Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

i za kraj...doduse ima jos po nekim stekovima, al je to zakopano sa ratnim plenom i relikvijama iz potonjih hegemonistickih ratova, pa ne znam gde je po avliji kroz koju se kolo tera :lol:

post-179-1228466099.jpg

post-179-1228466120.jpg

post-179-1228466139.jpg

Link to comment

Uf, sad vidim da se neke etikete ne vide dobro, al sta da radim slikano je ruskim aparatom СМЕНА 8Nista evo pojasnjenja za gledaoce sa jeftinijim ulaznicama-Rubin Carica Milica 1976-Miljkovic Vranac 1998-Princ Rajkovic 2003-Prokupac Ivanovic 2004-Varina Radenkovic 2004-Cabernet Sauvignon Essential 2003-Merlo Kosovo vino 1991-Krajina vino Top 1976-Decansko crno 2003-Varijanta Aleksandrovic 2003-Botunjac Burgundac 2004-Trijumf Aleksandrovic 2002-Chardonnay Radovanovic 1998-Podrum Palic Traminac 1994primeticete da ovde ima dva vina koja po modernim geopolitickim prilikama u skladu sa reformama EU mozemo smatrati i inostranim vinima, al cu ih ja ipak u skladu sa aktuelnom politikom rukovodstva Srbije smatrati domacim proizvodom, tim pre sto u jednoj od regija gde se ova dva vina proizvode EULEX jos nije stupio na snagu.Inace cim dobijem zvanicno obavestenje preko Dnevnika 2 i ovoga cu se odreci na nekim severnijim topicima... :D

Edited by Corkscrew
Link to comment
posto taj arhivski primerak carice milice:)i gde nestade taj miljkovic?
Carice Milice se za sada odricem samo po jednom osnovu, kao domaceg vina, a kao srpske svetinje jos ne. Ovu buteljku cu pokloniti tek kad se odreknem i nacionalnih svetinja (btw ima pecat na prednjoj etiketi 17 VII 1976) sto znaci da je to datum punjenja, a berba verovatno iz 1975) To je bila dobra godina, Amerikanci su se definitivno povukli iz Vijetnama, Sledge sisters su izdali novi album, a ja sam resio da sasijem odelo i postanem covek...A Miljkovic je pokojni, a potomci se izgleda bave drugim stvarima i nisu nastavili posao. Edited by Corkscrew
Link to comment

pa ni krajinski top ne zaostaje za milicom mnogo, ispisnici. treba da počneš sa rasprodajom kao onaj kepin bankar. svi prihodi idu za izgradnju tornja na avali...

Link to comment
pa ni krajinski top ne zaostaje za milicom mnogo, ispisnici. treba da počneš sa rasprodajom kao onaj kepin bankar. svi prihodi idu za izgradnju tornja na avali...
Da,da,da...vidis to nije losa ideja, to mi nije palo na pamet. Sav prihod od moje mukom skupljane kolekcije za ponovno potentno vazdizanje simbola Beograda i prkosa razarackoj NATO agresiji... :s_c:edit; a i krajinski TOP je jos prikladno ime predmeta za aukciju, jer simbolizuje militantne namere i naziv arhajskog oruzja kojim je oboren najsavremeniji F-117 koji je na toranj i bacao bombe. Edited by Corkscrew
Link to comment

ja vec samo na taj preteci krajinski top mislim, a jos ni prvu jutarnju nisam popila :huh: p.s. vadisa zajebanim arsenalom raspolazes, nije se s tobom saliti :unsure: --------upravo stiglo za predstojeci salon vina, uvalilo i aleksandrovicevu propagandu... radovace vas da znate cijenu trijumf noara od tricavih 1.950 kinti. a kome je to skupo, moz da postane ponosni vlasnik vizije za beznacajnih 1.450 :lol: a ionako sam razmisljala dal uopste da idem <_<

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Ja idem sigurno na salon a pomenuti triumf noir sam probao na nekoj degustaciji i ne vredi ni 800 jer je Boza kao svaki tvroglavko odbio da flasira na prolece vec je to ucinio krajem leta a to je dovelo do pojave kiselina koje se lepo osecaju! Mozda bi mogao da se preorjentise na pravljenje balzamika kao sto je napravio i onu grapu koja je kao od grozdja za triumf a ono ga zeznuli makendonci pa mu poslali neko skart grozdje pa covek napravio grapu...Inace svaka cast za merlot kosovovino! Imao sam 20tak flasa njihovog burgunca iz 1990 i 1993. ali od toga nista nije ostalo a deo je cak i propao zbog starih pampura :( Secam se da sam tokom bombardovanja obilazio tadasnje c markete i kupovao sve sto su imali od kosovovina a ljubazna prodavacica me je sve s osmehom ubedjivala da ce toga biti jos i da nema potrebe da sve uzimam :))

Edited by LukaLaban
Link to comment

da li je neko spazio krajickom oka da ima negde da se kupi po pristojnoj ceni posip koji puni smokvicka zadruga? nestao iz rodica (560 dinara), nestao iz merkisa (640). znam da ima u prodavnici vina u 29. novembra, ali mi bilo puno da dam 950.

Link to comment
da li je neko spazio krajickom oka da ima negde da se kupi po pristojnoj ceni posip koji puni smokvicka zadruga? nestao iz rodica (560 dinara), nestao iz merkisa (640). znam da ima u prodavnici vina u 29. novembra, ali mi bilo puno da dam 950.
Mozda u Metrou? Bilo je ranije, u svakom slucaju po pristojnijoj ceni od Mercatora.Usput, mozda ce nekog zanimati, u Metrou, Tvrdos vranac 750, u Tempu slicno mozda cak i manje na nekoj akciji. Jeftinije nisam video. Edited by C žeton
Link to comment

mnogo je i 800 kinti za trijumf noir, max 500ovo vino je bilo odlicno prosle godine u maju ali su preterali sa buretom sad je ocajslicnu gresku mogu da naprave i sa Rodoslovom trenutno je odlicno vino vocno na nosu, tanini meki, pitko vino, lepa nota hrasta i vanileali planiraju da ga flasiraju krejem 2009 ko zna sta ce biti do tad,mogu i njega da upropaste kao trijumf noir

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...