Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

rado bih vam se pridruzio u pravljenju sirceta, ali morali bi da me redovno snabdevate domacim vinima, pa ako vam nije tesko spakujte koji karton ... :D

Link to comment

i mi bismo se tebi rado pridruzili u ispijanju germanskih vina, ali bi morao redovno da nas snabdevas kartonima istog... ;) pa ako ti nije tesko... cool.gif

Link to comment

e jbga, nadao sam se da se niko ovog nece dosetiti :lol: no, bez sale, donecu kad budem dolazio ponesto. nece bas biti kartoni, ne da ovaj german wings, al' bice kol'ko da se proba.

Link to comment
Kakvi su utisci za Herceg Vino, Mediteran (on je oko 400-500) vranac. Takode i za ova vina, iste vinarije Luca, Vizantija, ima još nešto, cini mi se. Probao sam na festivalu vina nešto od toga (bice sve...), ali se ne secam više.edit: sad sam bio u Familiji u Beogradanci, pa vidim vinski deo za okrpiti se u nuždi, nisu cene baš najpovoljnije.
ne volim vranac. (aj neko nek spomene nesto sto volim, da ne ispadnem totalni baksuz :mellow: ), a nisam probala ni ostala, jer mi prosto nigde ne upadose u kadar.sto se "familije" tice, prijatno sam se iznenadila s obzirom na kod nas zastupljeni koncept ponude robe/asortimana u poredjenju s ostalim samoposlugama na nasem trzistu, koje bas i nije saroliko, jel.koliko sam nabrzaka videla, cene su manje-vise redovne...
jel' to stupio na scenu srpski sindrom inacenja po svaku cenu?cinjenica je da se mnogo nja-ke na ovu temu, ali ne treba preterivati.
sto nikako nije slucaj sa ostalim temama! :lol: sto se inata tice, sam po sebi je kontraproduktivan, te ga licno ne upraznjavam, a brate mili, ni ovde ga ne vidim, jer mu ovde zaista i nije mesto. sve je krajnje jednostavno: ne svidja mi se-ne kupujem. s druge strane, ponekad me jaaaaaaaako iznervira kad mi neko bahato vredja inteligenciju, bilo da je u pitanju los kvalitet ili bezobrazna cena, te smatram prikladnim da ga tu i tamo opletem. jer je na trzistu. pa je podlozno kritici, pohvali, komentarisanju, itede.
rado bih vam se pridruzio u pravljenju sirceta, ali morali bi da me redovno snabdevate domacim vinima, pa ako vam nije tesko spakujte koji karton ... biggrin.gif
karton [ne jedan nego tri! (:srbin:)] dobijes cim ja dobijem na lutriji. hipoteticki,mozda i ranije, kada se lokalno trziste dovede u red i cene normalizuju. trenutno je izvesnije ono prvo. do tada, mogu da te snabdevam jedino sircetnim gljivama cim iste pocnem da proizvodim u svom ekskluzivnom podrumu. ne znam samo kako ces s njima preko granice sa EU, al racuna se dobra volja, jel da, a ni poklonu se u zube ne gleda -_- dakle, trenutni status nase saradnje je: dodjes mi-dodjem ti cool.gif
ajde, bre, kakav obraz, volem i ja da probam sve sto nisam.
i ja volim sve sto vole mladi. tek da ostane zabelezeno, kad pocnete da se gadjate (punim) kartonima, usmerite bar 1 i ka meni a025.gifbtw. propade vinska revolucija pre nego sto je pocela: svi samo misle sta ce da popiju, po mogucstvu zaђаbe <_< edit: razmisljala o gljivama, pa zbrljala tu & tamo Edited by Cruella De Ville
Link to comment

kad nas je vec kolektivno zahvatila forumska logoreja, da iskoristim trenutak inspiracije da se obilato iskafenisem hercegovackim (RS) vinarima koji misle da smo mi ovde ovce za podasisivanje... tumarajuci krajem, svratim sinoc u compania de vinos i zateknem jedno 4-5 proizvodjaca vranca i zilavke u raznim varijacijama iz trebinja i okoline, aj na stranu tvrdos koji je nekoc bio pristojno vino, nego nova neka serija vukoja sa drugacijom etiketom i jos neki meni nepoznati. uvatim se za flasu da vidim cenu, imam sta i da vidim, manje vise sve u rasponu od 1200 do 1500. pa majke vam ga spotaknem hohstaplerske, sve da ga je njegova slepost amfilohije svojim dlakavim i gljivicastim nogicama gnjecao ne bi vam dao te pare za flajku vranca, sve da ste ga barikirali ne u francuskom hrastu nego u africkoj ebonovini. eto dotle su nas doveli wine style i ostala eno banda, sve lozeci nas da se u ovom prostom vinu zvanom vranac kriju arome zelenog bibera, kedrovine, manga, bobicastog povrca, articoke i svega ostalog utisnutog u genetski kod prosecnog hercegovca.dakle, umesto jelica i aleksandrovica, privremeno 1. mesto na shitlisti udeljujem kolektivno hercegovackim optimistima - ajd, tvrdos iskljucen, ako nista drugo ono zbog mice uzelca, dobar covek i vinski humanista.

Link to comment
...sve lozeci nas da se u ovom prostom vinu zvanom vranac kriju arome zelenog bibera, kedrovine, manga, bobicastog povrca, articoke i svega ostalog utisnutog u genetski kod prosecnog hercegovca...
... koji izabranicu svoga srca ne moze da odvede ni na veceru, a kamoli u krevet, a da uz plemenitu aromu i buke koji..., svim culima, pa i onima za koja nije ni znao da ih ima....Cekaj(te) dok vidite kako vino stize u Beograd :ph34r:
Link to comment
...o ercegovackom pristupu nektaru...
1 antologija! :lol: ja sam svojevremeno naletela na muljavi tvrdos, te se isti bespovratno diskvalifikovao, fala lepo, dzabe mu sto je opevavan naokolo <_< a i zilavka im je prilicno dosadnjikava...
Cekaj(te) dok vidite kako vino stize u Beograd :ph34r:
pa, aj da vidimo najzad, pokazi nam, sunce mu poljubim, nije valjda drzavna tajna :ph34r: evo, ja necu da raspricam, obecavam -_- i necete me navuci da padnem u trans na temu ercegofaca, jer moz da me posalje u kinshasu kao 1 :fashisto: jel, bre, neko nesto uopste pije? aj zviznite neku preporukicu, gdegod (domatje/nedomatje), uvatilo me raspolozenje cim sam oci otvorila, a ni sama ne znam sta bih :D
Link to comment

Pomenuti merlo Tarpos, vinarija Vrbica (gazza). Za tebe carigradjanku! Budi uspomene na Carigrad. Mene sinoc unisti, a jutros rasplaka (prinudni ranoranilac sam). Sijacki sardone 2008 i dalje dobra kupovina, meni se dopala i Janko smederevka.

Link to comment

meni obicno krenu suze kad ustanovim da sam bacila $$$, neovisno o dobu dana :lol: de ima taj tarpos? isprovocirao si me komentarom ^_^ a fala bogu, tj. meni odgovornoj prema samoj sebi ( :P ) uvek je pri ruci Carigrad da popravi eventualni nesrecni slucaj :heart: btw. mislim da skoro spomenuh da mene jankov crveni zapis baca u trans, ne znam zasto :mellow:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...