Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

krenulo je par njih da evoluira i u tom pravcu.a to definitivno jeste rupa na tržištu.to što ti tražiš nema, a za sad probaj:temetove tri morave belo (polusuvo, blago muskatno) , radovanovićev rajnski ( poluslatko), radovanovićev i Zvonko B rozea tu je i Esmeralda toresova, ako se još uvozi

Link to comment

Nisam mislila na klasicna muskatna vina, nego bas na ovu penusavu slatku krdzu. Ovde kosta 2.5e. muscador_2010.jpgInace, ne pamtim kada sam pila neki muscadet, osim ove zajebancije. :-)

Link to comment

trebalo je da napomeneš, čak ni je ne mogu da ispratim produkciju svih muskata na svetu :-Dza to ćeš da se načekaš.tek je par njih počelo da pravi ikakav penušavac, i obojica se trude da to bude ozbiljno. (a nije da im ne ide)inače, mislim da u Srbiji nema funkcionalne vinarije koja može da sprovede šarmat metod (kojim se tvoj Muskador verovatno pravi) , ono što je korišteno za Milion je u raspadu i zastarelo, koliko znam.a da bi se isplatilo da se takva tehnologija kupi, moraš da imaš projektovanu produkciju na stotine hiljada boca.tako da, drž se Muskadora do daljenjeg

Edited by banatjanin
Link to comment
E jebatga. Je l mogu vinadžije da se utale za neku tehnologiju i da dele kapacitet vremenski?Nevezano od glupog Muskadora, nego ovako.
u poslednjih pola godine, jedno tri četiri puta sam javno istupao na temu zadrugarstva u vinskom poslu, što se radi u gotovo svim vinskim zemljema, pogotovo tradicionalnim (stari svet) , a što je i lokalna, naša tradicija, u gotovo svim regionima (negotin, pa šumadija - venčačka vinogradarska zadruga, pa iriška vinogradarska zadruga, jagodinska, župska...)samo badava. ovde svi hoće da budu Robert Mondavi i Filip Rotšild lično&personalno.tu ima samo jedan lek: vreme i da dovoljno njih pukne dovoljno novca uzalud i plati cenu sopstvenom ego tripu. a to se već dešava.naravno, ne mislim da bi samo zadruge trebalo da proizvode vina, ali je taj vid udruživanaj idealno rešenje za silesiju malih vinogradara i vinara koji nemaju novac da proizvode sami. o benefitima koje bi mogao da donese brendirani regionalni proizvod (župska tamjanika, negotinsko crno, karlovački bermet.... ) da ni ne govorim.inače, 1930 i neke, u venčačkoj vinogradarskoj zadruzi se proizvodio penušavac, i to ne loš, kako kažu izvori. Edited by banatjanin
Link to comment

Pa naravno da to treba da se uradi! Meni je cudno da vec nije. Dakle, brendira se proizvod, a ti iznad dodajes sopstveni trejdmark kao proizvodjac. Generalno, malo je trziste, ne postoji traznja koja moze da pokrije velike fiksne troskove kada je u pitanju tehnologija, pa zato mislim da je deljenje kapaciteta resenje. Treba ih suociti sa racunicom.

Link to comment

Drugari, postoji li neki sajt na kojem može da se pronađe dobar review (pojedinačna analiza) domaćih premium brendova, ali na engleskom? Bacite link ako znate...

Link to comment
Drugari, postoji li neki sajt na kojem može da se pronađe dobar review (pojedinačna analiza) domaćih premium brendova, ali na engleskom? Bacite link ako znate...
šta ti treba? kratki opisi, ocene, dugi opisi?
Link to comment

Samo da se pospem pepelom zbog Kiša. Suva Misterija je ostala 500-550 dinusa, izbacio je na tržište 2012. Samo ova polusuva iz 2011. je 750. Stigo mu je novi portugizer, ovo što sam je probao je znatno lošije nego prošlogodišnje. Ali pošto ima manjak prostora, stalno nešto petljaju, malo prerađuju u vinogradu gde će biti nova vinarija, nešto kod kuće, moguće da će iz drugog bureta biti bolje. Vidim da je kupio nove barik buriće, tako da treba očekivati nekih noviteta u budućnosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...