Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

btw koliko cujem terra divina je dogovorila distribuciju roxanicha u srbiji, treba da samo da vidimo da li ce ugradnja biti x2 kao u dosadasnjim slucajevima

Link to comment

pio kristancicevo pavo belo. ide u pravcu ove nove mode oksidisanih vina (clai, roxanich). izuzetna boja u casi kao posledica delimicnog koriscenja susenih bobica grozdja, lepa definicija, jake kiseline, dosta alkohola, na nosu aroma vanile cak malo mosusa (ili sam istripovao). vrlo se lepo otvorilo kada se priblizilo sobnoj temperaturi (18-tak stepeni) nakon sto je na serviranoj hladnoci bilo dosta uzdrzano i uglavnom su kiseline dolazile do izrazaja. ne mogu da kazem da bi se uhvatio za flasu u radnji da je stucem sam, vino nije za to, ali bih rado ponovo popio casu uz neki dobar tanjir. meni se potrefilo jelo od lososa sa sparogom, tartufima i safranom dok sam ga pio i tu je leglo ko dupe na nosu zbog teze ribe i aromaticne pratnje.chardonnaypavo.jpg?1249659058

Link to comment
  • 1 month later...
ja pijem i dalje, a vi kako hocetetumblr_kzx4cuo3II1qbrezzo1_r1_500.jpg
kakvi su komentari?pijem i ja svaki dan ali strana vina jer ovde nema nasih i exYu, ako krenem da pisem dosadicumada mi je Boza poslao uzorke da mu nadjem uvoznika cene su mu prevelike, ovi nasi proizvodjaci neshvataju sta mozes u svetu da nadjes za 5 evra pa na vise za uvoz vincuge. Kad sam krajem marta bio u Braseloni na sajmu vina probao sam odlicna vina za cenu do 6-7 evra, trebalo bi da nasi odu do nekog sajma i vide sta ljudi prave i za koju cenu. Jer koliko cujem polako krecu da se uvoze dole ok vina, a oni ne spustaju cene bice u problemu sa prodajom, neki vec jesu.probao Regent previse vanile na nosu a i na ukusu, ima i voca ali vanila ubija
Link to comment

regent me gleda iz one kutije, dobro da znam da ne otvaram ako je vaniliziran.bela triada, jako, masivno, mineralno. mocno vino, po ukusu rekao bih rizling (mada kod srpskih vina sa rizlingom nikad nisam nacisto zbog ovih bastarda tipa italijanski). voleo bih da ne bude preskupo mada sumnjam da nece.jel neko probao villa vinum tamjaniku?

Link to comment
mada mi je Boza poslao uzorke da mu nadjem uvoznika cene su mu prevelike, ovi nasi proizvodjaci neshvataju sta mozes u svetu da nadjes za 5 evra pa na vise za uvoz vincuge. Kad sam krajem marta bio u Braseloni na sajmu vina probao sam odlicna vina za cenu do 6-7 evra, trebalo bi da nasi odu do nekog sajma i vide sta ljudi prave i za koju cenu. Jer koliko cujem polako krecu da se uvoze dole ok vina, a oni ne spustaju cene bice u problemu sa prodajom, neki vec jesu.
Definitivno problem. Nedavno sam saznao da je cena Pro Cordea u USA 17$ što je ipak previše i ne verujem da može da se nosi sa konkrencijom. Ovde je Pro Corde oko 6$. Edited by magi
Link to comment
  • 3 weeks later...

tjah, ovo svakako ne moze da se podvede pod reklamu, mozda pod otkrivanje identiteta (ionako zna ko treba i ko ne treba da zna), malo govori i o stanju na srpskom trzistu vina.naime od 1. jula, uz svesrdnu pomoc lokalnih baja, bizmismema, menagera i slicnih jajara koji ne placaju svoje dugove(cast izuzecima), uglavnom ugostitelja, vise ne postoji Vinodrom, najstarija novosadska vinoteka. veleprodaja jos radi i radice, istina uz muke, ali maloprodaja je posle pet godina definitivno klekla. da li ce da ustane u nekim boljim vremenima, na nekom boljem mestu, videcemo. mada,iskreno, meni postalo gadno da u ovoj zemlji bilo kome bilo sta prodajem. laku noc.

Link to comment
  • 1 month later...

Ima li neceg novog u otadzbini, video sam da se pojavila nova vinarija mislim da su vine Queet ili tako nesto. Jel probao neka kakvi su komentari? Kakva su vina bivseg nam premijera? Dolazim u Septembru na "ferije" kako kazu gastarbajteri pa da cujem vredi li probati nesto od toga ili ne. TRIADA mi je u planu, cuo sam dobre komentare, posebno za crvenu.Ima li jos nesto interesantno, dajte neki predlog nisam 2 god. prisutan, ispao sam iz fazona.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...