Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

stavljate, ljudi, linkove za ovakve stvari.ne da se izguglati, pa se do adrese dolazi ako znas nekog ko zna nekog ko zna za ovo.
evo oba broja Wine & Fine, celahttp://issuu.com/wineandfine/docs/winefine_01/1http://issuu.com/wineandfine/docs/winefine_02
Link to comment
Ako nesto treba, kumce mi studira na poljoprivrednom to voćarstvo i vinogradarstvo , pa ako treba...
usrecio/la se!
Vise se o vinu uci na smeru Prehrambena tehnologija, mada studenti zbog Jovica zamrze predmet
Link to comment
Vise se o vinu uci na smeru Prehrambena tehnologija, mada studenti zbog Jovica zamrze predmet
:rolf: Imaju samo jedan predmet tehnologija vina kod gitariste, i nemaju pojma sto zbog gitariste sto zbog njih samih, sto zbog generalnog stava celog instituta i svih katedri na tehnologiji da su oni elita na fakultetu. Uci se iz knjige iz 60-neke, zastarele informacije, profesor ti svira gitaru na predavanjima i peva, strasno A to sto 99% studenata tehnologije ne zna kako izgleda vinograd i gidza, a da ne pominjem i ostale primarne sirovine za prozivodnjuImam par drugarica koje su zavrsile tehnologiju ne znaju kako izgleda zasad malina, kupina, ostali vocnjaci. Delimicno si u pravu za "gitaristu", jbg ko ce pored one budale da nauci nesto, vaznije mu je da maltretira ljude, ako gledam par generacije pre moje i posle znam 2 tehnologo koji rade vino Misa Cilic i Marija Miletic Smer vocarstvo i vinogradarstvo ima isto jedan predmet za tehnologiju vina kod istog kretena ali je malo manje gradivo, jer on ima stav da smo mi ostali nepotrebni u celoj priciStudenti vocarstva i vinogradarstva bar rade u vinogradu pocev od rezidbe pa do berbe, neki od nas su imali srecu i da budu malo u podrumu dok ne dodje doticni, mada je on uglvanom dolazio za kupaziranjeJbg nisam moga da ga napusim za vreme studija da zbog budale ne ostanem bez diplome, ali sam ga posle dok sam radio na fakultetu napusio i oterao u tri lepe. Da ne ispadne da su profani sa vinogradarstva idealni, ima i tu indijanaca koji samo gledaju svoj interes. Secam se nekog kongresa gde profa Nemac kaze da je nasa sansa na inostranom trzistu u vinima od autohtonih sorti jer ko ce da kupi Cabernet i Chardonnay iz Srbije pored francuskih, cilenskih, autrslijskih... i onda izadje moj profa pa kaze: "Ne, mi cemo da pravimo vina od Cabernea, Merloa, Chardonnea... ali malo drugacija" Ja ga pitam a sta cemo da stavimo na etiketu, ovo je Caberne iz Srbije al malo drugaciji al jbg treba uvaliti Rauscedo lozno sadne kalemoveceo taj fax je cirkus, malo normalnih ima, oni sto su bili pre zapalili prekotreba to zatvoriti i da sluzi samo da se snimaju Otpisani, Montevideo, Bog te video... Edited by kepa
Link to comment

Nisam se lepo izrazio, obimnije je gradivo kod tehnologa neko kod vocara. Nisam jos sreo osobu koja se pohvalno izrazila o Jovicu, cak znam za jedan seksisticki ispad prema koleginici na konsultacijama.Btw mislim da je objavio knjigu pre godinu dana, bar je bila u pripremi za stampu.

Link to comment
Nisam se lepo izrazio, obimnije je gradivo kod tehnologa neko kod vocara. Nisam jos sreo osobu koja se pohvalno izrazila o Jovicu, cak znam za jedan seksisticki ispad prema koleginici na konsultacijama.Btw mislim da je objavio knjigu pre godinu dana, bar je bila u pripremi za stampu.
ih da je jedan primer!nego pusti budalu, pije li se nesto dole od vina ili se samo citaju casopisi?
Link to comment
:rolf: Imaju samo jedan predmet tehnologija vina kod gitariste, i nemaju pojma sto zbog gitariste sto zbog njih samih, sto zbog generalnog stava celog instituta i svih katedri na tehnologiji da su oni elita na fakultetu. Uci se iz knjige iz 60-neke, zastarele informacije, profesor ti svira gitaru na predavanjima i peva, strasno A to sto 99% studenata tehnologije ne zna kako izgleda vinograd i gidza, a da ne pominjem i ostale primarne sirovine za prozivodnjuImam par drugarica koje su zavrsile tehnologiju ne znaju kako izgleda zasad malina, kupina, ostali vocnjaci. Delimicno si u pravu za "gitaristu", jbg ko ce pored one budale da nauci nesto, vaznije mu je da maltretira ljude, ako gledam par generacije pre moje i posle znam 2 tehnologo koji rade vino Misa Cilic i Marija Miletic Smer vocarstvo i vinogradarstvo ima isto jedan predmet za tehnologiju vina kod istog kretena ali je malo manje gradivo, jer on ima stav da smo mi ostali nepotrebni u celoj priciStudenti vocarstva i vinogradarstva bar rade u vinogradu pocev od rezidbe pa do berbe, neki od nas su imali srecu i da budu malo u podrumu dok ne dodje doticni, mada je on uglvanom dolazio za kupaziranjeJbg nisam moga da ga napusim za vreme studija da zbog budale ne ostanem bez diplome, ali sam ga posle dok sam radio na fakultetu napusio i oterao u tri lepe. Da ne ispadne da su profani sa vinogradarstva idealni, ima i tu indijanaca koji samo gledaju svoj interes. Secam se nekog kongresa gde profa Nemac kaze da je nasa sansa na inostranom trzistu u vinima od autohtonih sorti jer ko ce da kupi Cabernet i Chardonnay iz Srbije pored francuskih, cilenskih, autrslijskih... i onda izadje moj profa pa kaze: "Ne, mi cemo da pravimo vina od Cabernea, Merloa, Chardonnea... ali malo drugacija" Ja ga pitam a sta cemo da stavimo na etiketu, ovo je Caberne iz Srbije al malo drugaciji al jbg treba uvaliti Rauscedo lozno sadne kalemoveceo taj fax je cirkus, malo normalnih ima, oni sto su bili pre zapalili prekotreba to zatvoriti i da sluzi samo da se snimaju Otpisani, Montevideo, Bog te video...
Evo sad student navratio i prica da ima neki profesor "hilandarac" koji studente osvestava kandilom ;)
Link to comment

Hvala na ponudjenoj pomoci, videcemo za par meseci sta ce ispasti od svega toga.Ja sam skoro probao Dibonisovu paletu vina i bio sam vrlo zadovoljan. Muskat mu je vrlo izbalansiran, blago sladak... chardonnay vrlo lep, pun, zivahan... cabernet fin, ima lepo trajanje... ima jos par vina ali jos nisam stigao sve da probam, trebalo bi probati merlot i shiraz. U svakom slucaju planiram da ih uskoro posetim u vinariji pa cemo videti kako to tamo izgleda.

Link to comment

dva odlična bela, danas sam samo potvrdio ranije utiske sa sajmova. Sonata trenutno ozbiljno gazi većinu srpskih belih sovinjona. Sveže, oštro, krispi, voćno - tiolno, zeljasto koliko treba. pravo prolećno. ja spustio dve čaše uz zapečene jakobove kapice, ama leglo jedan na jedan.a drugo, Terasa chardonnay 2010, vinarija Matalj, Negotin. on par poslednjih godina izbacuje solidna vina, ali sa ovim je zakucao. momentalno ne mogu da se setim šardonea koji mi više prija. raskošno miriše, a ne umara, drvo na mestu, u ustima sjajno balansirano, umereno puno, odlično. samo, čujem da ga uskoro neće biti više na tržištu. a cirko bi ga, letnji dan do podne, a i posle podne.

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...