Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

lako je za nas, brinem za gospodzu radu i njen predstojeci utorak! :lol: jel vido neko banatjanina? :unsure: 1 pitanje za 1 vadisu:jel bilo nesto s belog kamena, pasjace? :s_d:edit: mucam od soka od zelene jabuke

Edited by Cruella De Ville
Link to comment
  • 4 weeks later...

Jostela, cabernet 2005 :) !jostela.com.mkMasivno, neprozirno, (ovako nesto se moze nazvati crnim), prosto uljano, sa jasnim ukusom kupina. Mozda mi je malo na kraju zafalilo kiseline, mada moguce da je kombinacija sa hranom, tog momenta posluzenom, doprinela takvom utisku. Poznanik doneo iz Gevgelije. Po sajtu cena je 5 evra.

Link to comment
Jostela, cabernet 2005 :) !jostela.com.mkMasivno, neprozirno, (ovako nesto se moze nazvati crnim), prosto uljano, sa jasnim ukusom kupina. Mozda mi je malo na kraju zafalilo kiseline, mada moguce da je kombinacija sa hranom, tog momenta posluzenom, doprinela takvom utisku. Poznanik doneo iz Gevgelije. Po sajtu cena je 5 evra.
pozdrav od "novog"dajte mi komentar na Dusu Dunava(ukoliko vec niste raspravljali o tome) kao i na vina iz Mackovog podruma,ali iskren
Link to comment
koglmagna domenicacrvenoubica, vrh vrhova za te pare (oko 11E u radnji, 2250din u zapletu).
znaci gotovo je sa sokicima i cajevima, ponovo smo krenuli na vinoda magna domenica je odlicna pisao ja pre o njoj
Link to comment

Apsolutno se slazem magna domenica je vrlo dobro vino, uvrstio sam ga u novogodisnju ponudu kao trece od pet vina koja su bila rezervisana za mene (organizatore). Trudim se da u kolekciji uvek imam minimum dve flase!

Link to comment
Apsolutno se slazem magna domenica je vrlo dobro vino, uvrstio sam ga u novogodisnju ponudu kao trece od pet vina koja su bila rezervisana za mene (organizatore). Trudim se da u kolekciji uvek imam minimum dve flase!
kojih 5 vina je bilo na listi?
Link to comment
kojih 5 vina je bilo na listi?
1. Roxanich chardonnay barrique 20062. Erzetic amphora cabernet souvignon3. Kogl Magna Dominica4. Frescobaldi Nipozzano5. Roxanich Carebnet souvignon barrique 2006 ( I mesto, Vinistra 2008)+ ako zatreba Esporao reserva tinto 2004 (srecom nije, nema je vise u prodaji a moze jos da odlezi)
Link to comment
1. Roxanich chardonnay barrique 20062. Erzetic amphora cabernet souvignon3. Kogl Magna Dominica4. Frescobaldi Nipozzano5. Roxanich Carebnet souvignon barrique 2006 ( I mesto, Vinistra 2008)+ ako zatreba Esporao reserva tinto 2004 (srecom nije, nema je vise u prodaji a moze jos da odlezi)
lepa kolekcija nema sta, jedino Roxanicha nisam probao ostalo je super
Link to comment
lepa kolekcija nema sta, jedino Roxanicha nisam probao ostalo je super
Roxanicha direktno nabavljam u Istri jer poznajem sefa podruma inace njega ima samo u 5-6 restorana u Zagrebu i jednom u Opatiji, mislim da ga uopste nema u slobodnoj prodaju ni tamo... Vlasnik je neki opasan lovan i time je poceo da se bavi pre 5-6 godina, 30 hektara kod Poreca, tacnije Nova Vas, kompletno sve novo, francuski hrast u neogranicenim kolicinama, do sada ulozeno oko 4 mil. eura a direktna prodaja 0. Mislim da planira da sve izveze u Rusiju, probao sam da nabacim pricu da vidimo barem nesto za Srbiju ali izgleda da od toga nece biti nista... Ima veliku lepezu vina i kvalitet je stvarno vrhunski. Odlican teran, treci u Istri prosle godine, malvazija, merlot, refork, kupaze, rose... Ako budem doneo neku kolicinu vrlo rado mozemo organizovati malu degustaciju u Ars Vini ili Barbaresku (gde smo vec probali c. sauvignon i malvaziju a teran je na zalost dobio malo kiseline). Predvidjenje cene su dosta jake, mislim od 130 pa sve do preko 200KN za cabernet.
Link to comment
Roxanicha direktno nabavljam u Istri jer poznajem sefa podruma inace njega ima samo u 5-6 restorana u Zagrebu i jednom u Opatiji, mislim da ga uopste nema u slobodnoj prodaju ni tamo... Vlasnik je neki opasan lovan i time je poceo da se bavi pre 5-6 godina, 30 hektara kod Poreca, tacnije Nova Vas, kompletno sve novo, francuski hrast u neogranicenim kolicinama, do sada ulozeno oko 4 mil. eura a direktna prodaja 0. Mislim da planira da sve izveze u Rusiju, probao sam da nabacim pricu da vidimo barem nesto za Srbiju ali izgleda da od toga nece biti nista... Ima veliku lepezu vina i kvalitet je stvarno vrhunski. Odlican teran, treci u Istri prosle godine, malvazija, merlot, refork, kupaze, rose... Ako budem doneo neku kolicinu vrlo rado mozemo organizovati malu degustaciju u Ars Vini ili Barbaresku (gde smo vec probali c. sauvignon i malvaziju a teran je na zalost dobio malo kiseline). Predvidjenje cene su dosta jake, mislim od 130 pa sve do preko 200KN za cabernet.
da cene su jake, sto se tice degustacija ja sam uvek zainteresovan a imam cime i da se ucipim
Link to comment
  • 1 month later...

jebem me radoznalu.milincicz.jpga lepo sam se zaputila kud treba s proverenim vinom, ali ne! malko skrenuh s puta, ugledah ovo gore i umesto da mi bude dovoljno to sto za doticnog milincica nikada nigde ne cuh, kamoli ga videh ili probah, kao ni to da predmetna `crevna magija`sadrzi i vranac koji bas, bas ne volim, etiketa me je jednostavno osvojila, o nazivu da ne govorimo!* :D otvorimo: mutno.ok, ajde da vidimo naslucuje li se sta je nekad bilo... nista. niceg nema, niceg nije nikada ni bilo. ni 2003, ni sada. nista je samo vremenom preslo u zamuceno nista, cak se sa sigurnoscu ne moze reci ni da se alkohol oseca, a o bilo cemu drugome nema reci.fascinantno iskustvo zaista.pomislila sam da bi, ukoliko bi postojalo, instant vino u prahu, za ovaj krs bilo vrhunsko. a i da je rok trajanja prilicno ogranicen, jer 1 nista, sigurna sam nije valjalo ni u trenutku flasiranja.ali, uspesno se odmadjijasmo aureliusom ( :heart: )ukoliko je nekome poznata neka vradzbina (da ne kazem magija) koja bi mi izubijala vinski avanturisticki duh sklon opskurnom i bizarnom, spremna sam da joj se podvrgnem -_- *o lirskoj sklonosti pojedinih domacih vinara mozda nekom drugom prilikom :lol: edit: <_<

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...