Jump to content

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Juce sam po prvi put probao Triada belo,vinarije Budimir,i mogu samo pohvaliti vinara koji je ovo spravio. Vino je lepe boje,lepo izbalansirano, i kiseline i doza slasti,lepe sortne arome tamjanike i ostale dve sorte,sardone i rizling ako se ne varam. Nije kratko na nepcu mada bi moglo i bolje, ali dosta mineralno i suvo sto mi se dopada,i da najvaznije, ne oseca se mnogo bariq,takoreci cisto narodsko vino.Cena oko 800 dinara je na gornjoj granici prihvatljivosti za domaca vina, bar za mene, ali na stranu to,vino je dobro. :)
Direktno kod proizvođača je 600 i donesu ti na noge.(Naravno kad uzmeš ceo karton)Probaj njihov roze po 450. Imaš telefon na njihovom sajtu.
Link to comment
  • 2 weeks later...

mislim da imamo domaci hit sovinjon blan koji be trebalo da skine cilicev fume sa tronavinum, novi sad2010kupaza 85 sovinjon, 15 semijon (fantasticno! gde se zagubise domaci semijoni, cak je i navip pre 15 godina imao nesto sa fruske gore sto se moglo piti)jako, pozitivno agresivno u ustima sa finim razvojem u voce kako vreme odmice. jako podseca na nemacke sovinjone koji su kiseliji od austrijskih. frisko, mineralno, dobre kiseline. ko voli dobar rizling volece i ovo. u vinariji oko 880 dinara ali vredi, pogotovo sto vino realno nije za svaki dan, vise je kao dobar dozivljaj.

Edited by gazza1
Link to comment
  • 2 weeks later...
mislim da imamo domaci hit sovinjon blan koji be trebalo da skine cilicev fume sa tronavinum, novi sad2010kupaza 85 sovinjon, 15 semijon (fantasticno! gde se zagubise domaci semijoni, cak je i navip pre 15 godina imao nesto sa fruske gore sto se moglo piti)jako, pozitivno agresivno u ustima sa finim razvojem u voce kako vreme odmice. jako podseca na nemacke sovinjone koji su kiseliji od austrijskih. frisko, mineralno, dobre kiseline. ko voli dobar rizling volece i ovo. u vinariji oko 880 dinara ali vredi, pogotovo sto vino realno nije za svaki dan, vise je kao dobar dozivljaj.
mala ispravka povodom cene;700,00 sa pdv!
Link to comment
sigurno je ovoliko koliko sam napisao u vinariji povise zvezdinog stadiona pa prekoputa, blagodaricu za info gde je 700.
sigurno onda mislis na VINOTEKU,jer je u vinariji,u S.karlovcima, toliko(700,00).pozdrav!
Link to comment
  • 5 weeks later...

Zdjelarevic chardonnay 2007,probao sinoc i mogu reci samo reci hvale.Dosta jako telo i fine arome,dosta uljasto i moze jos da se razvija.Cena je oko 900 kinti i sasvim je korektno s obzirom koliko idu cene hrvatskih vina.Preporuka :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

napisao sam ovde, tamo negde s proleća - a povodom festivala vina u Hajatu - da je Bela Voda (tada nisam hteo da napisem iz koje vinarije, kako neko ne bi posmislio da se proseravam) potencijalno jedno od najboljih crvenih vina na Balkanu. hit tekuće godine. i napominjem, malo njih me je razumelo, uključiv i neke forumaše, meni jako drage... pa, drugari : Robert ParkerWine CriticIn the middle of putting together a very comprehensive report on the southern Rhone and saw a few wines worth yapping about. from Macedonia-two outstanding wines imported by Eric Solomon-both 2010s.....the Tikves Barovo made from Vranec and Kratuchia-seriously rich, complex and possibly age-worthy...and a wine I gave an amazing 94-the Tikves Belavoda-made from Plavec Malic and Vranec...tasted them with their consulting oenologist Philippe Cambie at his lab....truly worth tasting...love to hear some readers' comments about them......ko moze (ko plati) neka vidi u originalu, ovde: http://dat.erobertparker.com/bboard/Default.aspx?ReturnUrl=%2fbboard%2fmember.php%3fu%3d527&u=527 khm, Parker i ja delimo mišljenje, khm... cool.gif

Link to comment
  • 3 weeks later...
inače, drugo crveno vino koje gazza pominje je marselan (ukršteni kaberne i grenaš), mislim prvi zasadi u Srbiji. e to je stvarno čudo od vina, po svim parametrima. eksperimentalno su proizveli i simbličnu količinu peti verdoa, jednako brutalnog.
dolazi zima, vata me vinsko raspolozenje pa i lokalpatriotski stimung. jel ima ovog marselana negde da se nabavi, pricamo o vinariji salaxia. i dalje pamtim tu promociju po ovom vinu (i jos po nekim stvarima, al necemo sada o tome...)
Link to comment
dolazi zima, vata me vinsko raspolozenje pa i lokalpatriotski stimung. jel ima ovog marselana negde da se nabavi, pricamo o vinariji salaxia. i dalje pamtim tu promociju po ovom vinu (i jos po nekim stvarima, al necemo sada o tome...)
nema salaxia ove godine, ali ima drugar njegov, ortak bivši... mislim, zato ovaj nema a ovaj ima, kapiraš, Srbija brate. dakle, trebalo bi da ima Zeremski, pitaću. a Salaxia zove na degustaciju iz nove berbe, ima i kabernea, i merloa i pino noara (toga se sećaš) dovršio je i restoran u vinariji...pa, moglo bi se.
Link to comment
  • 2 weeks later...
napisao sam ovde, tamo negde s proleća - a povodom festivala vina u Hajatu - da je Bela Voda (tada nisam hteo da napisem iz koje vinarije, kako neko ne bi posmislio da se proseravam) potencijalno jedno od najboljih crvenih vina na Balkanu. hit tekuće godine. i napominjem, malo njih me je razumelo, uključiv i neke forumaše, meni jako drage... pa, drugari : Robert ParkerWine CriticIn the middle of putting together a very comprehensive report on the southern Rhone and saw a few wines worth yapping about. from Macedonia-two outstanding wines imported by Eric Solomon-both 2010s.....the Tikves Barovo made from Vranec and Kratuchia-seriously rich, complex and possibly age-worthy...and a wine I gave an amazing 94-the Tikves Belavoda-made from Plavec Malic and Vranec...tasted them with their consulting oenologist Philippe Cambie at his lab....truly worth tasting...love to hear some readers' comments about them......ko moze (ko plati) neka vidi u originalu, ovde: http://dat.erobertpa...3fu%3d527&u=527 khm, Parker i ja delimo mišljenje, khm... cool.gif
gde Bela Voda moze da se nadje (kupi) u BG?
Link to comment
video sam barovo iz iste linije u pomodoru pa mozda treba probati tamo.ima u srpskoj kuci vina tj bilo
na sajtu srpske kuce vina nema u ponudi, al pozvacu sutra, mozda ne apdejtuju redovno, tnx
Link to comment

meni je rekao jedan pouzdan izvor da su imali, mozda se prodalo.nego.posle godinu dana pauze sam kupio mataljev kremen, 2008, i odgovorno tvrdim da je u cenovnom rangu (760 din) to ubedljivo najbolje vino trenutno u srbiji (dajice nisam pio skoro).istovremeno uzmem i jankov zavet, povucen hvalospevima, isto 2008. sta reci, isto odlicno vino ali iako naizgled masivnije i kompleksnije ustvari je vise za prvi utisak od kremena. pre godinu dana kremen mi je bio tanak, sada je kremen savrseno zreo i idealan da se pije - cak se doima da moze da se ostavi bar jos godinu jer nema naznaka da bi mu nesto falilo. jednostavno vino, lagani tanini, 15 minuta mu treba da eksplodira aroma i da se izbalansira u casi. totalni hit za zimu 2011/2012...jankov zavet je isto odlican ali ima malo naglasen "ceremonijalni" karakter, nisam siguran da bi ga pio svako vece, teze je, kompleksnije - kupaza merlo/kaberne - suva sljiva dominira

Link to comment
  • 4 weeks later...

ne znam dal je ovo pravo mesto za ono sto cu napisati, ali kontam da jeste, mislim da bi bilo previse da otvaram novi topic za vina iz domace radinosti.elem, drugar poceo prosle godine da pravi vino u ozbiljnijoj kolicini (u smislu da je prvi put ostalo i nesto za prodaju, tipa 1000 litara). grozdje nabavio u makedoniji. vino je bilo solidno, mada je popijeno/prodato vec u junu. e sad, ove godine je grozdje kupljeno u rogljevu i bilo je nesto skuplje, ali je vino dosta bolje od proslogodisnjeg vec sada. ja kontam da je to rezultat nekoliko faktora prvo rogljevsko grozdje je bolje od makednoskog svake godine (govorimo o konkretnom grozdju koje je kupljeno, ne o celokupnom grozdju u rogljevu/makedoniji), drugo ove godine ce zbog vremenskih prilika grozdje svuda biti bolje u odnosu na proslu godinu, i trece naucilo se nesto o samom pravljenju vina. (ovo su sve moje pretpostavke)sto se drugog faktora tice, da li je neko pio ovogodisnja vina? mislite li da ce ovogodisnja berba biti bolja od prethodnih godina?i uopste, pijete li vina iz domace radinosti?

Link to comment

sto ne bi pio vino iz domace radinosti ako je dobro. pa svako vino iz manjeg podruma je prakticno vino iz domace radinosti na ovaj ili onaj nacin. no, ja bas nemam srece da naletim na nesto sto ce da me oduva, a ljudi mi povremeno donose nesto na probu. poslednje sam pio neku prilicno bezveznu kupazu vranca i prokupca iz okoline oplenca od pravog entuzijaste, dobar covek ali vino slabasno. onako starinsko seljacko, nemam nista protiv toga, tanusno i svetlo ali prilicno beskarakterno i dosadno - vise da ubrza dinamiku hrane kroz usisne grane nego nesto sto bi imalo ozbiljniju funkciju uzivanja. Kad bolje razmislim, poslednje stvarno dobro vino iz domace radinosti je stizalo u petolitarskim balonima autobusima sa Kosova. Neko iz Velike Hoce (mislim da) je prodavao, ne secam se sta je bilo, neki game, burgundac, sta li. Vino je bilo pravo srednjevekovno, gusto, jako ko krv, vocno, karakterno - sve to sa talogom od 2 prsta blata na dnu balona pa je moralo da se pazi da se ne potegne i mulj. Cista mitologija. U rukama nekog pametnog tehnologa koji bi malo to doradio i ispeglao, mogao je da bude blast. Nazalost covek koji je to obezbedjivao nije vise medju zivima pa je cela kombinacija propala. Kostalo je nesto smesno tipa 2-3e za litar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...