Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Ovogodišnji Interfest je najgori do sada, krš, provincijski vinski događaj. Sem fruškogoraca(i to ne svih) i nekih cura iz Vranje (Aleksić) - vina su im solidan ali su simpatične, na raspolaganju možeš da porazgovaraš o vinu sa njima-nema ništa. Belo brdo šardone barik, dasketina najgora!

Link to comment
  • 2 months later...

pomenuo bih dva vina koja sam pio poslednjih dana, jedno je stari znanac ali novo godiste, drugo je nesto novo ali neobicno.ajde prvo ovo drugo. vinica petrovic iz velike hoce. bio sam tamo pre 10-tak dana i doneo par boca njihovog vina koje se prodaje kao carsko crveno. u pitanju je kupaza prokupca i vranca, znaci 2 klasicne balkanske sorte. mozda sam subjektivan jer sam posetu njihovom podrumu doziveo vrlo emotivno, ali mi se to vino dopalo. pijem ga nekoliko dana u kuci i mogu da kazem da je to posteno vino, bez velikih pretenzija ali uradjeno posteno. kao kada bi nekad u dalmaciji naleteli na vinski podrum, prizvali domacina koji bi vam otvorio vrata i ponudio vas vinom uradjenim bez ikakvog mudroserstva, bez francuskog hrasta i ledene maceracije i picke materine. dominira ukus voca, vino je gusto kao sto je nekad bilo - kada polozite flasu u frizider horizontalno, nakon par dana vidi se ozbiljan talog. ja sam posebno emotivno vezan za ovo vino. donosio mi ga je u najgore vreme, od 2004. pa do nezavisnosti kosova pokojni prijatelj, hrvat iz sombora koji je voleo petrovice kao da su mu rod rodjeni. secam se dvolitarskih flasa od koka kole cija je plastika poprimila crvenu boju od vina koju nijedan deterdzent nije mogao da opere, dok je na dnu boce bio talog od nekoliko cm.cmrlj ili darling, ne secam se vec, trazile su jednom preporuku za posteno vino sa ovih prostora koje podseca na ono kako su nekada dalmosi pravili vino. ja od ovog ne znam bolje.inace, ta njihova vinica je bozanstvena, selo je lepo, sad je divno vreme da se ode kod njih. oni su na nekih 20km od autoputa koji je novoizgradjen pa ne bi trebalo da bude problem da se stigne do njih. orahovac u blizini nije najprijatnije mesto za srpske table, pretpostavljam, ali u hoci ce vas docekati onako kako ste malo puta doziveli. narocito petrovici. kod njih moze da se prespava, mislim da imaju 7 kreveta za goste, cena je mislim 7e (ako ne i 5e).drugo vino koje sam hteo da pomenem je ivanoviceva tamjanika 2012. kao i svi koji su se prosle godine bavili belim vinom, i on je kasno obrao tako da vino ima puno alkohola, preko 14%. to je za tamjaniku brutalno i proizvedi efekat ubrzanog sazrevanja u odnosu na normalan %. ova tamjanika stara ni godinu dana se ponasa kao odlezalo belo vino staro 3-4 godine. na nosu je briljantna, kao i vecina gaginih vina. u ustima je medjutim takva da joj dajem par meseci za konzumiranje. zapravo je sada pravi trenutak, deluje zrelo i potentno kao da je, kao sto rekoh, dobro odlezala, a nije. kakva ce biti za par meseci, videcemo, ali nisam optimista. efekte previse alkohola na belo vino sam primetio na 70/30 koje je bilo genijalno kada se pojavilo pre nekoliko meseci, a sada je osetno slabije, prosto deluje nestabilno. ili sam ja lud :=)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vinum je izbacio italijanski rizling iz 2012. Vidim da je izbačeno zlatni iz imena... Odlično vino na prvu loptu, iako polu-suvo, ima dobru kiselinu pa slast ne štrči, a opet šećer mu daje solidnu punoću. Tipičan fruškogorski talijanski, miris belog cveća, na ukusu citrusi i kisele jabuke, blaga gorčina na kraju, jedina mana je što ima valda 13.8% alkohola pa se malo teže pije. Cena je i dalje 600 din.

Link to comment

nije čudan toliki alkohol za prošlogodišnju berbui ranije su oni taj italijanski umeli baš dobar da napravea zlatni je sklonjen zbog novog zakona, u imenu ne sme da bude ničega što može da imlicira vanredni kvalitet (zlatni, as, veliki...)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dono drugar da probamo Cilićev fume blanc iz 2010. Jako dobro, vino u odličnoj kondiciji, bogat cvetni miris sa notama vanile, ukus je pun, breskve, grejp i malo vegetativnih aroma, drvo je savršeno uklopljeno, kiseline daju balans. Solidan puterasto-vanilasti after. Istini za volju, vino je čuvano u pravom vinskom podrumu, što sigurno ima veze... Mislim, Cilića i pljuju i hvale, meni su njegova vina ok, malo su precenjena ali imaju karakter. Ovaj sovinjon me je iznenadio dobro uklopljenim drvetom jer mu je onaj Grand cur beli iz magnum boce bio uništen drvetom.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prošlog vikenda sam bio sa nekim starim društvom, pa se pio plavac i pošip iz blatske zadruge sa Korčule. Domaćin nam reče da se pošip u samoj zadruzi prodaje po 20 kuna za litar, u radnji u Korčuli je već 40, a kad stigne do lopine Todorića i polica u Konzumu, cena se nazida na tričavih 75 kuna po boci.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

prošo vikend, bio Džejmi Gud u Srbiji, bilo još vinskih faca, dekanterovskog i regionalnog kalibra.bilo pravo, svecko a naše ocenjivanje vina, ispalo do jaja u svakom smislu.generalono, puno medalja, malo iznenađenja, a hajlajt Ivanovićev prokupac 2011 koji je dobio visoke poene, bio u finalu.i ove vinske face oduševljene onim što su probali. bio sam tamo, bilo je genijalno.najbolje ocenjeno vino Kremen Kamen (bivša rezerva) 2011, Matalj Negotinpobednici po kategorijama:crvena vina: pomenuti KKbela vina: Trijumf barrique 2012rozei: Rose Temet 2012slatka vina: Quet traminac kasna berba 2012pojačana vina: Bermet beli Kišpenušava vina: Kovačević brut 2009zlatne medalje:Ergo crveni 2011 TemetFranc Cabernet 2011 RadovanovićGraffiti crveno 2012 BjelicaKremen Kamen 2011 MataljProkupac 2011 IvanovićRegent 2009 AleksandrovićSila 2012 MilanovićTerasa Chardonnay 2012 MataljTraminac 2012 kasna berba QuetTrijumf Barrique 2012 AleksandrovićZapis crveni 2008 Janko

Edited by banatjanin
Link to comment

jeste. mada, ja nemam ništa protiv da neka vina mogu da koštaju više od onoga što ja i ti sebi možemo da priuštimo na dnevnom ili nedeljnom nivou. naprosto, tržište, količina, potražnja, na kraju uloženo. tako je svuda. (ovde se ograđujem od budalaština sa nekim cenama vina predhodnih godina, uglavnom od vinara koji apsolutno nemaju predstavu gde su i gde im je vino - ali to su dečije bolesti koje smo valjda preležali)za in vino, malo je siromašniji spisak izlagača nego što sam očekivao, manje više poznat.ne zaobiđi Dveri Pax svakako, ako na Silbu budu otvarali Capanelle babaroge, to obavezno.od domaćih Temet - jako mi se dopada kako se razvio Ergo beli (jako dobro drvo, za nečiji ukus možda ne tako dobar wood menagement - ošto je zasta jak uticaj, al je leglo ko guza na nošu). razvijen miris, kokos, tropika, puno tela ali jako očuvana svežina. to probaj i Ergo crveni (zlato na VTVS) i meni omiljeni prokupac Tri Morave - ako ga bude.kod Gage Ivanovića, osim prokupca , mena zanima jako i novi Zanos 2012 (jako mi je žao što nije bio na ocenjivanju), pošto je 2012 bila brutalnakod Vukoja treba čekirati žilavku i vranac rezervuvideti šta su plantaže uradile sa vrancem iz barikazatim: Kozlovićeva malvazija , Chateau Kamnik - crvena, Marjan Simčić (ne osnovne, nego one premijum linije) i Janko sa novim Zapisom i sovinjonom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...