Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ja sam tarpos kupovao kod san trejda u zemunu, mislim da je ulica recimo njegoseva 37. vino je 1 na 1 kopija ranog carigrada, sto me jako cudi jer je u pitanju merlot, ali bice da je zbog "tankoce" primarnog sastojka u oba slucaja obilno parketiranje vina hrastovinom proizvelo slican efekat.dakle googlaj sun trade zemun pa zovi i pitaj gde ima da se kupi a da nije kod njih ako ti je daleko. i da, nije naivno, 780 din.

Link to comment

ima tarpos u srpskoj kuci vina kod mice uzelca ja mislim da je oko 800 kintivino je dobro ali jos su mu zeleni tanini za godinu dana bice super, ali koji srbin ce da drzi vino jos godinu pa da ga pusti u prodajubice svsta za pisanje ovih dana moze i gaza da daje komentare jer smo juce bili na degustaciji spanaca u hyattu

Link to comment

inace, sto se tice zalbi na "tankocu" tela villa vinum kabernea, kupim onomad u compania de vinos fonkov kaberne 2005, cisto da ne malerisem (i izlazim iz vinoteke praznih ruku).navipova ruzica iz slobinog vremena ima jace "telo" od ove vodice, smuljane i zabarikirane. a imao sam ovo vino negde u pozitivnom delu memorije, bilo je na nekom od prvih vinskih dogadjaja u hajatu ili sava centru od pre par godina i nije bilo nezanimljivo. sad, da li smo bili naivne veverice pa su mogli da nam svasta prodaju ili je ovo godiste (2005) na ivici da bude ciao, pa to sad ostavlja utisak kakav ostavlja, tek jbga. 600 kinti, a realno, ima kvalitet ko vino mog pokojnog dede koji je sa svog vinograda povise selacke reke brao prokupac, crnu otelu i plovdinu i u nastupu svog alkoholicarskog tremensa to muckao nekakvim alhemicarskim instinktom do mesavine koja je mogla da se pije, ili tacnije, koju je on mogao da pije. ne znam koliko sam se dobro izrazio - nije ovaj fonkov kaberne toliko lose vino, naprotiv, moz se pije, narocito mogu ja, ali realno, kad god potegnem guc, pred ocima mi se javi sifra R410, eko gas koji isti fonko tura u uredjaje svoje primarne delatnosti a to su klima uredjaji. e sad, od klime do vina, voleo bih da znam kako se stize al ne umem, ja sam old school guy, tako da..... ciao fonko:)PS. zlatno pravilo: ko plati makedonsko vino vise od 3E taj je retard, a prvi retard sam ja. sto je najgore, onomad sam doziveo prosvetljenje uz pivkina vina iz samiske u gevgeliji, i to ne za 3 nego za 2.5E, al se opet qrcim bez razloga.

Link to comment

fonko trezor merlo 2002+dajicev game 2006...vranacda, dobro ste procitali.divan dan u divnom drustvu:wub:p.s. tetrebe, ovaj fonko vredi svaku paru; danas potvrdih predjasnji nalaz ^_^ ---nego gazzo, dvostruki agentu, ne pricas kako je bilo juce u hajatu, na podrivanju sektaskog sistema iznutra, a ni fanzin vise ne spominjes :wicked:

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
Smatraj da si se kvalifikovao.
nisam ja, to su duhovi deda josifa, srbina sa karpata:)
fonko trezor merlo 2002+dajicev game 2006...vranacda, dobro ste procitali.divan dan u divnom drustvu:wub:p.s. tetrebe, ovaj fonko vredi svaku paru; danas potvrdih predjasnji nalaz ^_^ ---nego gazzo, dvostruki agentu, ne pricas kako je bilo juce u hajatu, na podrivanju sektaskog sistema iznutra, a ni fanzin vise ne spominjes :wicked:
tetrepkinjo, dobro ja izlomih mozak od pisanja, a ovde prozivkahttp://www.parapsihopatologija.com/forums/...st&p=542827a o fonku, mozemo samo dalje na temi gedzeti i sokocala, ako neko pita koji je gas najbolji za klimu, freon ili R242. vina preskacem, zivot mi je drag!
Link to comment
nisam ja, to su duhovi deda josifa, srbina sa karpata:)
Pozovi me, molim te, kada krenes u seansu prizivanja. Da se dohvatim jednog grozda plovdine :Hail: i nabijem ga na nos onima koji mi pocnu o sortama... Kojih vise nema :(
Link to comment
tetrepkinjo, dobro ja izlomih mozak od pisanja, a ovde prozivkahttp://www.parapsihopatologija.com/forums/...st&p=542827
nisam videla, izvinjavam se! jesi se vala potrudio i hvala ti za lep izvestaj! :) a i lomljava mozga je zdrava za mozak ^_^ glede mesta i drustva: u svakom trenutku menjam hajat(e) za kalemegdan bez dileme :P
a o fonku, mozemo samo dalje na temi gedzeti i sokocala, ako neko pita koji je gas najbolji za klimu, freon ili R242. vina preskacem, zivot mi je drag!
oh, izvini sto sam te uvredila svojim izborom, ali ne leti 1 sojka tica do tetrepskih visina :lol:
Pozovi me, molim te, kada krenes u seansu prizivanja. Da se dohvatim jednog grozda plovdine :Hail: i nabijem ga na nos onima koji mi pocnu o sortama... Kojih vise nema :(
ja mislim da posle seanse prizivanja valja pristupiti seansi kolektivnog samoubijanja zbog necega sto je nekad bilo [ <_< ]dobro jutro, lepo vreme napolju :)
Link to comment

meni je prolece jutros stiglo u vidu siroko nasmejanog gancija i njegovog komplimenta ^_^ sto se vina tice, juce sam izvrsila unos za narednih nekoliko dana, tako da danas planiram da berem ljubicice, cim se resim obaveza :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
meni je prolece jutros stiglo u vidu siroko nasmejanog gancija i njegovog komplimenta ^_^ sto se vina tice, juce sam izvrsila unos za narednih nekoliko dana, tako da danas planiram da berem ljubicice, cim se resim obaveza :)
Probaste li Kišov Italijanski rizling?
Link to comment

ranije je dosta varirao po godinama, ne znam da li se nesto promenilo. malo sa digao ruke od fruskogoraca, dosta para za prosecna vina barem ono sto sam probao

Link to comment

u principu saglasna s tetrebom.kisov rizling pila jednom-dvaput i sumnjam da cu se opet dovatiti.ceka me u frizideru neko belo australijansko, sad se setih :D inace sam resila da necu vise spominjati ono sto mi se ne svidja -_-

Link to comment
Probaste li Kišov Italijanski rizling?
Više puta i to pre nego se pojavio na gro po vinotekama. Kiš, živanović i Dulka, što se tiče italijanskog rizlinga su uglavnom znali da budu ok. Zapravo kad idem kod rodbine i nekih drugara na plac na Fruškoj gori, obavezno svratimo do Karlovaca po vino. Od Kiša i živanovića nisam odavno ništa uzimao, a od Dulke zadnji put zimus i bilo prihvatljivo. Ali bitno je što je to vino na točenje (jbga fabrički diskont ;) ), pa su cene bile osetno niže.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...