Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Sto se tice tarposa mora se priznati, ima jacinu, snagu, vocnost i oporost,mozda je malo skroman u aromama i u zavrsnici ali sta moze da se ocekuje u tom cenovnom rangu.Pa kvalitetni merlo se u svetu ne moze nabaviti ispod 15-20 evra.Meni ne bi bio problem da platim za srpski merlo ni 1500 dinara ako bi to vino imalo kompleksnost i postojanost.Ali da bi neko domace vino bilo vrhunsko mora da prodje bar desetak godina, da vinograd bude star minimum 10 godina,cime grozdje dobija na punoci i kompleksnosti.Zasto svi vole tempranilo?,pa neki cokoti u ribieri del duero su stari i po 50,60 godina.Retko ko od ovih nasih domacih vinara ima stare loze internacionalnih sorti i kad se jos doda i losa klonska selekcija, jasno je zasto je domaci merlot mrsav i tanak.Zatim nasi vinari nece da promene burad,nece da vrse selekciju grozdova,imaju lose tehnologe itd.A to sa furanjem domacih sorti mislim da nema neke sanse. Pa i hrvati imaju tu filozofiju sa plavcem ali to su smesne kolicine za evropu.Prvo moramo da imamo vinograde da bi ozbiljno proizvodili vino, a ne 15000-20000 hektara,to je smesno.

Link to comment

Nisam probao Tarpos dugo, poslednji put je bilo u vreme kad se pojavilo vino na trzistu. Radujeme sto se Gaga vraca polako sa prokupcem. Dok sam ovde trebalo bi da probam Prokupac 2008, cuo sam na par mests odlicne komentare.Sto se tice furanja nasih autohtonih sorti samo to moze da prodje van, ali mora cene da bude odgovarajuca a ne da precenjuju vina kao sto vecina nasih proizvodjaca radi. Ali nam najpre trebaju vinogradi sa autohtonim sortama, a to je veoma tesko ubediti ljude. A sto se tice cene za Trijumf penusac cuo sam da ce biti oko 20-25 evra u prodaji. Znam da je Boza na prezentaciji penusavca rekao: "da ovo vino govori francuski jezik i da je tamo napravljeno kostalo bi 65-70 eura, ali govori sprski pa ce kostati oko 20 eura", sta reci a ne zaplakati!Nemke je pomenuo Riberu i stare cokote sve je to tacno, ali tamo ima i vise sunca pa su vina kom-pleksnja i zbog toga. Mada ljudi guraju svoju sortu a ne kao nas bivsi premijer koji sadi Syrah, Merlo i Kaberne u Krcedinu. Ribera je odlicna mada ima gomila vina koja su precenjena. Ovo je posebno u Riberi dok u ostalim regijama u Spaniji je value for money ok, koliko platis toliko i dobijes.

Link to comment

hvala ti, kepo, toliko sam se ismejala da narednih nedelju dana ladno ne moras vise nista korisno ni plemenito da uradis-vec si ispunio kvotu! :lol:za bivseg premijera nije da nemam razumevanja; ko je bio na celu onakve vlade, lako sebi stvori iluziju da nista nije nemoguce :P pokazace srbin celom svetu kako se pravi vino, zivi bili pa videli cool.gifsalim se; the more the merrier. jebes zivot bez neizvesnosti & napetog iscekivanja :D

Link to comment

gagin prokupac 2008 je ozbiljno vinoa jos je ozbiljnija njegova kupaza ne znam cega pod imenom no.1 - e to je ozbiljan mamojebac, ali mu cena nije naivna. ko ga bude pio u nekucnim uslovima, neka samo proveri da li je provetreno barem sat vremena, vino drasticno menja karakter.ostajem pri svemu sto sam rekao za tarpos - najbolje domace crveno vino za 670 dinara. odlicno pogodjen balans kiselina i "napad" na nepce, znaci prvi ukus - za top of the tops mu fali da prostite duza zavrsnica. neki kazu da ponovo probam za 5 godina, cvrc.od ostalih - potvrdio ono sto sam vec pisao za cilicev sauvignon blanc koji rapidno brzo "stari" tj sazreva i jos je bolji nego pre 7-8 meseci kada sam ga pominjao prvi put.

Link to comment
indy, zivuca legendo!:wub:kad si ti u pitanju, spremna sam da poduprem sve, ukljucujuci i sumnju u sopstveno nepostojanje ^_^
U redu za to "legendo", ali za ovo "živuća" nisam siguran. ^_^ Drago mi je da te čitamo ponovo, makar i moja teorija o tvom nepostojanju propala!
Link to comment
  • 1 month later...

gazo, kako smo se mi preskocili tamo? bio sam siguran da nisi ni dosao...otkrovenje je Galić (kutjevo), popizdim svaki put kad vidim šta umeju Slavonci da naprave od graševine i setim se kako naši Sremci ne umeju. isto tako, sovinjon mu je za medalju.marinina nova bela Vila GemmaMovia Veliko belo, sa snažnim i odličnim sovinjonsko - tiolnim karakterom, ostalo im ne razumemneki johanisberški (jel se tako kaže?) trockenberenauslezeBožin Trijumf 2009 bolji od svih predhodnih, Rodoslov apsolutno precenjen, kao i penušavac (očekivano)Sv Jakov naravno, pridružujem i matoševićevu malvaziju iz bagremovih buradiBela Voda, kupaža plavca i vranca (!), neću da kažem iz koje vinarije (da ne bi opet neko reko: vidi ga ovaj, jeeestee...), preti da bude jedno od top 5 balkanskih crvenih, kad još malo odležiSimčićev (Marjan, onaj crni kosati) pino, perfektanJanko ima brutalan, mislim najbolji na fetivalu, roze od merloa, smederevka iz nove berbe drži kvalitet predhodnih...ostalo manje više dobro poznato... ono što je loše i dalje ništa ne valja, a ono što je dobro, stvarno je kvalitetno cool.gif

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...