Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

quet ima pristojan beli pino. sardone im je onako, sardone. italijanski rizling bolji. realno taj beli pino jedan od boljih srpskih, mada je za moj ukus tanak. al to je izgleda sudbina 99% srpskih belih. srecom pa nije skup.premijer ima siraz, to je za pohvalu. probacu ga u ponedeljak.

Link to comment

a triada je ludilo. belo, koji je valjda rizling dominantno je seca vena i meni mozda najbolje belo uz cilicev sovinjon. crno je isto smrt u diskoteci, kupaza prokupca, lagano a dugacko, kao sto francuzi ili u skorije vreme neki nemci umeju da spakuju burgundac da se pije kao voda a da ima sve. ne smem da pitam za cenu, mrzim da placam srpska vina preko hiljadarke ali je stvarno dobro i belo i crno.

Link to comment
a triada je ludilo. belo, koji je valjda rizling dominantno je seca vena i meni mozda najbolje belo uz cilicev sovinjon. crno je isto smrt u diskoteci, kupaza prokupca, lagano a dugacko, kao sto francuzi ili u skorije vreme neki nemci umeju da spakuju burgundac da se pije kao voda a da ima sve. ne smem da pitam za cenu, mrzim da placam srpska vina preko hiljadarke ali je stvarno dobro i belo i crno.
Cuo sam neke price da ce Triada bela biti oko 7-8 ojra, a crvena oko 15. Za Quet sam cuo da je rizling ok, pino tanak, a sardone isti kao i svi nasi, jbg kad svi koriste iste kvasce i kad dole rade dva i po tehnologa za sve proizvodjace.Nego jel organizujemo taj wine gathering, da znam da li da donosim nesto ili ne?
Link to comment
Cuo sam neke price da ce Triada bela biti oko 7-8 ojra, a crvena oko 15. Za Quet sam cuo da je rizling ok, pino tanak, a sardone isti kao i svi nasi, jbg kad svi koriste iste kvasce i kad dole rade dva i po tehnologa za sve proizvodjace.Nego jel organizujemo taj wine gathering, da znam da li da donosim nesto ili ne?
mnogo je 15 ojra za crvenu trijadu, barem ja to kupovati za te pare necu. za wine gathering, daj tacne datume kad si tu da se organizujemo.
Link to comment
mnogo je 15 ojra za crvenu trijadu, barem ja to kupovati za te pare necu. za wine gathering, daj tacne datume kad si tu da se organizujemo.
Dolazim 8. septembra i bicu u Srbiji 20 dana, samo sam od 24-og van Bg-a jer imam neku svadbu. Tako da pre toga moze sve. Donosim i svajcarske sireve.
Link to comment

nemoj da donosis ementaler posto se pravi vrh na pesteru i gauda u koceljevu, sve ostalo moze:)javim datum za druzenje na vreme. realno bi neki 17.9 bio super (petak valjda) :)

Link to comment

de ste zabusanti! svaki izleceni alkos je aktivniji od vas ^_^quet pino prvo kis`o, al kasnije bude bolje, a najbolji je dan po otvaranju. htedoh naime da dovatim rizling, al me nesto odvrati, te se masih za pino, iako nisam nekakav (pre sam nikakav) konzument doticnog. na kraju ispade da nije ni za pohvalu ni za pokudu; bolje da se izjasni neki ljubitelj pinoa koji ujedno i raspolaze vecim pino-iskustvom od mene. nije impresivno grozan, a nije ni za padanje u nesvest od miline, sasvim prosecno vino za svaki (letnji) dan, samo sto cena od 680 kinti nije svakodnevna. strast, kuca vina zivkovic, ceka i ceka... (valjda da nestane carigrada 2009 s trzista (pupupu/dalekobilo/nedogodilose), uprkos zanimljivom sastavu (kaberne, siraz, merlo) i jednom prilicno munjevitom ali nadasve zadovoljavajucem susretu od pre nekoliko meseci, za koji ne mogu da tvrdim da se desio bas s ovim vinom, nije bilo u komercijalnoj flasi, ali ako se ispostavi da jeste, ja sam fan u najavi. 820 kinti.carigrad 2009... mislila sam da je o ovom vino receno sve. nije mi na pamet padalo da ce imati neko drugo izdanje, al sad kad se to desilo, ne znam sta da kazem a da ne zaplacem od miline. i ne samo ja-svakoga ko ga je probao, nastavio je da ga pije. s ponosom cu i nadalje nositi svoju ppp titulu :heart:nakanjujem se da probam ovo, retko pozitivan je utisak ostavilo na salonu zimus. juce sam ga videla, mislim da je oko 800.pozdravlja vas rekreativac :Pedit: quet pino. da, tanan je, al ipak kiseo, upravo to konstatujem, mada je opet pitkiji nego sinoc kad je otvoren.

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
nemoj da donosis ementaler posto se pravi vrh na pesteru i gauda u koceljevu, sve ostalo moze:)javim datum za druzenje na vreme. realno bi neki 17.9 bio super (petak valjda) :)
ja ni ovde ne kupujem ementaler, nekako mi ne odgovara, mislio sam Gruyere, Appenzeller, Vacherin Friborgueois, Tete de Moine (jel imas girolu?), Tilsiter...
Link to comment
de ste zabusanti! svaki izleceni alkos je aktivniji od vas ^_^quet pino prvo kis`o, al kasnije bude bolje, a najbolji je dan po otvaranju. htedoh naime da dovatim rizling, al me nesto odvrati, te se masih za pino, iako nisam nekakav (pre sam nikakav) konzument doticnog. na kraju ispade da nije ni za pohvalu ni za pokudu; bolje da se izjasni neki ljubitelj pinoa koji ujedno i raspolaze vecim pino-iskustvom od mene. nije impresivno grozan, a nije ni za padanje u nesvest od miline, sasvim prosecno vino za svaki (letnji) dan, samo sto cena od 680 kinti nije svakodnevna. strast, kuca vina zivkovic, ceka i ceka... (valjda da nestane carigrada 2009 s trzista (pupupu/dalekobilo/nedogodilose), uprkos zanimljivom sastavu (kaberne, siraz, merlo) i jednom prilicno munjevitom ali nadasve zadovoljavajucem susretu od pre nekoliko meseci, za koji ne mogu da tvrdim da se desio bas s ovim vinom, nije bilo u komercijalnoj flasi, ali ako se ispostavi da jeste, ja sam fan u najavi. 820 kinti.carigrad 2009... mislila sam da je o ovom vino receno sve. nije mi na pamet padalo da ce imati neko drugo izdanje, al sad kad se to desilo, ne znam sta da kazem a da ne zaplacem od miline. i ne samo ja-svakoga ko ga je probao, nastavio je da ga pije. s ponosom cu i nadalje nositi svoju ppp titulu:heart:nakanjujem se da probam ovo, retko pozitivan je utisak ostavilo na salonu zimus. juce sam ga videla, mislim da je oko 800.pozdravlja vas rekreativac:P
zovemo i tebe na skup, moras da probas ovo sto planiram da donosem, vina su babaroge Edited by kepa
Link to comment
zovemo i tebe na skup, moras da probas ovo sto planiram da donosem, vina su babaroge
jooooj, hvala ti ko bratu, al na jesen sam u tudjini :( (epitaf ladno moze da mi bude: nikad na pravom mestu u pravo vreme) nemojte da bi vam se desilo da ovde ne izvestite!
Link to comment

cruela, vilkomen :) , mnogi obozavaoci su te prizivali ovde - da ne bude da te samo ispicuture vabe.ne znam za tu quet pino kiselinu, pio sam ga na degustaciji u SKV i kako se to pilo posle rizlinga i sardonea, vino je bilo najmanje kiselo od sva tri ali je moguce da ako se pije samo ostavlja drugaciji dojam. ja sam ga platio malo manje od navedenih 680 din (jedno 20%) pa mi se iz te vizure ucinilo kao solidan izbor za svaki dan, mada kad bolje razmislim, rekao bih da bi mozda neko od vrbicinih belih imalo vise sanse u tom cenovnom rangu. slazem se za kepinu opasku o tzv tankoci tijela ali to nije problem samo pinoa nego i drugih domacih belih (sovinjon blan), milomir milosavljevic kaze da je to do tzv teroara:) tj zemlje. ne znam.zapravo kad bolje razmislim, kisov rizling je ubica za te pare, narocito ako coveka ne mrzi da se odveze do podruma i direktno istoci iz bureta nefiltrirano. pio sam to iz rinfuze (koja kosta prilicno smesno spram kvaliteta) i to je bilo jako dobro, sveze, resko, mineralno i dosta mocno u ustima sto je retko kod srpskih belih (vecina ima utisak kao da su lagano oksidisala i izgubila svezinu).kepo, ponesi maslinova ulja, imamo i mi ovde da pridodamo par ubica sa istarskog tla kao sto je chevallon na primer...

Link to comment
...strast, kuca vina zivkovic, ceka i ceka... (valjda da nestane carigrada 2009 s trzista (pupupu/dalekobilo/nedogodilose), uprkos zanimljivom sastavu (kaberne, siraz, merlo) i jednom prilicno munjevitom ali nadasve zadovoljavajucem susretu od pre nekoliko meseci, za koji ne mogu da tvrdim da se desio bas s ovim vinom, nije bilo u komercijalnoj flasi, ali ako se ispostavi da jeste, ja sam fan u najavi. 820 kinti.carigrad 2009... mislila sam da je o ovom vino receno sve. nije mi na pamet padalo da ce imati neko drugo izdanje, al sad kad se to desilo, ne znam sta da kazem a da ne zaplacem od miline. i ne samo ja-svakoga ko ga je probao, nastavio je da ga pije. s ponosom cu i nadalje nositi svoju ppp titulu :heart:nakanjujem se da probam ovo, retko pozitivan je utisak ostavilo na salonu zimus. juce sam ga videla, mislim da je oko 800.pozdravlja vas rekreativac :Pedit: quet pino. da, tanan je, al ipak kiseo, upravo to konstatujem, mada je opet pitkiji nego sinoc kad je otvoren.
Bas htedoh da pitam za to, pa javi kakvo je.Jel probo ko premierovo ordenje (Orden cab, Orden merlo i Orden shiraz)? Ili Strast mix sva tri?Super male Triadine flase, taman pred spavanje legne 0,375cl cool.gif Cena u Spasicevom prolazu, 500 din mala, soma velika flasa.
Link to comment
tjah, ovo svakako ne moze da se podvede pod reklamu, mozda pod otkrivanje identiteta (ionako zna ko treba i ko ne treba da zna), malo govori i o stanju na srpskom trzistu vina.naime od 1. jula, uz svesrdnu pomoc lokalnih baja, bizmismema, menagera i slicnih jajara koji ne placaju svoje dugove(cast izuzecima), uglavnom ugostitelja, vise ne postoji Vinodrom, najstarija novosadska vinoteka. veleprodaja jos radi i radice, istina uz muke, ali maloprodaja je posle pet godina definitivno klekla. da li ce da ustane u nekim boljim vremenima, na nekom boljem mestu, videcemo. mada,iskreno, meni postalo gadno da u ovoj zemlji bilo kome bilo sta prodajem. laku noc.
:( 'Начи сад ће Новосађани до Београда ако не желе да циркају Про Корде?
de ste zabusanti! svaki izleceni alkos je aktivniji od vas ^_^quet pino prvo kis`o, al kasnije bude bolje, a najbolji je dan po otvaranju. htedoh naime da dovatim rizling, al me nesto odvrati, te se masih za pino, iako nisam nekakav (pre sam nikakav) konzument doticnog. na kraju ispade da nije ni za pohvalu ni za pokudu; bolje da se izjasni neki ljubitelj pinoa koji ujedno i raspolaze vecim pino-iskustvom od mene. nije impresivno grozan, a nije ni za padanje u nesvest od miline, sasvim prosecno vino za svaki (letnji) dan, samo sto cena od 680 kinti nije svakodnevna.
Мени је Кует сасвим ОК за тих 680 кинти. Алкохол удара по 14 а да киселина ипак не пробија много.
Link to comment
:( 'Начи сад ће Новосађани до Београда ако не желе да циркају Про Корде?Мени је Кует сасвим ОК за тих 680 кинти. Алкохол удара по 14 а да киселина ипак не пробија много.
jel dolazis na druzenje, donosim opasna vina i sireve
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...