Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Iza zapleta, vinoteka Vino i grad, privukla mi pažnju flaša na pultu, Frankovka. Neki vinar iz Vršca, mislim Zoran Spasojević. Sasvim pristojno voćkasto vino sa 11% alkohola. Cena je oko 500 dinara.

Edited by C žeton
Link to comment
ukoliko ne odustanes od (samo)cenzure, ostaces uskracen za moj raskosni talenat u svojoj narodnoj novini -_-
Stvarno nije imalo nikakve veze s tobom, prema tome nemoj da bataljujes projekt. Mislim da je u stvari kolektivni blog dobar pocetak, ali trenutno nisam u mogucnosti da se time bavim.
Link to comment
Opet u V. Stepe
strasna vinarija.
+1
a u kom je delu vs, tj. koji br? ako je 673, verovacu vam na rec ^_^ nego, evo 1 debitanta, bar za mene, koji obecava:img0423an.jpgna zadnjoj etiketi kaze:kaberne sovinjon, merlo, game12.5%2004.
...prozivedeno i odnegovano u podrumu Petrovic, Trnavci - Zupa u kolicini od 4250 l...
puni: zdravo d.o.o. krusevac, sto kad procitah, poceh slatko da se smejem, jer su mi doticni poznati po jabukovom sircetu! :lol: lep i redak primer saradnje 2 mala prozvodjaca i preradjivaca voca. u protivnom pretpostavljam da ne bih za ovo vino nikad ni saznala, a kamoli ga probala i nadam se da im je ovo samo pocetak.iako se miris ucinio tananim, ispade da je vince vise nego solidno za jedno stono. mislim da ukus vuce na game, mada moz da bidne i merlo. oporo taman koliko treba i vrlo pitko :) jednostavan, ukusan, moderan i privlacan dizajn etikete.cijena-prava sitnica: 262,90sto znaci da cu se potruditi da pokupim i preostalih nekoliko flasa.vrlo prijatno iznenadjenje i jako redak primer(ak) domaceg vina sa odgovarajucom cenom, mada bi zapravo, s obzirom na nase sumanuto trziste, u poredjenju s velikom vecinom ovde svima dobro poznatih "velikih", moglo slobodno i skuplje da bude. skroz simpaticno `malo` vino koje me je osvojilo bas na nacin na koji treba, pa sam sebi pozelala jos ovakvih lepih iznenadjenja :wub: p.s. posle pola buteljke ovog vina koje malo koje od snobova izvikanih ne ušiva za bar 5 duzina, odgovorno tvrdim da mnogi poznati mogu polako i neprimetno da se isunjaju iz vinarstva i posvete necem drugom. bilo cemu, svejedno.----------------p.p.s.otvorila onaj carigrad iz 2003 :mellow: mozda kazem koju kad nadjem odgovarajuce reci, sad nisam u stanju od obuzetosti.nista slicno nisam okusila....al` jedno je sigurno:trnavci ce da mi dodju glave, a da nogom tamo nisam krocila. :heart: Edited by Cruella De Ville
Link to comment

fala, fala, znaci na pocetku je, sto joj poboljsava sanse kod mene ^_^ znam za tu samo po vasem pominjanju ovde, nije mi bas usput, a s obzirom na to u kom su fazonu beogradske vinoteke, mrka kapa da cu do neke da potegnem tek tako.inace sam danas u top formi, uprkos sinocnjem unosu vina, spavala sam kako skoro nisam i ne znam gde bih i sta bih pre :s_w: prvo sto sam jutros uradila bilo je da uzmem jos rojal kabernea, tako da sam se obezbedila sa jos 2 flase, koliko je bilo i ostalo :wub:

Link to comment

upravo se vratilo sa uskrsnjeg vikenda po makedoniji i severnoj grckoj, sa izuzetkom 1 trash (malamatina) 0.5l retsine na obali male prespe, zaobišlo vino 100% - razlog opravdan - motherfuckin žOLTA, najbolja stvar za piti na balkanu ever (!!!) - osećam se kao da sam sa šiptarske vutre prešao na pešavarski heroin, doneo 2 flaše. ako požive do vikenda biće podobro.

Link to comment

šardone šijačkog je još uvek a-ok. jankova smederevka blizu vodici. ko grdi malamatinu umrijeti će strašnom smrćom. za retsinu nije još dovoljno toplo.

Link to comment

pa mož' se njome krsti dete. štagajaznam. tarpoš je, s druge strane, prijatno iznenađenje...ima li ga nešto dobro da se sprema za leto, neka interesantna bela?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...