Jump to content

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

sem cilicevog fumea, popio sam sigurno 7-8 boca i nijedna se nije osecala na lepak i acetonmada moram da kazem da su poslednje 2 boce koje smo popili 31.12 bile malo "cudnije" od prethodnih koje su bile cistije u ustima i na nosu. moguce je da vino "radi" na los nacin.
znas sta sam ti rekao onomad, slozili smo se, medjutim relativno davno sam ja to pio. to vino je bilo naslicnije (meni) onome sto bolji slovenci rade sa sovinjonom u drvetu. sad, probace se ponovo. etil acetat nije nesto sto bilo ko sa imalo iskustva i znanja (a pisac bloga ga ima) moze da promasi. mozda je zaista prslo, mozda je samo serija? ali ako je tako, ni to nije dopustivo
Rodoslov sam probao pre 2-3 godine kad je vino bilo interesantno dosta vocno na nosu, aroma borovnice,kupine, sljive imalo je i arome zacina koje su se osecale u pozadini vocnih aroma, na ukusu je bilo dzemsato, dosta voca. Ali je verovatno celavi opet preterao sa drvetom kao i kod Trijumf Noira koga je drvo ubilo i pojelo mu svi svezinu i vocnost.Ako mu je cena 35 jura onda je Boza prso skroz, za te pare mogu da se piju ozbiljna vina iz Spanije, Italije, Portugala i Francuske!
puno nas je to vino probalo od jako mladog sve do izlaska na trziste. moj utisak nije da se preigrao barikom kao kod noara. nos je manje - vise u redu, medjutim telo nula, a tanini, kojima je apsolutno doslo vreme da legnu, jednostavno vriste, ispadaju, ujedaju, gorki su. vise ovo lice na nedovoljno dobro grozdje da bi se od njega pravilo vino kakvo je Nikolic hteo. a o ceni da ne pricamo. pa, jbt, izbacio je penusavi Trijumf, koji na polici u Srbiji kosta isto ili vise kao Mumm cordon rouge sa dve case.
Link to comment

ja bojkotujem aleksandroviceva vina zbog tih bolesnih cena. nema nikavog rezona da se podrzava pljacka i seljacki marketing po principu ako prodje prodje. taj pjenusavac je slag na torti.

Link to comment
  • 3 weeks later...

upravo pijem kovacevicev sauvignon blanc.nema veze sa zivotom. na blind testu bi proslo kao neko spricer vino iz ranga smederevke i rizlinga.kiselo, bez svezine a jako. i kosta. juce sam pio istu sortu iz rinfuze podruma vrbica (400 din 2 litre), 2010. nema nikakve sustinske razlike tako da preporucujem nebacanje para na skupo pakovanje.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Negotinska Matali vinarija, "Kremen" (Cabernet Sauvignon 2008). meni dopada, bas lepo sveze i vockasto ko pravi Cabernet Sauvignon.

Link to comment

u da, probao i "Strast", vinarije Zorana Zivkovica. cudan, suvise zemljan ukus koji se malo provetri posle 15 minuta buckanja u casi ali i dalje nije to to, jako a bezveze. oseca se Shiraz u tome, ali nekako prejako, ne umem ti ja to objasniti. ostaje neki tust ukus kasnije, a bogme usledi i glavobolja i to posle samo dve - tri male case. "Frankovka" je izmislila vino za to njegovo.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
strast je tehnoloski sjebano vino, u prevodu na srpski - neispravno. vecina boca penusa pri otvaranju. ukus je jeziv. pisali smo o tome.
heh, znaci zato ga uvaljuju za sponzorstva dogadjaja isuse.gif
Link to comment
  • 1 month later...

Juce plovio po klisuri a na brodu dogadjaj degustacija domacih vina....Ja samo ucestvovao na bazi radoznalosti, nisam ocenjivao sramota bi me bilo.Sluzio sam kao "primer ipicuture " probao i pricao utiske bez tih fensi izraza...evo table sta je bilo:

Link to comment

Klasika, vole Srbi Chardonnay i Cabernet pa to ti je. Samo to moze da prodje kod nas, nista drugo. Kao ono kad odes na selo (svadba, slava, ispracaj=ISPRATNICA u mom kraju, sarana...) pa te pitaju koji ces sok da pijas, ti pitas koji imate a oni kazu: crni i zuti!Tako i u Srbiji za vina Chardonnay i Cabernet, ili ti Kovacevic i Radovanovic. Ne znaju ljudi sta je dobro!!

Link to comment
koji je to majstor dao dvojku Kisovom bermetu isuse.gif
sto, jel malo ili mnogo? :lol: nego ovaj mataljov sardone je stvarno pristojno vino, pogotovo za te pare. cak ima i neku svezinu netipicnu za usahla i oksidisana srpska vina. ili dugo nisam pio pa mi prija.
Link to comment
koji je to majstor dao dvojku Kisovom bermetu isuse.gif
Pazi to "veselo" drustvo sto se okupilo nije cak ni htelo da to oceni, kao sto mesate babe i zabe.Ja iskreno sam znao za njega samo kroz neke istorijske price sto mi jedan vinar u Karlovcima pricao...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...