Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Mozda je van teme ali...Sta je to sa onim krajem u bul. Z.Djindjica pa izbrojah danas cetiri wine shop-a?Jel tamo neki centar vinoljubaca?BTW, jeste citali ovo u vremenu :isuse:16zre.jpg
980197_brojjedan.jpg:Hail:
Link to comment

o da, samo ovi su prošlogodišnji.ima Todorovićev izveštaj i od ove godine, baš u poslednjem, ovom aktuelnom broju od četvrtka

Link to comment
o da, samo ovi su prošlogodišnji.ima Todorovićev izveštaj i od ove godine, baš u poslednjem, ovom aktuelnom broju od četvrtka
O pa to znaci redovna kolumna ;).Ja procitao u stampanom izdanju pa mi se ucinilo da je to to kad sam video slike, ono bre svi isti...Sad proverih za ove nove mora da se plati ;) Edited by Frank Pembleton
Link to comment
BeoWineFair, dakleMilomir predobri i presimpatični Milosavljević, tj Villa Vina vinarija - kaberne, i to onaj što on zove osnovni - odlično! on viče nije barrique, međutim držao ga u starim barik buradima, zrelo, meko, živo, voćno. nije loš bi bq kaberne, kao ni shiraz - ponovo rula. tamjanika mu je odlična.
Milomir je sjajan covek. Skroman, stalozen i nekako u harmoniji. Svaki vinar bi trebao da se ugleda na njega sto se tice psihe a ne ko neki da sada ne lajem :P Nego, ne bih da zakeram ali meni se cini da je njegova vinarija Villa Vinum, okolina Trstenika ako se ne varam...
Link to comment
Nego, ne bih da zakeram ali meni se cini da je njegova vinarija Villa Vinum, okolina Trstenika ako se ne varam...
ne zakeraš, ali nisi u pravu. bio bi pre godinu i po.naime, već je postojao neko ili nešto, registrovano kao Villa Vinum, pa je Milomir bio prinuđen da promeni ime. Da ne bi zbunjivao potrošače, etiketa i logo su ostali isti, ali na njime piše Villa Vina.selo u okolini Trstenika u kom mu je vinarija zove se Bučjeili, kao što se vidi odavde: Edited by banatjanin
Link to comment
  • 3 weeks later...

aj i ovde da okačim.šta da vam kažem, stigli smo u novine. :)drugi stubac, od početka do kraja.(nisam ja autor teksta, da ne pomisli neko...)

Edited by banatjanin
Link to comment

stavljate, ljudi, linkove za ovakve stvari.ne da se izguglati, pa se do adrese dolazi ako znas nekog ko zna nekog ko zna za ovo.izvolite koga zanima:http://wf.rs/ne nadjoh prvi broj, a drugi nisam ni citala jer nema za download, a ovako kako je postavljen nema sanse da se cita bez napora, bar kad sam ja u pitanju. konfuzan je sajt, u startu odbija i ubija zelju za citanjem, uprkos interesovanju za temu koju casopis obradjuje. ipak sam pocela urednicki uvodnik, ali je ton toliko arogantan, pogresan i los, da sam definitivno batalila. o tome da je iskljucivo na pretplatu ne bih, jer ne shvatam taj koncept. ko ne sedi po kafanama, ne moze ni da zna da ovo izlazi. a ko sedi, taj sigurno tamo ne ide da bi citao. jedini srpski casopis o vinu koji je u slobodnoj prodaji je tesko sranje, a ni ostalo sto je na pretplatu nije puno bolje. jedino sto je valjalo, "put vina", na moju veliku zalost nije stigao dalje od 7. broja...zao mi je sto je post ovakav, al da se ne foliramo: nema ovde progresa kad je vinska kultura u pitanju, jako je losa vinska atmosfera u celini.

Link to comment

Lepo receno, jeste nadrndan. Ja sam taj sajt odmah nasao kada je Banatjanin okacio onaj clanak o forumina i vinu pa sam onda procitao clanak koji je urednik wf.rs objavio u PlayBoy-u i taj clanak nije toliko los... covek je spomenuo precenjenost nasih vina i to lepo i slikovino objasnio...Samo, nikako u tim "strucnim" casopisima da nadjem nesto korisno. Ili je neumereni hvalospev ili, redje, kritika (mada cesto vrlo osnovana).Inace, trenutno skupljam gradju za jedan opsirniji rad o razvoju vinogradarstva i vinskog turizma pa bih bio zahvalan dobrim ljudima ovde da predloze koju ideju, materijal, knjigu a ja vodim na vino :) Cruela, uzeh ja pre par nedelja 2 boce Carigrada (ne barriq) i kao da su obe bile blago oksidirane, mozda je bilo do bureta. Jes' ti imala slicno iskustvo?

Link to comment

nisam. samo dvaput sam naletela na oksidirana vina i oba puta su neka bela bila u pitanju.inace nisam vino pila jos od salona, tako da uopste nisam u toku.za literaturu o vinogradarstvu, sta znam, nbs, poljoprivredni fakultet, udruzenje vinara. o vinskom turizmu bar nema puno, to ces lako :Dedit: http://www.vivis.org.rs/http://www.sommelierserbia.com/SERSA

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Za poljoprivredni sam se ogranizovao za sledecu nedelju. Sersa nije od neke pomoci, mene vise zanima proizvodnja od sljokanja a za vinski turizam nema nista... U svakom slucaju cu obici 3-4 regiona po par dana pa cu videti sta kazu domacini. Za sada sam planirao Suboticu, Negotin, Zupu, Topolu i Frusku Goru pa cemo videti...*Vivis verovatno nesto pomogne.

Edited by LukaLaban
Link to comment
Za poljoprivredni sam se ogranizovao za sledecu nedelju. Sersa nije od neke pomoci, mene vise zanima proizvodnja od sljokanja a za vinski turizam nema nista... U svakom slucaju cu obici 3-4 regiona po par dana pa cu videti sta kazu domacini. Za sada sam planirao Suboticu, Negotin, Zupu, Topolu i Frusku Goru pa cemo videti...*Vivis verovatno nesto pomogne.
kakva ti literatura tacno treba? imam ja gomilu stvari, ipak mi je to struka!salji pm
Link to comment
kakva ti literatura tacno treba? imam ja gomilu stvari, ipak mi je to struka!salji pm
Ako nesto treba, kumce mi studira na poljoprivrednom to voćarstvo i vinogradarstvo , pa ako treba...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...