Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Super male Triadine flase, taman pred spavanje legne 0,375cl cool.gif Cena u Spasicevom prolazu, 500 din mala, soma velika flasa.
koje, belo ili crveno ili oba:)?
Link to comment
strast, kuca vina zivkovic, ceka i ceka... (valjda da nestane carigrada 2009 s trzista (pupupu/dalekobilo/nedogodilose), uprkos zanimljivom sastavu (kaberne, siraz, merlo) i jednom prilicno munjevitom ali nadasve zadovoljavajucem susretu od pre nekoliko meseci, za koji ne mogu da tvrdim da se desio bas s ovim vinom, nije bilo u komercijalnoj flasi, ali ako se ispostavi da jeste, ja sam fan u najavi. 820 kinti.
docekao. specifican miris koji nisam uspela precizno da definisem, al je bio neprijatan, najpribliznije smrdljivoj ribi (tj. na kozu, rece sapatnik). nema ovo veze s onim sto sam mislila da jeste ili su mu nesto jako ruzno uradili u medjuvremenu, neka diverzija bureta, ko to zna ^_^ popijeno iskljucivo zahvaljujuci drustvu osobe s kojom sam ga pila [:heart:], koji rece da mirise na kožu, te uprkos vinu jos uvek predem, a iz istog razloga kritika ostaje lisena raskosne slikovitosti. kad se inicijalni vonj ostavi po strani, ne primetih nista sto dominira, u najboljem slucaju nizi prosek, ali kad malo izvetri. zato je sada na urgentnom ladjenu
carigrad 2009
sa njim nema greske, drustvo na njega nema presudnog uticaja, to je vino mog zivota do daljnjeg :)edit: mozda je i ovo sto citiram samu sebe pokazatelj necega:lol: Edited by Cruella De Ville
Link to comment

vrbicin tarpos je ozbiljno pristojno vino za taj novac - kod proizvodjaca direktno za 670 din. za jedan srpski merlo, bez zamerke.nego, kupio sam kod njega da probam za letnje spricer i koktel varijante njegov sovinjon blan u rinfuzi koji kosta 200 dindzi litar, pakovanje je od 2 ili 5 litara. mislim, posle ovoga nema sanse da se otvorim za vise para za svakodnevno letnje vino u kuci. crveno mi se ne svidja ali ovo belo zakiva.

Link to comment

Cuo sam da je Tarpos ozbiljno vino, ja kad sam ga probao tek je bio izasao bilo je jos mlado vino ali se videlo da ima potencijalSta je jos OK od domacih crvenih vina trenutno? Kakvi su trenutno Princ,Opium,Aurelius,Prokupac Ivanovic, Do kraja sveta, Vranac Jovic i ostali...

Link to comment
  • 4 weeks later...
14mrrd2.jpg[ vinarija bartolovic ]rukoljubi obitelji bartolovic :)ovu grasevinu bih mogla da pijem u bilo kom trenutku, uz bilo sta i bilo kako-svaki dan. kvalitet koji prosto trazi drustvo i zasluzuje paznju, tako da je steta sto ga pijem sama. cisto uzivanje.3 godine je dugo, svasta moze da se desi, ali ovo vino izgleda ima kapaciteta da jos potraje a prve tri godine su mu izuzetno prijale.placeno je evro manje u odnosu na cenu kod proizvodjaca, a ne bi bila steta ni da je placeno koji vise.nisam bas nista iznadprosecno ocekivala, a izvukla sam premiju ^_^edit: neuspesno formatiranje fotke. neka je smanji ko moze <_< Edited by Cruella De Ville
Link to comment
  • 1 month later...

Da li neko ima iskustva sa vinarijom Kogl iz Slovenije, konkretno jel probao neko njihova crvena vina,imaju kupazu syrah i pinot noir "Magna Dominica Ruber 2006", valjda je syrah 60% a pinot noir 40%. Cena oko 1300 dinara.Znam da su im bela pristojna e sad za crna ne znam...

Link to comment

Dobro je vino, treba probati. Pisao sam ja jednom ali mislim da je u stranim vinima.Evo nasao,imas ovde:http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=759&st=375

Edited by kepa
Link to comment

ja sam hvalio to vino kao i njihov sauvignon blanc koji se zove mea culpae sad mea culpa ima problem kraceg trajanja, pio sam isto vino godinu dana kasnije i bilo je osetno slabijeg kvalitetasa crnim ne bi trebalo da postoji taj problem ali pominjem cisto opreza radi. ta magna domenica je bila zanimljiva, dosta jako, zemljano vino, idealno za ovo doba godine. obrati paznju na popuste u ars viniju, ja samo to kupovao i po 900 din. oni imaju mesecni izbor vina na popustu a kao direktan uvoznik koglovih vina bilo je i ovih.e da, kogl ima odlican beli litrenjak koji po mnogo cemu tuce neka razvikana imena, a mislim da je ispod 600 din za litar.

Link to comment
ja pijem i dalje, a vi kako hocete
necemo :Pbela triada: tamjanika, sauvignon blanc i chardonnay. nije za padanje u nesvest
nakanjujem se da probam ovo, retko pozitivan je utisak ostavilo na salonu zimus.
e pa namesti se najzad, pre-po-ru-ka!samo jos da nas okuje ladnoca i-yeS, trosice se redovno! :)
vrbicin tarpos je ozbiljno pristojno vino za taj novac - kod proizvodjaca direktno za 670 din. za jedan srpski merlo, bez zamerke.
Cuo sam da je Tarpos ozbiljno vino, ja kad sam ga probao tek je bio izasao bilo je jos mlado vino ali se videlo da ima potencijal
hm -_-prosecan merlo, probas i zaboravis u moru silnih merloa sa svih strana. almozebitidasamjaneozbiljna ^_^u startu mi nije jasno sto se svi domatji vinari vataju internacionalnih sorti, umesto da furaju lokalne, da ne kazem srpske autohtone, a da im ostale budu propratne. mada, autohtonom srbinu mozes stvarno sve da uvalis :lol:
Kakvi su trenutno Princ,Opium,Aurelius,Prokupac Ivanovic, Do kraja sveta, Vranac Jovic i ostali...
eee, ili su se izveshtili s prokupcem ili se sa mnom (tj. s mojim odnosom prema prokupcu) nesto u medjuvremenu desilo- nijedan nije (bio) za pohvalu, pa ih nisam jako dugo ni pila (nijedan nije bio odmakao dalje od degustacije), al sada ovaj ivanovicev sa zadovoljstvom mogu da pohvalim & preporucim :)bas mi je drago, jer je u sastavu omiljenog mi vina, pa mi nekako uvek krivo sto se ne iskazuje i samostalno ^_^jel iko probo pjenusavac sumadijskog toskanca i dal se zna koliko ga skromni maestro ceni? ^_^i ako nekog zanima sta u svetu ima novo s buritji, omiljenom igrackom srpskog vinara :P Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...