Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ko bude isao na salon vina neka obrati paznju na premijerni sauvignon blanc villa vinum iz bucja/pocekovina. imam utisak da je bez obzira na malo tanje telo, vino jako dobro za domace standarde. nos i zavrsnica perfektni.
Danas cu obratiti paznju cool.gif
Link to comment
Danas cu obratiti paznju cool.gif
naravno, u kontekstu cene (500d), molim - i bez prevelikih ocekivanja. mada zapravo treba videti par flasa - onaj proslogodisnji milosavljevicev beli cuvee je isao u ekstreme, od flase do flase.
Link to comment

Upravo sam se vratio sa festivala vina sa sa sve punom casom neceg... Gazda Milosavljevic je jedan divan covek i domacin! Sovinjon mu je odlican za te pare. Pala moja prva Vitovska i to Vodopivec! Upravo mi stize jeftinija, a kazu, dobra zamena Zidarich. Istra, Cattunar, Rossi, Benvenutti, Poletti malvazije su sve dobre. Teran barik dobar, isto Katunar.Rumuni bili veoma zanimljivi. Carl Reh.Vrbica. Sovinjon Lipar, rizling Vencac, pa onda tek sardone Menuet. Orasac onako, Tarpos tata. (nejms!)Slovenci ubili sa sivim pinoom, a i sa rebulom.Dario Princic super. Gorica Italija.Ronk, slovenci isto, nesto narodskije vino.Joannes sardone nije los. ni Galantes. To je bio stand Zveza Zdrug.Zdjelarevic zajeban gospon, dobar mu je beli Nagual, kupaza sardonea i sovinjona. Mozda najaromaticniji veceras.Jakoncic bela Carolina, super. Mislim da je Sardone, sovinjon i pikolit. Takodje dosta aromaticno. Beneditic sivi pino.Kraljevski sovinjon Oplenac, dobar, preskup.Bilo silnih pinoa crnih, nista za previse nahvaliti.Bela od Dajica ok. I dalje mi deluje kao veoma korektan. Bese sovinjon i rizling.Pored njega Terase, takodje Mihajlovac, sa pomalo neklasicnim sardoneom.Traminac Janko, meni ok. Probao sam njegov merlo 2008, nije za prodaju, jos ce odlezavati, veoma vockast i svez.Cudni sovinjon barik 2004, Oplenac Slap, petrolej tako jasan da deluje ko inhalacija na auspuh. Valjda je to odlika barikiranog, odlezalog sovinjona, neznam. Cak je i ok.edit: jutro je pametnije...

Edited by C žeton
Link to comment
ko bude isao na salon vina neka obrati paznju na premijerni sauvignon blanc villa vinum iz bucja/pocekovina. imam utisak da je bez obzira na malo tanje telo, vino jako dobro za domace standarde. nos i zavrsnica perfektni.
Iscekivah taj trenutak,bejah na licu mesta,probah,i odusevih se,odnosno ispunilo je moja ocekivanja od cika Milomira.Slazem se za tanje telo,ali je sigurno vino "posle prve pozeleh i drugu flasu".Perfektan miris,zavrsetak.Odnos cena-kvalitet the best buy
Link to comment

danas mi je kolega koji ima fiksaciju na beli sovinjon rekao da je tanko telo prosto odlika podneblja, da na balkanu ne postoji full bodied sovinjin kao sto je novozelandski naprimer. i da se na to ne treba paliti i da treba ispratiti ostalo, aromu i da ne vuce na antifriz (sto po njemu upucuje na greske u fermentaciji). u tom smislu, ovaj milosavljevicev sovinjon je - bez obzira na moju pristrasnost prema njemu kao postenom vinaru i zaista korektnom coveku - vrlo vrlo solidno vino, bez prodaje magle i pripadajuce cene. i druga flasa je izdrzala test.

Link to comment

trebalo bi da je iz njegovog vinograda. barem je to slucaj za njegov shiraz i cabernet sauvignon - da od svog grozdja pravi vino. ziveo je ceo zivot u svajcarskoj radici za nekog vinara i kada je krenuo kuci, poneo je sa sobom kvalitetne zasada koji evo pocinju polako da dospevaju. meni je to glavni razlog na kome baziram postovanje prema coveku - to sto ne prepakuje makedonsku rinfuzu od ispod 1E po litru u fensi flase i to onda naplacuje 10E, uz bilborde po celoj srbiji i brendirana mercedisova vozila njegovim znakom.

Link to comment
trebalo bi da je iz njegovog vinograda. barem je to slucaj za njegov shiraz i cabernet sauvignon - da od svog grozdja pravi vino. ziveo je ceo zivot u svajcarskoj radici za nekog vinara i kada je krenuo kuci, poneo je sa sobom kvalitetne zasada koji evo pocinju polako da dospevaju. meni je to glavni razlog na kome baziram postovanje prema coveku - to sto ne prepakuje makedonsku rinfuzu od ispod 1E po litru u fensi flase i to onda naplacuje 10E, uz bilborde po celoj srbiji i brendirana mercedisova vozila njegovim znakom.
Sigurno je i svako zrno iz njegovog vinograda(to je i razlog malo tanjeg tela,odnosno srpski sauvignon tipicum).Iz tog razloga HEILE cika Milomire
Link to comment

otvorio drugu bocu. ova na boljoj temperaturi nego prva boca koja je bila malo toplija - oko 7C je u frizideru. bogme, ovaj sovinjin mi se jos bolje cini na drugi guc:).

Edited by gazza1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Skoro sam probao jedno vino iz Rvatske,zove se zlatan plavac Plenkovic,grand cru.Vino je bozansko.Boja tamno rubin vuce na ljubicasto.Miris posebna stvar,veoma kompleksno,puno mediteranskih zacina,bibera,vanile i visnje,sekundarne arome dima i koze.Na ukusu dosta toplo,koncentrisano i gusto.Visnja,zacini,cokolada,hrast,tanini su slatki i neznatno stezu,a 15 posto alkohola vas greje ali ne pece.Zavrsnica traje barem pola minuta.Cena mu je malo jaca oko 30 evra,ali vredi svaki evro.Pa ako neko ima da izdvoji za vino toliko obavezno nek proba.

Link to comment

U hrvatskoj mu je cena oko 30 evra i tamo sam ga kupio,uzeo sam ga u nekoj vinariji ali ovde u Bg ga nema.U bg mozes da nadjes samo njegov bazicni plavac mali i onaj barikirani koji je isto do jaja,ja mislim da je kod nas taj barikirani oko 2500 dinara.

Link to comment

Danas kupio u radnji vino blatina vinarije Citluk iz mostara,berba 2007.Vino je za te pare(500 kinti) vise nego dobro.Na mirisu prelepa visnja,neki miris podseca me na nanu,malo bibera i zemljaste arome.Boja mu je srednje tamna rubin.Ukus mu je jos bolji.Visnja koja ostaje dosta dugo i malina,kiseline lepo izrazene ne preterane,a zavrsnica suva,lepa i prilicno duga(zacudio sam se koliko je duga zbog cene). ima ga skoro svuda.Iako mislim da je berba 2006 malo punija na ukusu. pa ako nadjete 2006 berbu jos bolje.Toplo preporucujem.

Link to comment

Kupio sam danas u lokalnom diskontu merlot plantaze 2007.Cena mu je smesna 250 dinara,a za te pare je neverovatno sta se dobija.Boja tamno ljubicasta,miris na crveno voce(malina,visnja) i sljiva,cak ima i diskretnih nota cokolade i herbalnih nota.Ukus je pun i sto iznenadjuje veoma postojan,kiseline lepe a tanini ok.Sve u svemu ekstra za jedan rucak i po smesnoj ceni.

Link to comment
Kupio sam danas u lokalnom diskontu merlot plantaze 2007.Cena mu je smesna 250 dinara,a za te pare je neverovatno sta se dobija.Boja tamno ljubicasta,miris na crveno voce(malina,visnja) i sljiva,cak ima i diskretnih nota cokolade i herbalnih nota.Ukus je pun i sto iznenadjuje veoma postojan,kiseline lepe a tanini ok.Sve u svemu ekstra za jedan rucak i po smesnoj ceni.
Uz svo duzno postovanje prijatelju,zavidim ti na organoleptickim osobinama kada sve to mozes osetiti u takvim vinima poput Plantaza.Mislim da bi doziveo Nirvanu kada bi probao nesto poput Merlota vinarije Kis,Merlota vinarije Mackov podrum,da ne spominjem nesto jos kvalitetnije(nase naravno).Siguran sam da znas sta pise ispod imena doticnog vina-VRHUNSKO?!,a na ovima sto sam nabrojao STONO?!U principu nema losih vina,ali ipak mislim da nisu dostigli taj nivo kvaliteta da budu na ovom forumu.Ivini ako sam te necim uvredio,nije mi bila namera.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...