Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

eeeeeee, bas sam prilikom listanja ovog naisla na, sigurna sam, nove zvezde u usponu poput:menueta, lorda, misterije, baby mammota (bez h, sto pretpostavljam da ima neki, meni nepojmljiv, visi smisao...)te se mislim dal sam dorasla svemu tome :unsure: a i sve vreme od onomad, mislim samo na onaj carigrad iz 2003, i pitam se ima li svrhe piti i ubuduce :cry: al ko zna, mozda za generala musharafa ex civila larka bude neko belo ^_^ edit: da mi je znati sta su kumovi pili kad su ove nazive smislili... :D

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

dosao sam do jedne flase kosovskog merlot-a iz 1987. nisam otvorio, ali cu uskoro. vredi li to necemu? sta da ocekujem kada ga otvorim? dekantirati, koliko dugo?

Link to comment

za koji dan stize narudzbina od milosavljevica, villa vinum - cabernet sauvignon (2007) i po pri put sauvignon blanc (2008) kao i roze (2008).ako nekoga zanima da se pridruzi, cene su odlicne za ovakvo vino - ova druga dva jos nisu probana, kupujem na poverenje. kupuje se na karton.

Link to comment
:o toliko lose? kakve su sanse da ipak ne bude tako?
Sanse su nikakve! Bolje ga ostavi na nekoj polici kao ukras. Ja sam '99. kupovao zalihe kosovovina i krivo mi je sto sve odmah nisam popio jer su do 2003, 04. sva pukla... losa pluta a i to nije vino koje moze toliko da stoji.
Link to comment
za koji dan stize narudzbina od milosavljevica, villa vinum - cabernet sauvignon (2007) i po pri put sauvignon blanc (2008) kao i roze (2008).ako nekoga zanima da se pridruzi, cene su odlicne za ovakvo vino - ova druga dva jos nisu probana, kupujem na poverenje. kupuje se na karton.
Nadam se da ce se pojaviti u Sava Centru 7-9. maja pa da probamo i pazarimo.
Link to comment
Sanse su nikakve! Bolje ga ostavi na nekoj polici kao ukras. Ja sam '99. kupovao zalihe kosovovina i krivo mi je sto sve odmah nisam popio jer su do 2003, 04. sva pukla... losa pluta a i to nije vino koje moze toliko da stoji.
hvala. mislio sam da je tako, ali...mozda...sve se nesto nadam. nesto, kao kada kisa pljusti, zahladnelo, a ti se sve nadas da ce za koji minut zasijati sunce...vidis da od toga nema nista, ali, opet... ;)
Link to comment

prosuo flasu pinot grisa - subotickog iz 1999. pukao cep. puklo vino. belo vino starije od 5 godina plebejskog porekla je uvek rizicno.da je neki cab ili vranac ili zinfandel pa da ga tanini drze u zivotu, ali merlot (a nije petrus ;) tesko. mislim otvori ga pa ga brzo probaj. ne daj mu da dugo dise.

Link to comment

eeeeeeee, koliko sam ja `uglednijih` i mladjih dekantirala u klozetskoj solji...mada ne mogu da kazem da ne pricinjava zadovoljstvo. kao i uvek kad se resim bilo koje vrste djubreta ^_^ nego me brine sto nisam u elementu ovako knap uoci predstojece manifestacije <_<

Link to comment

radoznalost pobedila. otvorio. wc solja. angry.gif nije da nisam ocekivao, ali...tada sam dosao i do crnogorskog merlot-a iz devedeset i neke, njega cu verovatno ostaviti. ima lepsu flasu :lol:

Link to comment
tada sam dosao i do crnogorskog merlot-a iz devedeset i neke, njega cu verovatno ostaviti. ima lepsu flasu :lol:
mozda, kad je vec lepa, da je ispraznis i u nju metnes plasticni karanfil?pa na milje na tv :wub:
Link to comment
eeeeeeee, koliko sam ja `uglednijih` i mladjih dekantirala u klozetskoj solji...mada ne mogu da kazem da ne pricinjava zadovoljstvo. kao i uvek kad se resim bilo koje vrste djubreta ^_^ nego me brine sto nisam u elementu ovako knap uoci predstojece manifestacije <_<
I told you so, I told you so :thumbsup: I ja sam skoro dekantirao 3-4 flase mnogo boljeg kvaliteta u wc...Znaci, zivimo danas i pijemo dobra vina, ne cuvamo skoro nista!
Link to comment

ko bude isao na salon vina neka obrati paznju na premijerni sauvignon blanc villa vinum iz bucja/pocekovina. imam utisak da je bez obzira na malo tanje telo, vino jako dobro za domace standarde. nos i zavrsnica perfektni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...