Jump to content

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Juce sam po prvi put probao Triada belo,vinarije Budimir,i mogu samo pohvaliti vinara koji je ovo spravio. Vino je lepe boje,lepo izbalansirano, i kiseline i doza slasti,lepe sortne arome tamjanike i ostale dve sorte,sardone i rizling ako se ne varam. Nije kratko na nepcu mada bi moglo i bolje, ali dosta mineralno i suvo sto mi se dopada,i da najvaznije, ne oseca se mnogo bariq,takoreci cisto narodsko vino.Cena oko 800 dinara je na gornjoj granici prihvatljivosti za domaca vina, bar za mene, ali na stranu to,vino je dobro. :)

Link to comment

stručnjaci, ajd navedite par valjanih domaćih odgovora na prosecco - suvoća ispred slatkoće. dolazi mi neki pacer koji bi to da proba, pa da se ne obrukam(o).

Edited by bad music for bad people
Link to comment

već smo se obrukali, blanko. jednostavno, nema dobrog penušavog vina proizvedenog u Srbiji, a da košta normalno.Na bisere i milione ni ne pomišljaj, to je sve dno, jedino vredi aleksandrovićev penušavi Trijumf, ali to umesto da košta 800 dinara, košta 3500. prema tome, zaboravi.

Link to comment
već smo se obrukali, blanko. jednostavno, nema dobrog penušavog vina proizvedenog u Srbiji, a da košta normalno.Na bisere i milione ni ne pomišljaj, to je sve dno, jedino vredi aleksandrovićev penušavi Trijumf, ali to umesto da košta 800 dinara, košta 3500. prema tome, zaboravi.
au :(ima li išta slično tome. jbg, retko pijem belo, još manje ta penušava, a nešto mora da mu se da. bilo šta što mogu mu uvalim, a da je domaće. ukoliko nema ama baš ništa, daj neko stransko da ima ovde i da nije berba ušiju cena.
Link to comment
au :(ima li išta slično tome. jbg, retko pijem belo, još manje ta penušava, a nešto mora da mu se da. bilo šta što mogu mu uvalim, a da je domaće. ukoliko nema ama baš ništa, daj neko stransko da ima ovde i da nije berba ušiju cena.
Ako bas to voli da pije onda mu i kupi prosecco... Kod nas je cena 300-800 rsd za sta bi ti u Italiji lupili samar ali tako ti je kod nas sto se vina tice... Edited by LukaLaban
Link to comment

uvali ti njemu srpski penusavac, znaci kupi makedonsku smedervku (tikves) od litar i soda vodu kod majstora u mutapovoja majstor iza sanka neka mu pravi spriceraj koji ce da sipa u fruliceako provali da je malo jace gazirano kazi mu da to srpski vinari stavljaju jaci kvasac pa ludacki fermentira

Link to comment
uvali ti njemu srpski penusavac, znaci kupi makedonsku smedervku (tikves) od litar i soda vodu kod majstora u mutapovoja majstor iza sanka neka mu pravi spriceraj koji ce da sipa u fruliceako provali da je malo jace gazirano kazi mu da to srpski vinari stavljaju jaci kvasac pa ludacki fermentira
samo ti zajebavaj. jbg, izgleda da će da padne ta skupoća od 3500.ček, a dal horvati imaju šta slično, pa da naručim iz lepe njine? Edited by bad music for bad people
Link to comment
samo ti zajebavaj. jbg, izgleda da će da padne ta skupoća od 3500.ček, a dal horvati imaju šta slično, pa da naručim iz lepe njine?
imaju slovenci, uvali mu srebrnu radgonsku peninu i reci da je radgona odma' iza krusevca :)
Link to comment
uvali ti njemu srpski penusavac, znaci kupi makedonsku smedervku (tikves) od litar i soda vodu kod majstora u mutapovoja majstor iza sanka neka mu pravi spriceraj koji ce da sipa u fruliceako provali da je malo jace gazirano kazi mu da to srpski vinari stavljaju jaci kvasac pa ludacki fermentira
Ajd sad mali off...Jel taj sodadzija u Mutapovoj jedini?
Link to comment
Ajd sad mali off...Jel taj sodadzija u Mutapovoj jedini?
U centru svakako jeste, navodno ima još jedan negde u Bežaniji. Ja sam poodavno prešao na redovno točenje zaliha kod gazda Čuhe u Staroj Pazovi, usput mi je kad pičim na plac, a i bitno jeftinije nego u BG.
Link to comment
U centru svakako jeste, navodno ima još jedan negde u Bežaniji. Ja sam poodavno prešao na redovno točenje zaliha kod gazda Čuhe u Staroj Pazovi, usput mi je kad pičim na plac, a i bitno jeftinije nego u BG.
E sad i pitanje koje sam mogao odmah da postavim:Koje su cifre i jel se "ambalaza" uzima na kauciju ili kako vec?
Link to comment
E sad i pitanje koje sam mogao odmah da postavim:Koje su cifre i jel se "ambalaza" uzima na kauciju ili kako vec?
Ne znam aktuelne beogradske cene, ali lupiću da litar ne košta više od 40-45 dinara, ipak je to samo obična voda u kojoj je rastvoren ugljen-dioksid, U Pazovi se od gazde za vrlo pristojnu sumu može kupiti nova PET boca od 2 litra sa mehanizmom za sipanje, koju potom samo donosiš na punjenje, a verovatno je slično i u radnji u Mutapovoj. Staklene boce ovde više ne pravi nijedna staklara već 50 godina, sve što se vidi su kućne i kafanske zalihe iz prastarih vremena :)
Link to comment
Ne znam aktuelne beogradske cene, ali lupiću da litar ne košta više od 40-45 dinara, ipak je to samo obična voda u kojoj je rastvoren ugljen-dioksid, U Pazovi se od gazde za vrlo pristojnu sumu može kupiti nova PET boca od 2 litra sa mehanizmom za sipanje, koju potom samo donosiš na punjenje, a verovatno je slično i u radnji u Mutapovoj. Staklene boce ovde više ne pravi nijedna staklara već 50 godina, sve što se vidi su kućne i kafanske zalihe iz prastarih vremena :)
Jedno vreme su se pojavljivale neke plave po hipermarketima...
Link to comment
Jedno vreme su se pojavljivale neke plave po hipermarketima...
Bilo po Maxiju, pre tri-četiri-pet godina, besno preskupo u odnosu na pazovački izvor ambalaže :) Boca od 1,5 l se prodavala za skoro 200 kinti. Plava je bila plastika kojom je "oklopljeno" dno boce da lakše stoji na stolu (kao one prve boce za Coca Colu od PET-a iz ranih devedesetih), kao i ona plastika kojom je obložen mehanizam za sipanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...