Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Camerlot 2007(znam da nije bas najnovije ali ga nisam prvi put dobro procenio),mackov podrum,vrlo vrlo prijatno vince.Iako smo u poslednje vreme dosta pricali o domacim vinarima koji prodaju maglu,treba ipak reci i neku pohvalu za njih kad zasluze.Vrlo korektno vino koje nema nenooormalnu kolicinu aroma iz barriqua.Kad se otvori i odstoji jedno 2 sata ima fine arome borovnica i visnje,ima malo jace mladje tanine(tipa jako crna cokolada ili crni caj) koji su gorkasti ali to samo pokazuje da moze da odlezi i par godinica.Na kraju se oseca malo vanile i karamele iz bariqa,pristojno trajanje.86/100 Cena bi opet mogla da bude malo manja ali daleko je od sumanute kao kod nekih vinara.Inace neki nasi vinari prevaranti spremaju se da dizu cene :lol: Rekla mi jedna devojka koja radi u enoteci da ce aleksandrovic,radovanovic i jos neki da dizu cene,pa oni nisu normalni majke mi,i ove cene su im sulude.Uzgred jel neko zna mozda u kojim vinotekama ima da se pazare Ciliceva vina iz Jagodine.

Link to comment
Saksija-propas!Alkohol, premlado, kiselo, nedovrseno... Inace je berba 2009, pa mozda nije za mnogo se iznenaditi. Mozda dogodine bidne sta. Ovako mogu i ja da ga izgazim, pustim da uvre, pa navali. I to za manje pare!
definitivno nisi u pravu, dekantiraj vino i daj mu sat vremena fore. pinot noir vrlo lako jedan od najboljih u sr, a ovu francusku sortu sto mi trenutno izmice mozgu, no comment, brutalno dobro vino, jedino grehota 400 flasa, bacati pred one koji vecinom nece umeti da postuju :(
Link to comment

sutra u compania de vinos u sindjelicevoj kod kalenic pijace (valjda svi koje zanima znaju gde je, ali ajd da izdetaljisem tako) promocija villa vinum vina - platis 2 dobijes 3, celi dan. u rano popodne trebalo bi da i gdin milomir milosavljevic bude tamo. za shiraz ne znam da li ga je ostalo, nisam siguran ali ostala vina, cabernet, cabernet barrique, sauvignon blanc i beli cuvee, toga ce biti. inace upravo pijem ovaj aktuelni chiraz 2008, jos je mlad ali je lepo, cisto, vocno vino. e sad, sto ga ima malo pa mora da kosta puno, to je druga stvar.

Link to comment

Bio sam sinoc u lijepoj njihovoj, konkretno u Zagrebu.Moje malo proputovanje moralo se zavrsiti u jednom od njhovih trznih centara.Iskoristio sam priliku kad sam vec bio tamo u trznom centru,da svratim do supermarketa(interspar).Nisam mogao da verujem koji izbor vina imaju u tom supermarketu.Naravno veliki broj vina su vina domacih proizovdjaca(razni plavci i postupi i dingaci),medjutim imaju i veliki izbor francuskih vina,spanskih,cileanskih,italijanskih itd.A cene su vrlo korektne.Kad bi u nekim nasim supermarketima imali takav izbor vina :( Pazario sam dingac(a sta bi drugo) i to vinarije Madirazza.Prenecu utiske kad budem otvorio i probao.Ovde kod nas ja mislim da jedino vero kao supermarket ima neku ozbiljniju ponudu vina ali su cene bruka visoke.Uglavnom domaci zadatak za nase trgovinske lance.

Link to comment

trebalo je da odes u vrutak. ta radnja je vrh - koncepcija diskonta pica sa vrhunskim izborom vina iz cele hrvatske, plus uvoz. kada bi neko otvorio to u beogradu, bio bio raspad ovog sadasnjeg idiotskog sistema.

Link to comment
trebalo je da odes u vrutak. ta radnja je vrh - koncepcija diskonta pica sa vrhunskim izborom vina iz cele hrvatske, plus uvoz. kada bi neko otvorio to u beogradu, bio bio raspad ovog sadasnjeg idiotskog sistema.
E pa nisam znao za to,ali ću ici sledeći put,hvala na informaciji.Inače sam se potpuno razočarao u ovo vino koje sam tamo pazario(madirazza dingač 2005).Cena mu je bila oko 130 kuna(ili 1800 dinara).Vino je vrlo čudno za dingač,nema ništa od one masivnosti ukusa i težine,a ima 14,5% alkohola.Vrlo dosadno vino sa prigušenim aromama crvenog bobičastog voća i sa jakim kiselinama za dingač.Isti efekat,doduše dosta jeftiniji a možda i bolji,odradila bi i chakana malbec i to ona osnovna verzija.Definitivno nismo jedini koji precenjujemo vina,isto rade i hrvati,i to poslednjih godina posebno sa plavcem.Ovo vino vredi pa max. 700 do 800 dinara,a nikako 1800 dinara angry.gif
Link to comment

vecina dalmatinskih napucanih vina nema veze sa zivotom, ne sva naravno, ali ti razni plavci, dingaci i ostalo je potpuno bezvredno spram svojih cena. to je moje skromno iskustvo, sa izuzetkom par boca ivana dolca koje sam dobio na poklon pa mi se shodno tome dopalo, verovatno najvise zato sto me tako mimoislo razmisljanje sta tu vredi 35-40e. ima par prijatelja u zg i st koji uopste ne piju hr vina sa izuzetkom specificne istarske ponude upravo zbog tog neopevanog bezobrazluka, cim je vino sa padine a ne sa ravnog, hop, ode cena 2x gore. inace, ljudi su u neverici probali par boca crnog koje sam nosio odavde, i to potpuno mejnstrim vina, dajicev game barik, njihov komentar je bio da bi to sa dalmatinskom etiketom islo za 20e.sledeci put kad ides u hrvatsku, kupi istarski ottocento iz vinarije clai, crno - to je ozbiljan vrh vrhova kakvu je kupazu ortak spakovao (teran, merlo, cab sov), da je ne daj boze dalmatinsko trazili bi 100e za bocu.da se vratimo na temu - sinoc stukao flasu barikiranog cabernet sauvignona villa vinum. lepo spakovano, narocito za mladje ljubitelje vina. dosta jak barik, fina struktura vina u ustima, mekani tanini, puno sljive na nepcu. tu i tamo na pocetku prozuji mala disharmonicnost jer mu treba mu oko pola sata od otvaranja za maksimalan ugodjaj i onda je sve dobro. deluje da je dosta adiktivno, vrlo se lako pije - nema tu tezinu koja mi kod nekih barikiranih cab sov smeta. mislim da je potencijalni kafanski hit, naravno pod uslovom da se probije pored ovih aktuelnih domacih monopolista. ispasce da stalno hvalim ovu vinariju ali vino je stvarno vrlo pristojno i vise mi se na prvu loptu svidja od kovacevicevog aureliusa koji sara sa kvalitetom ili radovanovicevog barika. mada sa druge strane mislim da ne moze da se nosi sa nekim spanskim klasicima iz uvoza ovde koje smo nedavno pominjali tipa torres celeste za 950 din ili fince antigue za 890 din, ali to je neka druga prica.

Edited by gazza1
Link to comment
vecina dalmatinskih napucanih vina nema veze sa zivotom, ne sva naravno, ali ti razni plavci, dingaci i ostalo je potpuno bezvredno spram svojih cena. to je moje skromno iskustvo, sa izuzetkom par boca ivana dolca koje sam dobio na poklon pa mi se shodno tome dopalo, verovatno najvise zato sto me tako mimoislo razmisljanje sta tu vredi 35-40e. ima par prijatelja u zg i st koji uopste ne piju hr vina sa izuzetkom specificne istarske ponude upravo zbog tog neopevanog bezobrazluka, cim je vino sa padine a ne sa ravnog, hop, ode cena 2x gore. inace, ljudi su u neverici probali par boca crnog koje sam nosio odavde, i to potpuno mejnstrim vina, dajicev game barik, njihov komentar je bio da bi to sa dalmatinskom etiketom islo za 20e.sledeci put kad ides u hrvatsku, kupi istarski ottocento iz vinarije clai, crno - to je ozbiljan vrh vrhova kakvu je kupazu ortak spakovao (teran, merlo, cab sov), da je ne daj boze dalmatinsko trazili bi 100e za bocu.da se vratimo na temu - sinoc stukao flasu barikiranog cabernet sauvignona villa vinum. lepo spakovano, narocito za mladje ljubitelje vina. dosta jak barik, fina struktura vina u ustima, mekani tanini, puno sljive na nepcu. tu i tamo na pocetku prozuji mala disharmonicnost jer mu treba mu oko pola sata od otvaranja za maksimalan ugodjaj i onda je sve dobro. deluje da je dosta adiktivno, vrlo se lako pije - nema tu tezinu koja mi kod nekih barikiranih cab sov smeta. mislim da je potencijalni kafanski hit, naravno pod uslovom da se probije pored ovih aktuelnih domacih monopolista. ispasce da stalno hvalim ovu vinariju ali vino je stvarno vrlo pristojno i vise mi se na prvu loptu svidja od kovacevicevog aureliusa koji sara sa kvalitetom ili radovanovicevog barika. mada sa druge strane mislim da ne moze da se nosi sa nekim spanskim klasicima iz uvoza ovde koje smo nedavno pominjali tipa torres celeste za 950 din ili fince antigue za 890 din, ali to je neka druga prica.
Sto se tice tih nenormalnih cena dalmatinskih vina potpuno si u pravu,to je vise romansirana prica nego kvalitet.Sta me briga da li je grozdje sa nagiba 45 ili 70,ili je na livadi.Ako probam i ne svidja mi se,bez obzira na reklamu i cuvene slike kraske zemlje u dalmaciji,necu ga vise nikada kupiti ma da su vinogradi i pod nagibom 90. :D Elem istarci prave mnogo ozbiljnija vina od svojih dalmatinskih kolega,iako su i njihove cene malo fiju fiju,ali su ipak mnogo primerenije.Taj otocento je reklamirao i onaj amer(poreklom rus) koji ima svoju emisiju (gary wainerchuck) na winelibrary.com.Isto je rekao da je vrh vrhova,evo linka http://tv.winelibrary.com/2010/01/11/tasting-wines-from-croatia-episode-798/. Danas sam ozbiljno mogao da posrknem celu flasu mladog meseca berba 2006.Neverovatno ali vino je za cenu od 650 kinti odlicno.Ima voca na pretek,zacinsku notu,ima suvocu koju volim,ima fine kiseline,malo hrasta i zadivljujuce dugu zavrsnicu sa tragovima sljiva i vanile.Voleo bih da ljudi koji se kunu u radovanovicev cabernet uzmu side by side ta dva vina i probaju ih.Razlika je kao nebo i zemlja.Ono kao mlad mesec 4+ a radovanovic cabernet sedi dole 1.Jel neko probao skoro ovaj mlad mesec?,ili sam ja nesto utripovao ili je neverovatno dobar za svoju cenu.
Link to comment
definitivno nisi u pravu, dekantiraj vino i daj mu sat vremena fore. pinot noir vrlo lako jedan od najboljih u sr, a ovu francusku sortu sto mi trenutno izmice mozgu, no comment, brutalno dobro vino, jedino grehota 400 flasa, bacati pred one koji vecinom nece umeti da postuju :(
Shodno malom tiražu, trebalo bi poštovaoci da požure.Kako je prošla promocija Milosavljevića u Compania de Vinos?
Link to comment
Saksija-propas!Alkohol, premlado, kiselo, nedovrseno... Inace je berba 2009, pa mozda nije za mnogo se iznenaditi.
definitivno nisi u pravu, dekantiraj vino i daj mu sat vremena fore. pinot noir vrlo lako jedan od najboljih u sr, a ovu francusku sortu sto mi trenutno izmice mozgu, no comment, brutalno dobro vino, jedino grehota 400 flasa, bacati pred one koji vecinom nece umeti da postuju :(
slažem se sa Gazzom.Žetonu, ti si prvi od kog sam čuo da mu se Salaksijin pino ne dopada, što naravno nije agument, eli..u pravu si da je premlad, ali stara priča, čovek dao sve za vinariju, pa je morao da ga pusti na tržište.meni je ovo vino dokaz da u Srbiji može pino i da na Fruškoj mogu crvena.kiseo nije, dobro je balansiran, boja za desetku, vrlo puno za jedan pino, tanina mnogo, ali već sad sočni i izbrušeni, na nosu višnje i malo jagoda, za dosta zemlje, u ustima saftano sa dugačkom aromom. i istina, mlado do Boga, ali zato je Bog izmislio dekanter. ili investranje u boce koje mogu da sačekaju koji mesec ili goinu. a ovo može, treba i mora.dogodine će valjda da sačeka sa puštanjem u prodaju, i možda mu da malo drveta, ali ne barika ako je pametan.inače, drugo crveno vino koje gazza pominje je marselan (ukršteni kaberne i grenaš), mislim prvi zasadi u Srbiji. e to je stvarno čudo od vina, po svim parametrima. eksperimentalno su proizveli i simbličnu količinu peti verdoa, jednako brutalnog.za prvu berbu, za prvo vino, za mladu vinariju, ovo je čista desetka i više. pogotovo što ne kupuju grožđe sa strane i pogotovo što je Tadić (vlasnik) čovek retko otvoren da sasluša druge i primi kritike, treba ih podržati. Edited by banatjanin
Link to comment

sinoc bio jos jedan lep dogadjaj u srpskoj kuci vina u organizaciji gdina mice uzelca i vinarije "vrbica" iz okoline arandjelovca cija smo neka vina vec ovde hvalili.ovo je bila prilika da se proba ceo asortiman vinarije. izvinjavam se sto nisam upamtio prava imena vina nego samo sorte.sovinjon blan - jedan od najboljih domacih koji sam probao. ima zbunjujucu aromu na nosu - bar za mene - jako puno zove i trun bagrema, cak mozda negde u domenu aleksandrovicevog trijumfa ali vino po meni svezije od pomenutog trijumfa sa izrazenom dobrom kiselinom koja obezbedjuje jaku zavrsnicu u ustima. cak i nema upadljivo ocekivano nesto tanje telo koje je problem vecine domacih sovinjona, da im nedostaje masivnostrizling - favorit vecine prisutnih kada su bela vina ovog podruma u pitanju - meni je upravo na kraju u zavrsnici falila nijansa zavrsnog udarca kiselina koje imaju nemacki rizlinzi a koju je u neocekivanoj meri imao malocas pomenuti sovinjon. sa druge strane ovaj rizling je dobar na nosu, cist, sa mozda cak i nesto vise vocnih nota nego sto je tipicno, koje daju tezinu i punocu - verovatno i zbog 2007. godista. u svakom slucaju odlicno vino, vrlo bih rado voleo da ponovo probam protiv sovinjona posto mislim da sam ostao usamljen u oceni da je sovinjon bolji.sardone i sardone barik (2 razlicite vrste) - relativno tipske mirisne note sardonea uz blagi pad ukusa kada vino udje u grlo, imao sam utisak mozda ne oksidiranosti ali necega sto bi moglo biti prvi korak ka tome. pored toga prilicno sam digao ruke od sardonea na nivou mojih interesovanja za vino pa se nisam ni posebno trudio da mi se dopadne. barik je lep, ne dominira, ocigledno je bilo kratkotrajno pohranjeno u hrastove bacve. kabernet sovinjon - jos jedan odlican srpski kaberne. ciste, jasne vocne arome, dobro telo, pristojna tezina, lepa boja. za tu cenu siguran izbor.merlo - ovo smo pominjali pod imenom "tarpos". ako se pristojno ranije dekantira i ostavi da se zagreje na sobnu temperaturu, ovo je sigurno jedan od najboljih domacih merloa, jako suv a pomalo i opor na jeziku (ja to volim), vrlo duge zavrsnice na crna voca i suvu sljivu. nije mi se ucinilo ovako dobro kada sam ga pre skoro godinu dana probao kod kuce, bilo mi je OK ali ne ovako dobro, verujem da je to sto je ispravno posluzeno bilo kljucno za ovakav utisak.cena direktno u podrumu kod proizvodjaca su 500-670, vrlo korektno za kvalitet.posluzenje standardno vrhunsko, uz biser u vidu prsute od jelena koja je bila remek delo - donacija g-dina lovca cije ime mi je promaklo.

Link to comment

Od Vrbicinih belih, najviše mi se dopao sovinjon.Clai vinarija, probao sam u Hajatu. Baš pomenuta kupaža (teran, merlo, cab sov) i odlična je. Kad sam već kod salona i Hrvata, nije mi bila loša ni vinarija Vinski vrh. Zapamtio sam rizling i muškat žuti (poluslatko).

Link to comment
sinoc bio jos jedan lep dogadjaj u srpskoj kuci vina u organizaciji gdina mice uzelca i vinarije "vrbica" iz okoline arandjelovca cija smo neka vina vec ovde hvalili.ovo je bila prilika da se proba ceo asortiman vinarije. izvinjavam se sto nisam upamtio prava imena vina nego samo sorte.sovinjon blan - jedan od najboljih domacih koji sam probao. ima zbunjujucu aromu na nosu - bar za mene - jako puno zove i trun bagrema, cak mozda negde u domenu aleksandrovicevog trijumfa ali vino po meni svezije od pomenutog trijumfa sa izrazenom dobrom kiselinom koja obezbedjuje jaku zavrsnicu u ustima. cak i nema upadljivo ocekivano nesto tanje telo koje je problem vecine domacih sovinjona, da im nedostaje masivnostrizling - favorit vecine prisutnih kada su bela vina ovog podruma u pitanju - meni je upravo na kraju u zavrsnici falila nijansa zavrsnog udarca kiselina koje imaju nemacki rizlinzi a koju je u neocekivanoj meri imao malocas pomenuti sovinjon. sa druge strane ovaj rizling je dobar na nosu, cist, sa mozda cak i nesto vise vocnih nota nego sto je tipicno, koje daju tezinu i punocu - verovatno i zbog 2007. godista. u svakom slucaju odlicno vino, vrlo bih rado voleo da ponovo probam protiv sovinjona posto mislim da sam ostao usamljen u oceni da je sovinjon bolji.sardone i sardone barik (2 razlicite vrste) - relativno tipske mirisne note sardonea uz blagi pad ukusa kada vino udje u grlo, imao sam utisak mozda ne oksidiranosti ali necega sto bi moglo biti prvi korak ka tome. pored toga prilicno sam digao ruke od sardonea na nivou mojih interesovanja za vino pa se nisam ni posebno trudio da mi se dopadne. barik je lep, ne dominira, ocigledno je bilo kratkotrajno pohranjeno u hrastove bacve. kabernet sovinjon - jos jedan odlican srpski kaberne. ciste, jasne vocne arome, dobro telo, pristojna tezina, lepa boja. za tu cenu siguran izbor.merlo - ovo smo pominjali pod imenom "tarpos". ako se pristojno ranije dekantira i ostavi da se zagreje na sobnu temperaturu, ovo je sigurno jedan od najboljih domacih merloa, jako suv a pomalo i opor na jeziku (ja to volim), vrlo duge zavrsnice na crna voca i suvu sljivu. nije mi se ucinilo ovako dobro kada sam ga pre skoro godinu dana probao kod kuce, bilo mi je OK ali ne ovako dobro, verujem da je to sto je ispravno posluzeno bilo kljucno za ovakav utisak.cena direktno u podrumu kod proizvodjaca su 500-670, vrlo korektno za kvalitet.posluzenje standardno vrhunsko, uz biser u vidu prsute od jelena koja je bila remek delo - donacija g-dina lovca cije ime mi je promaklo.
Sovinjon nisam probao ali rizling jesam i on mi je ostao u secanju kao lepo vino,i ima fine kiseline,i veoma eksplozivan buke sa mirisima cveca i voca.Secam se da mi je to vino delovalo kao ekstra izbalansirano sa savrsenim odnosom kiselina i slasti.Za mene ocena 4/5. Medjutim taj cabernet orasac ako se dobro secam imena,prva flasa mi se dopala a druga onako,delovalo mi je da ima malo jace kiseline i da je prilicno kratak,ali moram da ponovim pa da utvrdim utiske.Ostalo mi je da od te vinarije probam jos merlo i sovinjon,ali su im cene krajnje korektne.Inace lista trenutno najboljih srpskih cabernea za mene je: 1.dibonis dicabernet(veoma ekstraktivno vino) oko 900 dindzi,moglo bi i manje2.milosavljevic villa vina (vocan i ekstra pitak),800 kinti 3.cabernet selection do kraja sveta(lepe vocne arome i bariq),1000 dindzi,mogli bi da skinu 200 kinti
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...