Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

nije tetreb cicija, dobices i bez torture. i ne pominji mi vise fiskulturu ako ne zelis da ti administrativnom merom oduzmem sva pozitivna brojanja zbog ovde iskazanog alkoholizma.kud svi turci tu i mali mujo, kad ostadoh bez onolikih flajki, sta je jos jedna.EDIT: proveravao materijalno stanje villa vinum proizvoda kod distributera. shiraz rasprodat. ima cabernet (dooobar) po 650. rekao bih da je best buy, pogotovo sto je dokazano iz vinograda vlasnika, a ne pretoceni makedonac (no offence). onaj beli cuvee je 475.

Edited by gazza1
Link to comment
img0372a.jpgna putu do saune svratila u samoposlugu i silno se iznenadila, pa razdragana pozurila kuci da ga sto pre otvorim i sad mastam o bacvici istog;od saune ce sutra da bude puno vise koristi - nista nije slucajno -_- javite gde ima pominjani vv shiraz. i koju bih da pozdravim :heart:
reci mi molim te sta mislis(ako se probalo)Villa Vinum cuvee
Link to comment

probala sam ga istom prilikom kad i kaberne. bilo je prilicno neubedljivo i nekako haoticno, da ne kazem-skroz bezveze. kao da je smuckano usput, u kujni. koliko se secam, reakcija je bila ravnodusnost, uprkos tamjaniki i sovinjonu s kojima lose stojim, pa je bilo za ocekivati da ispoljim bar neku grimasu. pretpostavljam da je bilo i udela zle srece sto je pre njega gucnut odlicni kaberne i jos kojesta drugo :s_w: - sve bolje od tog predmetnog kuvea ). da skratim: mrka kapa da cu ga se opet do`vatiti, jer se u principu ne vracam onome sto se prvi put nije pokazalo, sto svakako ne znaci da treba da ga zaobidjes, ako negde naletis, a interesantno ti je; ne zna covek dok ne proba.ali, i dalje me veoma interesuje taj siraz, a s obzirom na to da sam se svela na jednu jedinu prodavnicu vina, zaista bih vas molila da mi kazete ako ste ga negde videli, da ne lunjam bezveze :lenstina:unapred hvala.danas ne nadjoh dva na koja sam se bila nameracila, pa sam se odlucila da lecim srcu rane ovim:img0374a.jpgsto je naime los potez, jer me ovo vino bedaci, uprkos tome sto mi se dopada.da ne bude zabune: nije crveni zapis ( :heart: ) kriv sto ja nisam pri sebi -_-

Link to comment
probala sam ga istom prilikom kad i kaberne. bilo je prilicno neubedljivo i nekako haoticno, da ne kazem-skroz bezveze. kao da je smuckano usput, u kujni. koliko se secam, reakcija je bila ravnodusnost, uprkos tamjaniki i sovinjonu s kojima lose stojim, pa je bilo za ocekivati da ispoljim bar neku grimasu. pretpostavljam da je bilo i udela zle srece sto je pre njega gucnut odlicni kaberne i jos kojesta drugo :s_w: - sve bolje od tog predmetnog kuvea ). da skratim: mrka kapa da cu ga se opet do`vatiti, jer se u principu ne vracam onome sto se prvi put nije pokazalo, sto svakako ne znaci da treba da ga zaobidjes, ako negde naletis, a interesantno ti je; ne zna covek dok ne proba.ali, i dalje me veoma interesuje taj siraz, a s obzirom na to da sam se svela na jednu jedinu prodavnicu vina, zaista bih vas molila da mi kazete ako ste ga negde videli, da ne lunjam bezveze :lenstina:unapred hvala.danas ne nadjoh dva na koja sam se bila nameracila, pa sam se odlucila da lecim srcu rane ovim:img0374a.jpgsto je naime los potez, jer me ovo vino bedaci, uprkos tome sto mi se dopada.da ne bude zabune: nije crveni zapis ( :heart: ) kriv sto ja nisam pri sebi -_-
064/1766103-Milomir Milosavljevic,Bucje,Trstenik,Villa Vinum
Link to comment

hvala, jelenko, ali ako nema u nekoj od bgd radnji, mislim da ce prvom prilikom kad me obuzme da radi moja trstenicka veza ^_^

Link to comment

ludjaci, ostaviste broj telefona coveka javno, sad ce da ga opsedaju manijaci i manijakinje. btw, nema shiraza, sve je prodato odavno - male su to kolicine.

Link to comment

persiras jelenku, ili se iz nekog razloga i meni obracas? :unsure: ja ne dajem ni svoj tel, kamoli tudje :lol: btw. mislis da stoje masovno u redu za shiraz, kao za jeftino ulje? -_-

Link to comment

Villa Vinum cabernet, je dobar, jedino mi se cini da ima malo tanje telo.Janko Zavet, cabernet i merlot barrique, mi se vise svideo. Svidja mi se i sto se barik ne oseca prejako.Takodje, Villa Vinum shiraz je super. Ja licno vise volim shiraz u kupazi nego sam.

Edited by C žeton
Link to comment
ludjaci, ostaviste broj telefona coveka javno, sad ce da ga opsedaju manijaci i manijakinje. btw, nema shiraza, sve je prodato odavno - male su to kolicine.
pa prijatelju mislim da nemoze biti "javnije" to sto je covek stavio svoje ime i prezime na SVOJU etiketu,i broj telefona na kartonsku ambalazu,nego sto sam broj stavio na net(forum)koji procita desetak ljudi?!I zaista mislim da ce takvim javnim putem naci zdraviji put do potrosaca,nego da ga neke sektaske distributerske kuce stave pod svoj "patronat"(koje gledaju samo da uvale "robu" u megamarkete,gde je jedini kontakt izmedju flase i potrosaca-KASA?!)Izvinjavam se ako sam bio malo grub,ponele me emocije
Link to comment

evo jedno novo vincetarpoš barriquevinarija vrbicamerlot, 2007malo sam van forme posto sam se mnogo pretuko od alkohola preko vikenda, ali ovo ce se dopasti ljubiteljima prokupca i carigrada, onih famoznih berbi 2003 i 2004, iako je u pitanju merlo. nasvirano je hrastovinom ali nemam utisak da se ovde bilo sta sustinski maskira. vrlo lepo, vocno na nosu, sa oporom i suvom zavrsnicom u grlu koju volim - cak malo izdaleka podseca na ovde hvaljene spance iz podruma finca antigua. mozda nema takav finalni udarac ali u svakom slucaju rekao bih da ovo ima smisla podrzati. cena je oko 780 din, nije jeftino ali ima i skuplje.... podrum je iz okoline aranđelovca koliko znam, merlo je njihova berba.

Link to comment

U emisiji Put vina, videh da pominju vinariju Vrbica, njihov rizling Vencac. Nasao sam neke ocene tipa 3/4 (casopis Vino).

Edited by C žeton
Link to comment

12 evra za daruvarsku grasevinu (badel), izborna berba 2003, 0.5 l? zbunilo me to sto za iste pare sada mogu da kupim pantalone i patike. kriza udara selektivno; svemu pala cena osim stanovima i vinima :unsure: ova je u pitanju, dal je neko probao, da cujem brzo:

fgs.jpg

edit: ogromna slika, metnula u spojler.

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
12 evra za daruvarsku grasevinu (badel), izborna berba 2003, 0.5 l? zbunilo me to sto za iste pare sada mogu da kupim pantalone i patike. kriza udara selektivno; svemu pala cena osim stanovima i vinima :unsure: ova je u pitanju, dal je neko probao, da cujem brzo:

fgs.jpg

edit: ogromna slika, metnula u spojler.

sta je ovo kriza i na vinskom delu foruma, slabo se pije i pisecruella je bas aktivna ovih dana villa vinum pa zapisovu grasevinu nisam probao ali sam probao njihov rajnski rizling koji je interesantan
Link to comment

ni ti, kepo, nisi bas predan u poslednje vreme :Pdakle, doruckovala sam 1 casu, da vidim valja li uopste. kad je onjusih, zakljucila sam da se moze naokolo ici i gologuz, a kad sam otpila, pala je neopoziva odluka da se kupi makar 1 buteljkica. mozda mi pada na pamet jos samo 1 belo koje sam pila, a da moze da se meri s ovim (my precious evilsmile.gif )img0394a.jpgimg0395a.jpgnista bez zenske ruke, nezne ali spretne, te od mene jedan rukoljub za gdju Jurisic, svaka cast :Hail: ako na ovo nekad negde naidjete, ne oklevajte :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...