Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

jes, al vole ponekad da naprave kamernu atmosferu na temi koja bi prirodno trebalo da bude vesela ;) odo ja da popijem 1 caj -_-
vaiskreno, reskoumno obrazlozenje konjukture. rešpektan naklon carskoj gradjanki. ;)
Link to comment
uf. od spasica mislim da sam mozda probala samo tamjaniku, koju inace ne volim, ali to bih morala da proverim. prokupac... samo jedan mi je bas legao, stari i nema ga na trzistu. ne leze mi te sorte, izuzev u nekoj spretnoj kupazi (da se ne ponavljam :D; a kako uvek ima nesto sto me bas zanima, spasica sam jednostavno uvek omasila. ali, javice se vec neko ko je pio :)
Vino je zaista odlicno,mada bih voleo da cujem i druge.Inace jeste prokupac u kupazi sa cab.sauvignonom i merloom
Link to comment
mlada damo, stanite u red, koliko juce ste me opanjkavali sto se palim na vina od 3E i to jos delim sa forumskim proleterijatom!
terebe, ne pravte se pticem, znate vi odlicno zbog cega sam vas okrpila za to vino od tri ojra. solidarnost na delu: vi meni, ja vama, ljudi smo valjda ^_^
khm, ocete da odmah raspisemo forumski samodoprinos za vas detox - steta bi bilo da takav talenat odmah fasuje cirozu:ph34r:

uostalom, mislim da cemo se o redakciji (ustrojstvu) indyjevog casopisa/pokreta/stranke/verskog udruženja, vrlo lako dogovoriti uz koju kilu belog pracenu sifonima sode. fabrike radnicima & gemista pucanstvu! :s_w:

vaiskreno, reskoumno obrazlozenje konjukture. rešpektan naklon carskoj gradjanki. ;)
fala. koji li si ti, hm eyebrow1qb.gif
Vino je zaista odlicno,mada bih voleo da cujem i druge.Inace jeste prokupac u kupazi sa cab.sauvignonom i merloom
zar despot nije samo prokupac? :huh:
Link to comment
terebe, ne pravte se pticem, znate vi odlicno zbog cega sam vas okrpila za to vino od tri ojra. solidarnost na delu: vi meni, ja vama, ljudi smo valjda ^_^

 

uostalom, mislim da cemo se o redakciji (ustrojstvu) indyjevog casopisa/pokreta/stranke/verskog udruženja, vrlo lako dogovoriti uz koju kilu belog pracenu sifonima sode. fabrike radnicima & gemista pucanstvu! :s_w: fala. koji li si ti, hm eyebrow1qb.gif zar despot nije samo prokupac? :huh:

kupaza sigurno,mislim 80-10-10 u korist prokupca(ali me nemojte za rec)
Link to comment

evo, nasla ovde, strana 92:vinasrbije.jpg

To su robusni Despot, crveno vino koje se proizvodi od cistog prokupca, Rujno, roze koje koji takodje nastaje od prokupca, i belo vino velikih potencijala Tamjanika od istoimene sorte grozdja.
Edited by Cruella De Ville
Link to comment

au, pa ovde se koristi naucna metodologija, arhivski materijal i pokrice za forumske stavove :wacko: kako je ponekad tesko biti posteni alkos hedonista :s_w:

Link to comment

q q , tetrepcicu, jes ti to opet natezao nekakav jefrtin pucki kiselis, pa ti se prividja nauka i tamo gde je uopste nema! :P ako ima nauke u yellow pages ili nekom vodicu, onda je ima i u publikacijici kojom se posluzih.kako god bilo, ne dozvoli da ti ista ubije hedonisticki entuzijazam! :D

Link to comment

Vina koja ovde videh da se pominju, a pominju se i imena proizvodjaca, da ih ne pisem ponovo, zvucace kao reklama na licu mesta kostaju cca evro po litru, ako kupujete na vise, kao recimo pojedini proizvodjaci, cena je ispod 50 dinara (i nize), sve drugo je prica koja se kalemi na novokomponovani hedonizam, smuti pa prospi.Prava vina, NE ona cijim mesanjem nastaje ono sto ide u boce i koja se pominju ovde (koje, boce mislim, u celom postupku takozvanog proizvodjaca kostaju najvise, plus etiketa naravno) se, ako je vlasnik raspolozen ili mu trebaju pare....Uostalom, kakvo bre vinarstvo u zemlji koja je ostala bez jedne jedine autohtone sorte grozdja, a samo zahvaljujuci tome sto je secer skup zadnjih 10-ak godina pocela da pije iole pristojno vino.U zemlji u kojoj je litar vina jeftiniji od litra piva?!Note: i nije Tamjanika, nego Tamnjanika :P

Link to comment

mislim da cu ovo morati vise puta da procitam :blink:mozda da probam u pripitom stanju? :lol:

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

pa tu valjda kaze da je cist prokupac, sta ja znam...ali mislim da cu posle ovoliko price da ga probam prvom prilikom ^_^ nego, bre, indy, razradjujes li ti onu svoju ideju ili sta?da kreativno uposlimo Tetreba, poceo je da me zabrinjava :unsure:

Link to comment
Ako je proizvedeno od 85% (ili više) grožđa od sorte prokupac, onda je pravno to čisti prokupac.
U pravu si: pravno su i proizvodjaci vina koji se pominju - proizvodjaci.E, zahvaljujuci takvom pravu i nekim likovima (mislim da se kite akademskom titulom, profesora BU cini mi se) ovde se u Srbiji o vinu pise kako pise. A vinarska je tuga pregolema.Kao sto rekoh, ima voda koje su skuplje od litra vina. Ne samo pivo.A prokupac? Mislim sorta?Pa, bila nekad.Bas kao sto je nekada postojala i sorta grozdja po imenu Tamjanika. Sa malim siromasnim grozdovima, malim i tvrdim zrnima koja kada sazru postanu zuto zelena. I imala su ukus i miris... Ulje, takoreci. Ovo sada...Pivo, molim!Edit: ja ne googlam, inace bih nasao ime lika kog sam pomenuo. Ima i tarifu za pisanje ili pricu na TV o necijem vinu. Mani me price o vinarstvu u Srbiji. I poljoprivredi. Edited by woodooinstalater
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...