Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Zamalo da se uzdrzim od dopisivanja imena...ali j.....Opijum, Rasplet, Dragulj, pa i Trijumf (iako je to staro ime, mozda je to svima bilo nadahnuce). A Veliko srpsko od Rajkovica?Meni to generalno i nije toliko strasno. Naravno, neka su imena smehotresna, plus sto misle da milozvucnim imenom mogu da nabijaju cenu. Kad Cork spomenu Italijane, oni znaju da daju raznorazna imena svojim vinima. A tek Ameri?! To su tek schlb nazivi.

Edited by C žeton
Link to comment
Ma nemoj da si opet tako zustar i iskljuciv, samo nek je dobro vino
ovde stvarno nedostaju boja glasa i facijalna gimnastika da bi čovek bio shvaćen kako treba. nije tako grubo kakosi shvatio, ja to namerno malo karikiram :)
A tek Ameri?! To su tek schlb nazivi.
to je već neprepričljivo.vrhunac je mada su meni histerije i euforije daleko gluplje. ovo je bar ne neki nacin inventivno i skrece pažnju.
Link to comment
zavetzapletrodoslovvizijafantazijamisterijaharizmapa i varijanta...uzas. cini mi se da je Boza prvi poceo. Iz podruma Kis mi kazu - kad sam ih pitao zasto su rajnskom rizlingu, po kome je porodica i poznata, dali ime Misterija - da su to trazili toboz distributeri iz BGa jer, kao, slabo se pije ono sto se zove rizling. e pa boli me q, ja necu da pijem nesto sto se zove Misterija i sta cemo sad? bolidi. i jedni i drugi.
I nemo da pijesh vino na kome ne stoji rizling ( a namerachio si se na njega).Citam ova imena vina pa ne mogu da verujem. Idem sutra u Elzas na nedelju dana,i bash ima detaljno gledam kako tamo ljudi krste voje rizlinge,tramince i edelcvikere.
Link to comment

poslednje vreme doslo kad se ne oglasavate povodom Salona, a sigurno je neko bio :unsure: ili je bilo toliko dobro, da niste u stanju neposredno po zavrsetku da se oglasite ^_^ ja, nazalost, jedva stigla na manje od sat vremena, tako da nisam probala ni sva bela koja bi me zanimala, a od crvenih bas nista. smrc.smederevka-janko: zasluzila nedavnu tituluzilavka-tvrdos: zaobicigrasevina mitrovac-krauthaker, neuporediva u odnosu na grasevinu barik istog proizvodjaca (imam vizije izleta u kutjevo :s_d: )onda su bili neki slovenci, hm... rebula-stekar, sivi pino-benedetic, okgentil hugel-hugel&fils, zanimljiv blend koji sam naravno zaboravila... i gewurztraminer. do ostalih nisam stigla, jer sam popizdela od guzve koju su pravili pojedinci ocito reseni da tu kampuju, tako da samo mogu da pokusam da zamislim kakva su mu ostala, eh.mislim da je to bilo sve. umjetnicki dojam je vrlo zadovoljavajuci, senku baca samo ona zilavka. sve u svemu: kratko ali jebitacno! tehnika otkrivena silom prilika, ali koju cu na ovakvim dogadjajima moguce i ubuduce da primenjujem ^_^ a sad raspalite svoje lirske osvrte, bas sam raspolozena, nemoj da me izneverite :D edit: multitasking brljotine

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

ahm, hebga, ja se unakazio prehodne noci - pala je zasluzena apstinencija tokom obdanice. cim je nocom pala, nastavilo se tamo gde se stalo. radujem se detox tretmanu gospodze rade, mislim da sam vec preterao ali ooozbiljno.

Link to comment

Ja sam jedan od onih sto je kampovao oba dana i u petak se i za obezbedjenjem raspravljao kad mi nisu dozvolili da spavam "ispod tezge" posto je sutra ionako opet pijacni dan. PA STA !? :D Utisci uglavnom pozitivni, od 400 vina probao oko polovine, znaci falila mi jos 2 dana, ili pljuvaonice, mada zbog after tejsta nisam bas pobornik ovakvog degustiranja.Ovako na prvu;jako zadovoljan Sovinjonom Radovanovica, Rajnskim Rizlingom sa sumadijske gajnjace nove vinarije Vrbica, barik Sardoneom Rubin, Traminac i Smederevka Janko, Portugizer Mackov podrum, zlatni ital.rizling Vinum (al onaj iz NS). takodje Krauthakerova grasevina, imao srece da probam Burgundac Botunjac iz 2004 jedninu otvorenu bocu....a da i Traminec Pivka ako se ne varam. Seticu se jos valjda...

Link to comment
Ja sam jedan od onih sto je kampovao oba dana i u petak se i za obezbedjenjem raspravljao kad mi nisu dozvolili da spavam "ispod tezge" posto je sutra ionako opet pijacni dan. PA STA !? :D
pa nista. pored onakvih soba i onakve ponude vina, ti teo da spavas ispod tezge!? :o
Seticu se jos valjda...
valjda... :rolleyes: vazno da si (jos jednom) preziveo, sto se za ostale izgleda ne bi moglo reci.umoljavam Tetreba da nam da znak zivota, makar praznim postom, pocinjem da brinem (ostale sam vec otpisala) :mellow:
Link to comment

i ja nestrpljivo cekam dalje izvestaje, al se nadam da vise niko nece napisati: aftr tejst, ili nesto iz tog arsenala, podidju me zmarci momentalno :mellow: otkud, kepo, nisi bio? :o

Link to comment
i ja nestrpljivo cekam dalje izvestaje, al se nadam da vise niko nece napisati: aftr tejst, ili nesto iz tog arsenala, podidju me zmarci momentalno :mellow: otkud, kepo, nisi bio? :o
nisam u dobrim odnosima sa organizatorom od ovogodisnjeg festivala
Link to comment

dakle, sapunica iza pozornice :D bas bezveze, mogao si valjda da dodjes kao posetilac :( tetreba je izgleda dotukla gospodza rada, bghosta moguce bas ovaj vikend, larko nas izbegava vec izvesno vreme-nastupila je 1 vinska propas :ph34r: p.s. upravo mi je iznenada otisao iz posete cika alchajmer, pa bih dodala i onaj sovinjon Kraljevske vinarije. mljac ^_^

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

tetreb je u funkcionalnom stanju - business as usual, just another lost weekend, petak u discu na nekom portugalskom korektnom crnom vinu (moglo je da se pije sto je neverovatan napredak za standarde domaceg nocnog ugostiteljstva), subota u discu na cheapo proseccu, nedeljni chillout u dzindzeru na zelenom caju.detox tretman ugovoren od utorka sa gospodzom radom, bear with me dok se ne dovedem u red narednih minimum 12 dana, woooah!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...