Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ne uzbudjem se ja, bar ne pre vremena:) - cool je radovanovic ako te ne zanima elementarno saznanje o tome sta je u flasi. ono sto je poljoprivredno dokazana cinjenica je da u srbiji NEMA fizicki toliko caberneta koliko radovanovic i kovacevic izbace flasa na trziste. u toj jednacini, vise gotivim da pijem makedonski original nego srpsko pretakanje. ukus necu da komentarisem - danas svako ko je dao 3 ispita na poljoprivrednom moze da smucka vino iz cisterne sa MK tablicama sa hrastovim parketom:) pa da dobije nesto sto moze da se pije. jbga, ne lozi me da ucestvujem u lancu prevare.
zasto da se muce sa smuckanjem kad moze da se kupi flasirano za 1.60 ojra, samo se nalepi etiketa ili cela cisterna pa se ovde flasiraeventualno da se u mk iskupazira jer imaju razne berbe caberneta i merlota, pa teraj kolo kroz avlijujbg to je srpsko vinarstvo
Link to comment
a da mi nesto popijemo uz prijatnu muziku? :naughty:edit: italic :rolleyes:
moze, samo da citiram led zep - imamo communication breakdown - moras nesto da preduzmes po tom pitanju ASAP :whistle: Edited by gazza1
Link to comment
zasto da se muce sa smuckanjem kad moze da se kupi flasirano za 1.60 ojra, samo se nalepi etiketa ili cela cisterna pa se ovde flasiraeventualno da se u mk iskupazira jer imaju razne berbe caberneta i merlota, pa teraj kolo kroz avlijujbg to je srpsko vinarstvo
to nam reci, dirty wine talk:)
Link to comment

jasta, zar svet nije bio lepse & mirnije mesto pre verbalne komunikacije :lol: tje da okrpimo kurzschluss, ne brini, vec na neki nacin, jer ozbiljno razmisljam da prestanem da pijem-sve, pocev od vode, za koju takodje ne mogu da znam s cim je muljaju i odakle je pretacu :lol:sad odoh da se posvetim tisini. kutija za ubacivanje radove na temu: zamena osiguraca je isturena ispred budoara, strogu selekciju vrsim uz jutarnju kaficu ^_^ brlj...

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Carigrad ima samo 2007. (barem tamo gde sam ja gledao) tako da nista od onih pomenutih berbi nije ostalo, osim kod nekih u privatnim podrumima...Juce svratih do Bircaninove i vidim da je Radovanovic izbacio cabernet sauvignon rezervu po ceni 1600... da nije neko vec probao? Vrlo sam skepticao po pitanju domacih vina koja prelaze 10e... Takodje, pazario sam Do kraja sveta merlot barik 2006 i Janko zavet karik kupaza cs i merlot 2007, vidim da su dobili dobre kritike ali nisam jos probao. Danas idem da obidjem jos par enoteka pa cemo videti sta ima zanimljivo.

Link to comment

zaista je zalosno ako je zaista tako kako ti, tetrebe, i kepa kazete :mellow: na kraju krajeva, ako oni ne razmisljaju o svojim potrosacima, uvek moze da se uzvrati reciprocitetom ^_^ a ja odo` da gledam svoja posla (i usput neko vince za veceras) :)

Link to comment
...Do kraja sveta merlot barik 2006 i Janko zavet barik kupaza cs i merlot 2007, vidim da su dobili dobre kritike ali nisam jos probao. Danas idem da obidjem jos par enoteka pa cemo videti sta ima zanimljivo.
Bas sam hteo da pitam za Zapis red i Zavet barik, ako je ko probao, pa da rekne. Zatim Dina barik. Dina mi nikad nije nesto ostavila poseban utisak, al neznam za ovu barikiranu?Botunjac Rasplet exclusive? Rasplet mi je bio ok, dobar je, al neznam sto je moro tolko da kosta (soma (za soma))? Ovaj "specijalni" nisam probao.Radovanović sardone selekcija? Edited by C žeton
Link to comment

"Dragulj", prokupac, proizvodjac Dejan Mihajlovic, iz Aleksandrovca, oko 450 din u Metrou. Ne smatram sebe potpuno pouzdanim u kritici, pa bih voleo da je jos neko probao.Elem, vino jako tankog tela i svetle boje (generalno mi prokupac deluje kao vino tanjeg tela cak i svetlije boje, eventualno Ivanovic je u oba slucaja jaci ili Carigrad 2004 jelte...), miris je bio prijatan, na recimo crveno voce, specijalno maline i sumske jagode (sad sam se vec primio, ^_^ ), ukus takođe malinast i u zavrsnici veoma lagana vanila (vanilica), piše da je vino bilo u hrastu lužnjaku. Ali, ono sto je u stvari na prvi guc, sto mi i nije bas skroz prijalo je sto vino "grize" za jezik, previse rezi. Tokom sipanja peni, maltene vri. To sam vidjao kod nedovrsenih, mladih, domacih vina. Nekako mi je previse zivo (ko da je za pricest). Mozda je trebalo jos da odstoji? Tek kad ovaj osecaj gaziranosti mine, naidje nesto ok.

Edited by C žeton
Link to comment

Posto zadnja dva dana obnavljam zalihe, pa da sherujem informacije, Fete (nize Zapleta) je dobio novu isporuku Villa Vinum Shiraza, a Vino & Grad (iza Zapleta) novu isporuku Do kraja sveta merlot selection. Fete su mi bili skroz ok i ponudom, a pre svega su jako predusretljivi i ljubazni.

Link to comment
"Dragulj", prokupac, proizvodjac Dejan Mihajlovic, iz Aleksandrovca, oko 450 din u Metrou. Ne smatram sebe potpuno pouzdanim u kritici, pa bih voleo da je jos neko probao.Elem, vino jako tankog tela i svetle boje (generalno mi prokupac deluje kao vino tanjeg tela cak i svetlije boje, eventualno Ivanovic je u oba slucaja jaci ili Carigrad 2004 jelte...), miris je bio prijatan, na recimo crveno voce, specijalno maline i sumske jagode (sad sam se vec primio, ^_^ ), ukus takođe malinast i u zavrsnici veoma lagana vanila (vanilica), piše da je vino bilo u hrastu lužnjaku. Ali, ono sto je u stvari na prvi guc, sto mi i nije bas skroz prijalo je sto vino "grize" za jezik, previse rezi. Tokom sipanja peni, maltene vri. To sam vidjao kod nedovrsenih, mladih, domacih vina. Nekako mi je previse zivo (ko da je za pricest). Mozda je trebalo jos da odstoji? Tek kad ovaj osecaj gaziranosti mine, naidje nesto ok.
probao, pljunuo:) - zbog pomenute fermentacije. vino je na ivici da bude dobro za sirce mada na ukus nije lose ali sam u tom trenutku odbio da budem pokusni kunic. nezeljena fermentacija u boci nije dobra preporuka za vino, u slucajno nastali srpski crveni pjenusavac ne verujem. moguce da im se divlje prasence u sumici ispiskilo na hrast luznjak:)
Link to comment
... moguce da im se divlje prasence u sumici ispiskilo na hrast luznjak:)
:lol:cool.gif u je... kud nisam pito ranije, sad posle tri dana i tri dana naredna da ispiram usta kasno... :puke::yucky:
Link to comment

a pa nemoj da ispiras, mokraca divljih prasica je nadaleko poznati eliksir juznih slovena - cinjenica da si je konzumirao bez ikakvih predrasuda samo pojacava dejstvo. naucno dokazaTo:)

Link to comment
zasto da se muce sa smuckanjem kad moze da se kupi flasirano za 1.60 ojra, samo se nalepi etiketa ili cela cisterna pa se ovde flasiraeventualno da se u mk iskupazira jer imaju razne berbe caberneta i merlota, pa teraj kolo kroz avlijujbg to je srpsko vinarstvo
E jebes ga, ubiste mi volju, odmah skidam :ss1: Taman otvorio flasu vina, seo da procitam malo utiske, ne stize se, pa videh ovo. Momentalno ispljunuh ovaj gutljaj sto uzeh :puke::yucky: , a sad cu isprosipam sve ovo sto am nalagerovao od proizvodjaca srbalja i picim na novozelandjane i fantastican chianti koji se kod nas moze naci...uvoznicka mafijo, vi ste grobari srpske zahuktale privrede :rolf: U skladu sa novim trendom konzumacije povoljnih uvoznih vina, kao neko ko se uklapa u mainstream nudim na poklon ovo sto sam godinama za slave dobijao zahvalnom primaocu koji je malo tvrdji na principima od mene i nije sklon lakom odustajanju.... :lol:

post-179-1228465236.jpg

post-179-1228465256.jpg

post-179-1228465269.jpg

post-179-1228465366.jpg

Edited by Corkscrew
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...