Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

za tankocu tela villa vinum kabernea: otvorite ga na vreme i ostavite sat dva da prodise. zapravo, posto ga poslednjih nedelja pijem kao kucno vino, najcesce se pije ono koje je otvoreno prethodne veceri, sto mu dodaje odredjenu tezinu - "telo" deluje masivnije dan posle nego kod netom otvorenog. vino je inace izuzetno - kao sto gornji post kaze, lagano i bez lazne tezine kojom domaci vinari vole da uz pomoc hrastovine maskiraju makedonsku bazu svog produkta.

Link to comment
...ali jednostavno to je cisti srpski cabernet.Inace sam pristalica laganijih vina,odnosno da nas troje, cetvoro mozemo popiti vise od jedne flase za ruckom(vecerom) pa cak i sa desertom.
Sto su blizi lepsi i topliji dani, to su meni laganija vina draza. Leto uglavnom provedem uz bela vinca. Siguran sam da je jasno, da moj kratki post nije bio u pljuvackom maniru. I naravno kad odstoji, je bolji, izgubi se i alkoholna jacina sa starta.
Puno srece gdinu Milomiru u daljem radu sa vinima(iscekujemo i sauvignon blanc koji treba da se pojavi u maju) i samo tako da nastavi...
Naravno! Izborom ovog vina pri kupovini (vise puta), sam svakako podrzao stvar ;) .
Link to comment
za tankocu tela villa vinum kabernea: otvorite ga na vreme i ostavite sat dva da prodise. zapravo, posto ga poslednjih nedelja pijem kao kucno vino, najcesce se pije ono koje je otvoreno prethodne veceri, sto mu dodaje odredjenu tezinu - "telo" deluje masivnije dan posle nego kod netom otvorenog. vino je inace izuzetno - kao sto gornji post kaze, lagano i bez lazne tezine kojom domaci vinari vole da uz pomoc hrastovine maskiraju makedonsku bazu svog produkta.
Bas mi je drago da je ima ljudi koji realno "ocenjuju" domaca vina.Ovakvi forumi bi trebali da zamene neke strucne casopise sa nekim strucnim(sektaskim) ocenama kvaliteta pojedinih vina.A nekad pricase o terroiru(ili mozda imaju granice cara Dusana u glavi)!!!
Link to comment

dakleM, jedino dosadniji praziluci od single malt znalaca su eno-kripto-lozi. opis(anije): srednje, do pozno zivotni, urbani, middle-class-caucasian, judeo hriscanski muskarac, sklon pc alkoholizaciji i samodokazivanju spram palanacke publike koja ce takvo, priuceno, seiro-naklapanje, prosarano ezoterminologijom, s'nepodeljenom paznjom sagutavati, istovremeno se diveci frazhilnom egu kazivaca. gori su jedino likovi koji ih kritikuju.

Link to comment

slazem se! ja ne da nisam sredovecna i urbana, nego sam poznata & priznata seljanka-amaterka, ne baratam terminologijom, al znam da volem kad je voluminozno i ostavlja aftrtejst-to sam ustanovila iz iskustva -_- btw.

samo vi navalite i izvestavajte ovde sta se pije i valja li. meni danas istice par nedelja poroka, vracam se zdravom zivotu, tako da cete nadalje biti uskraceni za moje tlapnje iz alkoholnih isparenja. sto ne znaci da mozda necu ponesto da dobacim u prolazu :P

Link to comment
dakleM, jedino dosadniji praziluci od single malt znalaca su eno-kripto-lozi. opis(anije): srednje, do pozno zivotni, urbani, middle-class-caucasian, judeo hriscanski muskarac, sklon pc alkoholizaciji i samodokazivanju spram palanacke publike koja ce takvo, priuceno, seiro-naklapanje, prosarano ezoterminologijom, s'nepodeljenom paznjom sagutavati, istovremeno se diveci frazhilnom egu kazivaca.
To postoji, ali ne na ovom forumu.
Link to comment
To postoji, ali ne na ovom forumu.
seveda. mishljah na onaj/neki drug(orazredn)i, znatno gori/dijabolicniji forum koji opsedaju poluljudstveni gnjecavi kurajberi. usput, determinizmom slobodne volje iz citiranog je izopstena moja poslednja recenica koja samo-objasnjava citavo pisanije. 'nuff said.
Link to comment

ako zanemarimo cinjenicu da je ovde po sredi bacanje bisera pred pajceke, apsolutno s ljudskog stanovista imam razumevanja. i ja cu vako da se qrchim & sirim kad postanem premijerka cool.gif mada, kad je carigrad ( :wub: ) u pitanju, strogo vodim racuna s kim ga pijem, jer me dovodi u opasnos` da vec posle pola prve case predjem na mi, pa eto tako, sta ja znam, ako me razumete, to Vino zahteva ili samocu ili Drustvo kissgirl.gifZdravica uz vino "Carigrad"

Premijeri Sanader i Cvetković i njihovi saradnici, nakon zvaničnih susreta u Vladi Srbije, razgovore su nastavili na zajedničkom ručku u vili ?Bokeljka?. Domaćini su gostima nazdravila vinom ?Carigrad? Podruma Radenković iz župskog kraja, saznaje ?Politika?.U prijatnoj i opuštenoj atmosferi tokom ručka dvojica premijera su na momente jedan drugog oslovljavali sa ?ti?.
edit: uzbudila se pa zbrljala :s_d::s_u: Edited by Cruella De Ville
Link to comment
ako zanemarimo cinjenicu da je ovde po sredi bacanje bisera pred pajceke, apsolutno s ljudskog stanovista imam razumevanja. i ja cu vako da se qrchim & sirim kad postanem premijerka cool.gif mada, kad je carigrad ( :wub: ) u pitanju, strogo vodim racuna s kim ga pijem, jer me dovodi u opasnos` da vec posle pola prve case predjem na mi, pa eto tako, sta ja znam, ako me razumete, to Vino zahteva ili samocu ili Drustvo kissgirl.gifZdravica uz vino "Carigrad"Reci mi molim te ,ako si probala,utiske za spasicev Despot.Mislim da ima strasan potencijal za odlezavanje,a mana mu sto ga ima maloedit: uzbudila se pa zbrljala :s_d::s_u:
Link to comment

uf. od spasica mislim da sam mozda probala samo tamjaniku, koju inace ne volim, ali to bih morala da proverim. prokupac... samo jedan mi je bas legao, stari i nema ga na trzistu. ne leze mi te sorte, izuzev u nekoj spretnoj kupazi (da se ne ponavljam :D; a kako uvek ima nesto sto me bas zanima, spasica sam jednostavno uvek omasila. ali, javice se vec neko ko je pio :)

Link to comment
usput, determinizmom slobodne volje iz citiranog je izopstena moja poslednja recenica koja samo-objasnjava citavo pisanije.
Negde sam morao da sečem, a tu mi se učinilo zgodno. :ss1: Inače, nije loša tema to, snobizam. Samo, mislim da se ovde okupljaju istinski ljubitelji dobre kapljice©.
Link to comment

jes, al vole ponekad da naprave kamernu atmosferu na temi koja bi prirodno trebalo da bude vesela ;) odo ja da popijem 1 caj -_-

Link to comment

Vesela, jašta. Samo nekima je to posao, pa znaš kako, neki vole da se sekiraju oko posla. Inače, odavno imam san, a to je da osnujem časopis/pokret/stranku/versko udruženje "Vino za radnog čoveka & ženu!" Ili tako nešto (još radim na imenu). Naslovnu stranicu bi' uradio prema sledećem dizajnu, radnik i radnica kao sa socrealističkih postera, vedra čela zagledani u svetliju budućnost, ali u ruci lagano rotiraju svako po 1 vinsku čašu. Apsolutno nijedno vino ne bi bilo opisano čija cena prelazi 10 u znoju stečenih evara (osim u cilju prikazivanja kakvo je to bacanje teško zarađenih para). Sa posebnom nasladom, magazin bi fičurovao prikaze testova u kojima, npr, ispitanici na slepo nisu statistički značajno razlikovali izlapelu kokakolu od 1975 Ch?teau Lafite Rothschild-a. Moji istraživački novinari bi se razleteli diljem vinskog sveta da razobliče mitove tipa "tajnih receptura sa kraljevskog dvora", jedinstvenih i nigde ponovljenih teruara, biodinamičkih vina proizvedenih bajanjem i prinošenjem žrtava, te sličnih raul-amon orlovskih vodica. Bio bi to 1 naučni socijalizam primenjen na enologiju. ^_^ Vino narodu (a ne pariz-hilton pudlicama)!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...