Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pozdrav svim vinopijama.Topik je super interesantan a komentari vrlo korisni i zanimljivi.E sad, pošto idem EX-yu krajeve a želim da ulepšam boravak imam jednu molbu: da li imate preporuke za vinarije u Hercegovini u mostarskom vinogorju?Fala unapred

Link to comment
Vinska cesta HercegovineVukoje i manastir Tvrdoš od pravoslavnih, za Hrvate ne znam šta sad valja od tih manjih vinarija.EDITdanas kod mojih jeo tiramisu koji je sestra napravila (odličan ispao) kad saznah da je za tu priliku otvorila prošek star preko 30 godina :isuse: našli matori u nekom ćošku da im skuplja prašinu.probah ga, perfektan :Hail: Edited by Arbeitmann
Link to comment
usrecio/la se!
Niko se od studiranja inace nije usrecio, a i onako, vise generalno, usrecivanje najvise zavisi od pojedinca/ke. A i sticaja okolnosti.Sa sadasnjeg kursa v/v poneko moze ode na istu putanju kao pojedinci koji su, npr, diplomirali enologiju na Univerzitetu Viktor Segalen u Bordou. Imam konkretne primere na pameti, ali da ne detaljisem Edited by Indy
Link to comment

Nešto novo, vinarija Belo brdo (čini mi se), videh da imaju neku crvenu kupažu od jedno 5 sorti (1100 din. recimo), gde je jedna od sorti marselan i magnum bocu samo marselan (oko 2100 din). Zatim neku malu proizvodnju barik merloa oko 2 soma. Čuo sam da njihov sovinjon lepo ide (jedno 1000).Htedoh da pitam da nije to split Salaxie? Fruškogorci su i imaju marselan, a Banatjanin je pisao da su se ortaci razortačili.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Htedoh da pitam da nije to split Salaxie? Fruškogorci su i imaju marselan.
recimo da je to to. mislim, isti je vinograd marselana. nisam probao vino. tj, nisam ga probao trezan.
Link to comment

mene je kod tog muskata iritiralo to sto mu cena pa recimo ucetvorostrucena otkako je krenuo hajp. ne postoji nikakav razlog za to sem - moze nam se. nekada, pre recimo 7-8 god sam umeo da kupim tu kasnu berbu kada je kostala npr 20% vise od prosecne cene domaceg vina u samoposluzi. danas kada kosta skoro pa 4x vise, nemam neki poriv da se izlazem tom mazohizmu. a da je bilo korektno, bilo je.

Link to comment

Zaista sve pohvale za Villa Vina sovinjon... Bilo je dobrih sovinjona (Matalj, Z.Bogdan...) na salonu Mediteraneo ali je ovaj bio poseban, a ubedljivo najjeftiniji, 500 din. I juče ga ponovo probah, svež, mirišljav, aromatičan, lak. Ma, topla preporuka.

Link to comment
jel jos nekome zakon vrsacki Kutres kasna berba 2004?
to je onaj muskat otonel, jel da? pa to je u duhu tradicije istog vina negdasnjeg vrsackog kombinata....
ne bre ne.muskat otonel j emuskat otonel, sad valjaju 2009/2010 čini mi se. olusuvo, zdravo, mirišljavo, oko 400 kinti.kasna berba je italijanski rizling, suvo, jako alkoholno i solidno skuplje. ali skroz drugi tip vina.probao sam neki dan celu liniju njihovu, od stonih, preko vrhunskih, do one ogavne mistele (jbt, ko to kupuje?). ima začuđujuće zdravih i solidnih vina, ako se zna u kakvim uslovima rade, kakvi su im tehnolozi i koliko se raspadaju uopšte. s obzirom na to da su jedini preostali vinski kombinat u Srbiji koji bi vredelo spašavati, u svakom smislu, bilo bi dobro da tu brzo uleti neko sa lovom. ili ćao zauvek, za jedno dve godine, cenim
Link to comment

A, ja vala, istripovao sam se da je ova kasna berba isto muskat otonel, a jutros bas zagledam flasu, nema ni naznake sorte. A taj muskat otonel njihov je divan i nije skup.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...