Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

tenet (ako se tako zovu ovi pored jagodine), pio sam neko njihovo belo na brzinu i ucinilo mi se dobro.e da, ivanovicev roze 2011, smrt u diskoteci.
Temet - vrlo dobro, nešto čak i odlično. probaj rozea ne preskoči ni mataljev 2011
Link to comment
...onda belo brdo sardone i to narocito jeftiniji sa belom etiketom, villa vina tamjanika 2010, sve je to dosta zakonito. i treba probati tenet (ako se tako zovu ovi pored jagodine), pio sam neko njihovo belo na brzinu i ucinilo mi se dobro.e da, ivanovicev roze 2011, smrt u diskoteci.
Bas skoro probao Belo Brdo i stvarno je dobro... i vise od toga... Ivanovic rose sjajan!
Link to comment
Jesi bio na onom salasu u Jakovu, ima tu i vinarija, prolazio sam u nedelju, bila nenormalna guzva...
nope. ne znam ni gde je.
pa onako generalno, pitam za mišljenje bolje upućenih...
pa aj redom.vina su zdrava, ali prosečna. irašai oliver solidan, kevedinka nedopadljiva, kao i svaka kevedinka, crvena vina precenjena. etikete očajne. hrana u objektu je "kuvamo što nas je još Steva Karapandža naučio" sa sve ružicama od šargarepe na zelenoj salati. jestivo, ali menzaško previše.sobe loše, tanki zidovi i vrata, sve se čuje, Simpo kič enterijer, ništa, nula bodova. voda jezivo smrdi u kupatilu, kao i u celoj okolini uostalom. može da se spava ako nema drugo.gazda je dobar čovek, čovek pošten seljak, poljoprivrednik, redovno polupijan, što u kombinaciji sa njegovin izraženim naglaskom često vodi ka nerazumevanju. gazdarica isto dobra žena. uvek trezna. Edited by banatjanin
Link to comment

hvala na iscrpnom odgovoru... treba za svadbu da nabavljam nešto veću količinu vina pa sam dobio vrlo povoljnu ponudu za njegov rizling, koji mi se učinio solidnom.

Link to comment
hvala na iscrpnom odgovoru... treba za svadbu da nabavljam nešto veću količinu vina pa sam dobio vrlo povoljnu ponudu za njegov rizling, koji mi se učinio solidnom.
pa za to je odličan!zdravo, slidno, jeftino. kupuj.
Link to comment
Jesi bio na onom salasu u Jakovu, ima tu i vinarija, prolazio sam u nedelju, bila nenormalna guzva...
nope. ne znam ni gde je....
Pitao drugara iz tog kraja. Kaže, ima vinarija Živač u Progaru. Našao sam da imaju samo pinot noir i da je Cilić tehnolog.
Link to comment

lagano, sveže, voćkasto (jabuka, agrumi), sa jedva primetnom muskatnom notom, suvo skroz, hrskavo, jednostavno.letnje vino, ako košta do 450 dinara onda ok, ako je više ne vredi. ja ga probao iz tanka.

Link to comment
hvala na iscrpnom odgovoru... treba za svadbu da nabavljam nešto veću količinu vina pa sam dobio vrlo povoljnu ponudu za njegov rizling, koji mi se učinio solidnom.
ako su vece kolicine u rinfuzi, preporuka da kontaktiras kisa i vidis da li hoce da proda njegov (italijanski) rizling. to je opasno dobro vino koje ima problem sa flasiranjem pa ono sto pijes kada otvoris flasu nema mnogo veze sa onim kakvo je to vino kad se istoci. cak je super i iz petolitarskog plasticnog kanistra. i kosta daleko manje od flasiranog, jedino sto kis to tako prodaje samo u nekoliko kafana sa cijim gazdama ima prijateljski odnos. ali nije besmisleno probati.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...