Jump to content

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Vino je bilo pravo srednjevekovno, gusto, jako ko krv, vocno, karakterno - sve to sa talogom od 2 prsta blata na dnu balona pa je moralo da se pazi da se ne potegne i mulj.
Ne zameri zbog neznanja, volim da čitam ovaj topic - otkud blato?
Link to comment

Gazzo,da li si mozda probao tamjaniku, koju po starim receptima i u starim sudovima pravi simpaticni deda, tast tvorca Triade?Njegova mala vinarija je nekih 150 metara od cuda koje je zet napravio.Meni se mnogo dopala, ima vrlo blagu aromu po kojoj je tamjanika poznata, deda mi pricao kako vecina nasih vinara stavlja svasta da bi pojacali aromu, pa se onda ljudi pale na to.

Link to comment

nisam probao njihovu tamjaniku, zapravo ni ne znam o kome se podrumu radi? mozda moze banatjanin da prokomentarise? probao sam samo belu trijadu koja u sebi ima tamjaniku i slazem se da je dobro vino za domace standarde ali za ovo prvi put cujem, nisam bio jedno godinu i po dana dole.meni je malo ta tamjanika izasla na nos (bukvalno) jer je vremenom poceo da me iritira taj debalans izmedju parfema u zraku i onoga sto je u ustima, sto nije bas najprijatnije. a i ukus mi se promenio, vise volim cistija vina sa jacim kiselinama (od ovoga sto ima ovde - rizling, smederevka, sovinjon blan).meni je najbolja tamjanika koju sam probao, pored gagine, ona proslogodisnja villa vina milomira milosavljevica koja je radjena netradicionalnom metodom hladne maceracije cija je posledica cistiji ukus vina u ustima - bez onoga sto zovem antifriz efektom (imate osecaj prisustva neke strane hemikalije u vinu) koji je meni vremenom postao ozbiljan spoiler. mislim da je ta metoda nesto sto je poslednih godina malvaziju pretvorilo od vrlo prosecnog lokalnog u zanimljvo vino pa je super sto je neko od domacih to poceo da radi, a ne cudi da je bas milosav prvi krenuo u to.

Edited by gazza1
Link to comment

Ovo si super objasnio za tamjanikin debalans. Dedino vino nema taj parfem, pa debalansa gotovo i nema.Mislim da deda to nije komercijalizovao kroz maloprodaju, prodaje uglavnom restoranima. Sve plane vrlo brzo, jer je mala proizvodnja. Probao sam i jedno njegovo opako crveno, mislim da je prokupac. Vinarija Budimir je spoj dedinog znanja i tehnologije koju je kupio zet. Premda deda ne voli barik.

Link to comment
pozdravi dedu, zna covek. kako mu se zovu vina, da znam kad naletim?
Ne mogu da trenutno iscedim iz memorije...zvacu ove koji znaju, pa cu da javim. Mozda i isceprkam u kojim restoranima dedina vina mogu da se piju.A ogromna vecina buradi u Budimiru su za barik.edit: Idem danas u restoran dedinog zemljaka i prijatelja pa ti javljam kasnije. Edited by Yoda
Link to comment

Deda zatvorio radnju za restorane. Pravi vino za sebe i pomalo proda dobrim ljudima kad navrate do njega.Pili Ruzicu Dzulinu. Odlicno vino, mada bi bolje leglo u toplije dane.

Link to comment

kratko, ali korektno, do crvenih nisam stigla.preovladali penusavci-da sebi nazdravim sto sam pametna & lepa, dok su, s druge strane, penusavci za svakodnevno uzivanje, ako se ja pitam. generalno vrlo zadovoljna, ali zaobici kovacevicev. da je bio jedan jedini, bez konkurencije, ni tad ne bi dobio prelaznu ocenu. vipavina penina rose je 10 klasa iznad penusavog kovacevica, iako nije premijer liga. da ne poredim s ostalim prisutnim. jel iko probao ono aleksandrovicevo, ja propustih? njega jednostavno ne preimecujem na ovakvim manifestacijama, a ni po radnjama, pa na zalost, ne probah sumadijski sampanjac, a bila prilika sad na salonu...par osrednjih sivih pinoa (simcic, pulec); gruner veltliner (elfenhof) i ruster ausbruch (ima i disco izdanje sa svarovski kristaima na flasi, to ce da se toci kad se budem udavala, radi svetlucavog efekta -_-), austrija-oba odlicna.pasji rep, zelen jebacin (slo)-nedojebano.zvonko bogdan pinot blanc...nije rdjavo, sigurna sam da moze bolje, al ga ne bih opet pila.neka, s ovih prostora, mislim da je degrassi, al me nemojte drzati za rec, neobicna bela kupaza 4 sorte, ali vrlo tanka. steta.i jos ponesto, al se ne secam sta, sto znaci da nije vredno spomena.kao i obicno, lenja da pamtim, kamoli da pisem.s malvazijama, uobicajeno, nema greske.i da primetim jos jednom: ovakav salon treba da traje bar 5 dana. ukoliko covek apstrahuje odredjeni tip tragikomicnih spodoba-cista desetka.frajeri tradicionalno katastrofalni, to prosto upada u oci cak i meni koja inace ne bacam blendu.nije bila guzva, sto je izvanredno.imate jos 3 sata, pa pozurite :)edit: vinari i prodavci raspolozeni kao da su tu po kazni, izuzev, kao i uvek raspolozenog i zivahnog hugela i istrana.

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
generalno vrlo zadovoljna, ali zaobici kovacevicev. da je bio jedan jedini, bez konkurencije, ni tad ne bi dobio prelaznu ocenu. vipavina penina rose je 10 klasa iznad penusavog kovacevica, iako nije premijer liga. da ne poredim s ostalim prisutnim.
ne znam zbog čega ovo misliš. voleo bi da obrazložiš. ne slažem se sa tobom. kasno je, jedva stojim, sutra od rano sabajle imam ozbiljnog posla, pijan sam i ne mogu da obrazlažem sada. aj od ponedeljka. ali voleo bi da čujem zašto misliš to što misliš. samo zato što na boci piše Kovačević (izvini, ne ljuti se, impliciram jer pomišljam da je stvarno tako) ili ti se nešto (šta?) stvarno nije dopalo?
zvonko bogdan pinot blanc...nije rdjavo, sigurna sam da moze bolje, al ga ne bih opet pila.
probaj sovinjon. vrlo je dobar. a ako ne voliš beli pino, ubuduće zaobiđi svaki, malo je ljudi, pogotovo u nas, kojima se on dopada generalno, kao sorta. čudno mi je da slabo ima komentara za njegova crvena. jedno je ok, jedno je u ozbiljnom problemu, a treće sjebano drvetom. ali hajde, opet od nedelje.
frajeri tradicionalno katastrofalni, to prosto upada u oci cak i meni koja inace ne bacam blendu.
sledeći put moraš bolje da pogledaš cool.gif
nije bila guzva, sto je izvanredno.imate jos 3 sata, pa pozurite :)
nikad nije gužva do 16h. posle je bilo - kao i uvek - haos i vrućina, pogotovo u maloj sali.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...