znaci 'hrskavo'?(ozbiljno pitam - nemam prestavu sta to moze da znaci kada se koristi uz pice)
Link to comment

U onoj radnji Drink Store što ih ima po gradu trenutno imaju super ponudu - Tikveš smederevka 210 din, a Rubinov roze 0,7 je 180 din. Najbolja vina u tom cenovnom rangu, za lađenje na ovu vrućinu.

Link to comment

Slučajno sam natrapao na neku Microsoftovu prastaru beta verziju - vršački rajnski rizling iz 2003. Valja li to? Delili na nekoj od Sinergija, pa se zaturilo u podrumu.

Link to comment

rizling se najvise pije mlad, ali u principu moze jako dugo da stoji, ovde se ladno prodaju i vise od sto godina stari ponekad. moze mu se desiti da dobije tzv. petrol-notu, ali to, navodno, ne smeta. meni se od toga bljuje. e sad, sve naravno zavisi od toga kakav je bio u startu, u kakvim je uslovima stajao, ... probaj, nece te ubiti :)

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...