Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ni ti, kepo, nisi bas predan u poslednje vreme :P
ja skoro svakog dana pijem neko vino ili vise vina :D , ali ispascu dosadan ako stalno pisemevo sad krecem na Bahus, da pijemo neka vincabicu vredan ovih dana da bacim neki post, bilo je mnogo dobrih vina
Link to comment

prolazio ruzveltovom pored zire i video nesto tipa wine style i par vozila hrvatske vinarije. na sajtu wine style ne pise nista, a nisam bio u fazonu da upadam i ispitujem osumnjicene :)

Link to comment

aha. u ziri je danas neki tajanstveni vinski skup (citaj: zatvorenog tipa). okupe se vinski carevi & vrhunski autoriteti-sve sam bahus do dionisa, pa se napijaju i medjusobno tapsu po ramenu kako su im vina izuzetna. potom u anrednom broju wine stylea ili neceg slicnog, bude oda onome ko se najbolje $$$ iskazao. tipicna nasa da ne kazem kakva posla. kapiram da je cilj da ta vina vidi i proba sto manje `prostog sveta`, daleko bilo potencijalnih kupaca.medjutim, ja imam svoj vinski saloncic svaki dan popodne, upravo sam s istog stigla, nema uopste guzve, i vala maksimalno to koristim i uzivam ^_^ ( :s_d: pozdrav sektasima, mozda nekada i nauce kako se to ustvari radi.recimo-ovako:img0400ak.jpgimg0401aycs.jpg

Link to comment

nista ne brini. ja kad god se nadjem na tako nekom mestascu, mislim na sve one koji su bili radi ali spreceni, pa im nazdravim :D a valjda ce uskoro i kepa da svrati i isprica nam kako je bilo u ziri, on se kanda smuca po tim manifestacijama za p®osvecene ^_^

Link to comment

pijuckam Sartori Grave 2007 Merlot (Friuli), 3E u austrijskom Merkuru, i usput psujem nanu naninu svakome ko srpsko vino naplati vise od 200 dinara.

Link to comment

evo upravo dodjoh sa pomenutog sajma u zirinije bio zatvorenog tipa, mogao je da udje ko god hoceali standardna prica, iste face kao i kod cire na festivalu i salonubanatjanin je imao najbolje vino merlot single vineyard iz chateau Kamnika (50 ojra), chardonay barique isto dobarimaju interesantan roze, na mirisu je ludilo, babino slatko od jagode i maline, fali mu malo kiseline da bude babaroga, ali je na mirisu odlican, svidece se zenamai sastav je lud montepulciano, syrah (iz Makedonije) i .... ne mogu da se setim trece sorte to ce banatjanin da kaze, vino se zove SEXYodlicno je bilo i vino PEPI Erzetica iz Slovenije, kupaza Merlot i Cabernet magnum boca, berba 2000bilo je interesantnih kroata Milicic koji ima odlican Dingac u svim varijantama osnovni, barik i rezervaTarpos je ok, interesantno vino, vuce na Prokupac Ivanovicprobao i grasevinu daruvar, nista spektakularno ima mnogo boljih vina za te novcesivi pino erzetic, amfora flasa je odlicanrebula obicna je super, sveza, osvezavajuca. pitka...probao i Movia vina veliko belo i rdece, nista spektakularno, ne vredi tolke pare

Link to comment
pijuckam Sartori Grave 2007 Merlot (Friuli), 3E
pijes vino od tri evra?! :o jel treba neki vinski s.o.s fonda da pokrenemo? :mellow:
nije bio zatvorenog tipa, mogao je da udje ko god hoce
ne. mogao je da udje pretplatnik `wine stylea`, (i pretpostavljam `prijatelji` casopisa, sta god to znacilo), odnosno bilo je zatvorenog tipa. tako je rekla neka pametnica iz `wine stylea`. kad smo vec kod toga, jel zna neko neki dobar razlog da se covek pretplati na taj casopis :yawn2:
vino se zove SEXY
:lol: daj, leba ti, ektiketu, ako negde moze da se vidi! moj dizajnerski favorit je vino za dvoje:

vino%20za%20dvoje%20za%20beli%20pp.jpg

da me ne shvatite pogresno, nije preporuka, ali etiketa je cudo ^_^

probao i grasevinu daruvar, nista spektakularno ima mnogo boljih vina za te novce
naravno da ima, kao sto ima dosta dobrih i za manje novcica. ali ovo je za mene vino koje bih mogla da pijuckam tokom celog dana, prija u svakom trenutku, u raznim kombinacijama, ali i klot; nevolja je samo sto bih (pred)vece docekala na ledjima :D svaka casa koju sam popila me je opalila osetno, ali kvalitetno :wub:edit: spojler Edited by Cruella De Ville
Link to comment
Roxanicha direktno nabavljam u Istri jer poznajem sefa podruma inace njega ima samo u 5-6 restorana u Zagrebu i jednom u Opatiji, mislim da ga uopste nema u slobodnoj prodaju ni tamo... Vlasnik je neki opasan lovan i time je poceo da se bavi pre 5-6 godina, 30 hektara kod Poreca, tacnije Nova Vas, kompletno sve novo, francuski hrast u neogranicenim kolicinama, do sada ulozeno oko 4 mil. eura a direktna prodaja 0. Mislim da planira da sve izveze u Rusiju, probao sam da nabacim pricu da vidimo barem nesto za Srbiju ali izgleda da od toga nece biti nista... Ima veliku lepezu vina i kvalitet je stvarno vrhunski. Odlican teran, treci u Istri prosle godine, malvazija, merlot, refork, kupaze, rose... Ako budem doneo neku kolicinu vrlo rado mozemo organizovati malu degustaciju u Ars Vini ili Barbaresku (gde smo vec probali c. sauvignon i malvaziju a teran je na zalost dobio malo kiseline). Predvidjenje cene su dosta jake, mislim od 130 pa sve do preko 200KN za cabernet.
Pozdrav svima direktno iz Podruma Roxanich - Fina vina, Kosinožići 26, Nova Vas (između Poreča i Višnjana)...Uživao sam čitajući blog i vaše komentare, počaščeni smo, ali ima nešto krivih podataka/informacija koje bi vam svakako htio malo pojasniti/ispraviti.Ukratko..Podrum Roxanich je prvu berbu vinificirao 2005.g., a od 2006.g. šalje svoja vina na ocjenivanje na hrvatski najpriznatiji sajam vina, VinIstru.Od prve godine pojavljivanja na VinIstri, vina Roxanich dobivaju nagrade, a kulminacija je bila prošle godine kada je podrum predao 12 različitih vina/godišta i svih 12 je dobilo nagradu, a čak 6 od njih je nagrađeno zlatnom medaljom.Pored uspjeha na VinIstri, 2008.g. je i važna jer su krajem godine izašla i pva vina iz podruma na tržište, točnije u 12.mj. 2008.g. I to slijedeće sorte; Merlot 2005, Teran 2005, TeranRe 2005 (etiketa za Refošk)....Vina su se u kratko vrijeme našla u ponudi većine restorana i enoteka širom hrvatske...Prošli tjedan smo napunili u boce naša prva bijela vina, berba 2006...kao i rose 2007. Imena vina su; Chardonnay Milva, Malvazija Classica i Malvazija Antica, kao i Roxanich Rose 2007.Spomenuti šampionski Cabernet Sauvignon iz 2006, još nije na tržištu, još je u bačvama, punjenje njega kao i ostalih crvenih sorti iz berbe 2006, biti će u 07.mj., a na tržištu krajem 10.mj, ove godine.Nadamo se, da će vina Roxanich uskoro doći do restorana i enoteka u Srbiji, a svakako ćemo vam poslati vina na spomenutu degustaciju...samo nas obavijestite za kontakt...Puno više i detaljnije o našim vinima pogledajte na našoj web stranici www.roxanich.hršto reći za kraj nego...živjeli dobri ljudi!
Link to comment
Villa Vinum cabernet, je dobar, jedino mi se cini da ima malo tanje telo.Janko Zavet, cabernet i merlot barrique, mi se vise svideo. Svidja mi se i sto se barik ne oseca prejako.Takodje, Villa Vinum shiraz je super. Ja licno vise volim shiraz u kupazi nego sam.
Probah malo "vise" Villa Vinum cabernet sauvignona i mogu vam reci da nosim jako lepe utiske.Buke je odlican,i zaista mu je telo malo tanje,ali jednostavno to je cisti srpski cabernet.Inace sam pristalica laganijih vina,odnosno da nas troje, cetvoro mozemo popiti vise od jedne flase za ruckom(vecerom) pa cak i sa desertom.Puno srece gdinu Milomiru u daljem radu sa vinima(iscekujemo i sauvignon blanc koji treba da se pojavi u maju) i samo tako da nastavi(inace covek je radio u svajcarskoj vinariji 30godina i od tamo je doneo znanje i ne mali kapital koji je ulozio u proizvodnju vina)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...