Jump to content

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

oprOšćeno!!! (al zapamti da je pase mladim damama udarati ceznju -_-)poslednja fotka je predivna! mislim da cu adekvatno da zalijem citanje, u koje ime odoh da se prepustim :wub:

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
poslednja fotka je predivna!
jeste. i Župa jeste srpska Burgundija, neverovatno izgleda, sva ko na ovoj fotografiji.međutim, dok stigneš do tamo popizdiš od loših puteva i okoline za koju je jedino rešenje Katerpilar bager, najveći koji postoji.druga stvar je apsolutno nepostojanje sadržaja i smeštaja. ono jedno kao etno selo liči na nešto, ali to je sve.
Link to comment

:)"Pan Franćišek, koji je do dolaska u Srbiju samo pivo kao piće poznavao, upoznao se ovde i s vinom; potreba državna iziskivala je te je došao baš u onaj kraj gde je crno župsko vino bilo malo skuplje od vode. I kakvo čudo onda što je pan Franćišek ostavio pivo i posvetio sve ostale dane svoga života samo župskom vinu, rezonujući da na taj način dobija i u novcu i u vremenu: pivo je skuplje, a vino jeftinije, i, što je glavnije, ne dangubi, - dobija u vremenu, jer se od župskog vina mnogo ranije opije nego od onog glupog švapskog piva. " - S.Sremac - Zona Zamfirova

Link to comment
jeste. i Župa jeste srpska Burgundija, neverovatno izgleda, sva ko na ovoj fotografiji.međutim, dok stigneš do tamo popizdiš od loših puteva i okoline za koju je jedino rešenje Katerpilar bager, najveći koji postoji.druga stvar je apsolutno nepostojanje sadržaja i smeštaja. ono jedno kao etno selo liči na nešto, ali to je sve.
zupa je srpska burgundija, a topola bese srpska toskana (ili sampanja? :P) ne znam za gornje, ali beograd je iz pasaluka spao na chitluk.ovaj tekst o ivanovicu na zalost ne pokazuje realnu sliku srpskog vinarstva, ispravite me ako gresim, ali moj je utisak takav. vreme ce da pokaze dal sam naivna, ali ja ivanovicu verujem, sto ne mogu da kazem za jos mnogo njih.a i bojim se da je najgori finansijski trenutak za razvijanje vinskog turizma. sto ne znaci da leti ne moze da se spava u vinogradu :s_w:srbin je ionako sklon improvizaciji i kad treba i kad ne treba, dok je srbija generalno nezgodna za obilazak u najsirem infrastrukturnom smislu, tako da sam ja ideju obilazenja vec izmrcvarena napustila, a o obilasku vinarija ni ne razmisljam. dobar je tekst, ispricao je pricu kako jedan novinski tekst i treba, i jako mi je drago sto su se odlucili za ivanovica, zasluzio je :)
Link to comment

BeoWineFair, dakleima sreće sa tim sajmom turizma pored, pa izgleda baš posećen. samo izgleda, kvalitet većine posetilaca je užas. aj prva dva dana nekako, ali kad su u subotu nagrnule dečije ekskurzije... sadržaj i kvalitet pratećih manifestacija neću da komentarišem, dobiću po pičci u RL ponovo.al neizdrž imam da dodam da je jedan od organizatora dopustio sebi da se prvog dana šeta okolo obučen kukaste opanke, bridž pantalone, anteriju, dizenteriju i šajkaču. :s_w: molio sam Boga da se pojavi Dragan Todorović iz "Vremena" od negde. ne moram da dodajem da je the Organizator SamuraiPoetov Bakarecov stranački kolega.EDIT: ahaaa, evo sad me zovu odande, završavaju sajam kako su ga i počeli, a kako i priliči. opičili kolce među štandovima. sa sve anteriju, nego kako... oh, Srbijo majko. među šljivljem. :isuse: megjutoa, bilo što šta da se proba.utisci, samo oni najupečatljiviji:Merlot Belje - sunce ti bogovo, ovo je genijalno. evo ga: http://www.belje.hr/novosti_opsirnije.asp?id=87 . bio sam frapiran kad sam probao. retko dobro, ne znam cenu.Sub Rosa - vinarija Budimir, jako dobro, prokupac i kab, s tim da suludu cenu i bezvezne priče oko toga (još jedna srpska u nizu...) neću da komentarišem. imaju još par interesantnih etiketa, s tim da opet ne mogu da razumem mešanje vina iz različitih berbi, što rade i hvale se time (Vera, Margus Margi)Milomir predobri i presimpatični Milosavljević, tj Villa Vina vinarija - kaberne, i to onaj što on zove osnovni - odlično! on viče nije barrique, međutim držao ga u starim barik buradima, zrelo, meko, živo, voćno. nije loš bi bq kaberne, kao ni shiraz - ponovo rula. tamjanika mu je odlična.ah da, i samo da mahnem još jednom Gagi Ivanoviću. (i da dodam: prokupac 2010 - naravno. kupiti i čekati)jedan od apsolutnih hitova: Matalj chardonnay - najbolji srpski šardone u trenutnom preseku, bez pogovora. Odličan mu i Kremen.Janko: Zapis crveni (ćirlična etiketa - pošto sad čovek ima dva vina sa istim imenom, potpuno različita, jedno je kab drugo merlo, a razlikuju se po tome da li je etikate latinica ili ćirlica. da, ne zezam se. zabunio je i šefa i stanicu). elem, ko voli bq, baš bq, dim, tost i to, ali znalački odrađeno - vrlo dobro. Misija chardonnay barrique - isto tako. Roze će mu biti opak hit naleto. (usput, što pravi čovek pihtije... jbt. odavno bolje nisam probao, konačno da maznem neke koje mogu da se kače s mojima. bacio me u ozbiljno razmišljanje da apgrejdujem svoj tajni recept)Sonata sauvignon blanc 2011. Vinarija Jeremić. ako zanemarimo sitno, bezrazložno i šibicarsko dizanje cene u odnosu na prošlu godinu, vrlo obećavajuće.Medun - slatki Plantažin vranac - meni jako interesantno, svaki put.Aleksandrović - Oplen, rajnski rizling, vrlo dobro. Vizija, nova berba 2008, i dalje odlično.Kovačević penušavo. neka kaže ko šta hoće, za sada i do sada, u Srbiji nije proizvedono bolje penušavo vino. nije da ima neke konkurencije, ali je dobro.DiBonis merlot - interesantno, pazario bi u radnji sa uživanjem. ima neki chard koje polusuv, a bio u drvetu - jbg, ne razumem to.Bela voda 2010, crveno, fasciniran sam i dalje, vino sad zri, jako interesantno pratiti ga, ko je imao priliku. pustili ga na tržište. uz to, Bela voda bela kupaža (chard + grenash blanc) - ko voli belu Ronu i jug Francuske, obavezna lektira. odlično.i tako.

Edited by banatjanin
Link to comment
Bela voda 2010, crveno, fasciniran sam i dalje, vino sad zri, jako interesantno pratiti ga, ko je imao priliku. pustili ga na tržište. uz to,
uzeh svojevremeno, pre par meseci u srpskoj kuci vina, ja nahvalio zeni na nevidjeno reko' preporuceno od znalaca, vajnspektejtor ga ocenio ko neki vrhunski brunelo, 1400 dindzi reko nije ni skupo, presuo u dekanter da prodise jedno dva sata, isekla zena neke sireve, dalmatinsku prsutu ringlice da zasolimo malo, otvorili konzervu kalamata (cuvanu za specijalne prilike od prosle godine iz grecije) i seli uz pec da uzivamo....razocarenje...ko neko domace iz sumporisane buradi, tanko....bez zavrsnice...voce, zacini, nista od toga nismo ostili..mislim moze da se pije, al...bemliga, mozda nas dvoje nismo bas neki strucnjaci, al posle ovoga smo se samo gledali u neverici...ja vise...
Link to comment
Bela voda 2010, crveno,
jako interesantno pratiti ga, ko je imao priliku. pustili ga na tržište.
dakle, sad su ga pustili na tržište.
uzeh svojevremeno, pre par meseci u srpskoj kuci vina
dakle, nema teorije da si kupio 2010. bilo gde pre par meseci. kupio si 2009. što nije isto, iako je i to dobro vino. enivej, nagrađivano je 2010.što sve opet ne znači da je ono što si uzeo bilo dobro.
ko neko domace iz sumporisane buradi, tanko....bez zavrsnice...voce, zacini, nista od toga nismo ostili..mislim moze da se pije, al...bemliga, mozda nas dvoje nismo bas neki strucnjaci, al posle ovoga smo se samo gledali u neverici...ja vise...
vidi, nemoj to, možda nismo stručnjaci. jeste dovoljni, uvek, da za vaše pare pare znate da li je dobro ili ne. e sad, možda je pukla boca, možda je povuklo TCA, odnosno čep, možda je to vino dijametralno suprotno od onoga što ste očekivali... jbg. sve može, jedino tanko verovatno nije bilo. bela voda u obe berbe ima mnogo alkohola, ekstrakta i tanina.
Link to comment

Banatjanin je uglavnom naveo sve sto valja(iskreno probao sam neka crvena koja je opisao,ali ipak vise pijem bela vina)...Po meni jedno od best baj belih je sovinjon 2011 vinarije Quet iz Banostora,za 500dindzi mislim da je odlicno vino....Ilocki traminac vrhunski....Vinum sovinjon...

Link to comment

Mozda je van teme ali...Sta je to sa onim krajem u bul. Z.Djindjica pa izbrojah danas cetiri wine shop-a?Jel tamo neki centar vinoljubaca?BTW, jeste citali ovo u vremenu :isuse:16zre.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...