Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

...50/1.8 mi je sledeci na shopping listi, kada nabavim parice, posto zelim da radim ulicne i vecernje fotke a kit objektiv, iako vrlo ostar, bas i nema neku propusnu moc. dvoumim se izmedju 35mm i 50mm. mozda za pocetak isceprkam neki polovni manuelni u tom opsegu, pa cak i 1.4 ako me prosere.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
...50/1.8 mi je sledeci na shopping listi, kada nabavim parice, posto zelim da radim ulicne i vecernje fotke ...
Ne zaboravi da ti je 50 u stvari 75.Takođe, nemoj potceniti VR (vibration reduction) na kit zoom-u. Slikao sam ja sa 1/4 ekspozicijom iz ruke vrlo lahko (vidi ispod). VR je moćna stvar.6815596458_5f877b7786_c.jpg
Link to comment

da, meni je taj VR zvucalo kao nesto izmastano u marketinskom odeljenju dok nisam video pri kojim brzinama zadrzava ostrinu.inace skontao sam na foto forumima da je dovoljno napisati "Ken Rockwell" pa da izazoves svadju na 10 strana :lol:

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
inace skontao sam na foto forumima da je dovoljno napisati "Ken Rockwell" pa da izazoves svadju na 10 strana :lol:
Čak se više i ne svađa skoro niko oko njega, većinu ljudi zabavljaju njegove izvale (nedavno je odvalio "samo crno-belo je u stvari fotografija, kolor nema veze" - takve stvari on lupeta). Ovaj natpis o 18-55mm zoomu mu, međutim, potpisujem.U vezi sa onim nesrećnim 50mm/f:1.8, reagovao sam zato što je preporuka išla neposredno ispod Treskove vesti o prinovi. Koliko mi je poznato, nemamo ovde ideju o Treskovim preferencama u fotografiji, niti da li uopšte kani nabavljati dodatno staklo.Kad si ti u pitanju, na onom drugom topiku sam nešto prokomentarisao na tu temu, razumeo sam da si u poteri za tele-zoomovima. Tako da nisam znao zapravo kome se preporučuje 50mm/f:1.8, ko je uopšte izrazio želju da snima, recimo, portrete (a i onda bih preporučio 50mm/f:1.4). Edited by Indy
Link to comment

A ne, samo sam torbu jurio :) nabavio sam stari Nikon 70-210, manuelni fokus. ima nesto plesni unutra, ali dobro, nije bas da sam ga platio pa je to OK, ostrina nije ugrozena a kontrasti su mu (kao) u redu. a dobicu i blic na duzu upotrebu. privilegovan sam da imam prijatelje fotoreportere, uvek su puni stare opreme i voljni su da je pozajme dobrom coveku, posto ga prvo dobro izezaju.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Što se tiče torbe, mogu da preporučim Lowepro. Jest malo skuplje (ako kupuješ novo), ali evo ja imam mali Lowepro ranac jedno bar 8 godina, identičan je kao kad je bio nov. Drugu jednu foto torbu što imam, sva je u fronclama, možeš ruku da proturiš kroz nju na više mesta. Tako da, koliko para, toliko muzike...img1515ea.jpg

Link to comment

te lowepro izgledaju odlicno! kad malo vise naucim i nakupim opreme za jedan ranac, uzimam jedan, cenim da se ne isplati kad imas samo telo, obicno staklo i par kablica. Za to mi fino sluzi i ova Crumpler:5mdhome.jpgzapravo, ova koju ja imam jako je slicna, al mislim da nije ta.Garancija zauvek i meni deluje izdrzljivo, iako je nisam mnogo vucarala okolo. Lenjos, sta li je <_<

Link to comment

Ja imam ovu Lowepro već bogumi 7-8 godina, kupio je bratu pa je potom i nasledio, jedan objektiv na telu, drugi u jednom lens holderu a u drugom punjač, dodatna baterija i dodatna kartica.LPOT1BK.JPGKad sam već ovde, jel ima neko iskustva sa Gorillapodom?

Link to comment

Vaso, imaš svaka tri meseca u Staklencu na Trgu republike berzu polovne foto - opreme, sa morem objektiva, filtera, drangulija, torbi, i tako to, sve polovno, pa planiraj prvu jesenju kad se narod istroši na letovanju i počne da prodaje, da tamo nešto eventualno nabaviš. Ako ne, bar možeš da pregledaš, opipaš, vidiš kako šljaka.Edit: mnogo hvale ovaj objektiv. Svetlosno je jak, pa bi ti mogao poslužiti

Edited by kapetanm
Link to comment

imperativ je sto manje i kompaktnije sokocalo ali ne na ustrb naprednih performansi, a dilema je sledeca: olympus pen e-pm1 (s tim da bih mozda odresila kesu i za mocniji e-pl3) ili nikon j1. u oba slucaja bih pazarila objektiv koji ide u osnovnom paketu. cena im je slicna, a po mom laickom osecaju i kvalitet fotki je vrlo ujednacen (uporedjivala ovde). kapiram da necu mnogo pogresiti za koji god da se opredelim, no eto nisam u zurbi te mogu da saslusam znalce koji su voljni da podele svoja iskustva.unapred zahvalna na kontribjusnima. :)

Link to comment
imperativ je sto manje i kompaktnije sokocalo ali ne na ustrb naprednih performansi, a dilema je sledeca: olympus pen e-pm1 (s tim da bih mozda odresila kesu i za mocniji e-pl3) ili nikon j1. u oba slucaja bih pazarila objektiv koji ide u osnovnom paketu. cena im je slicna, a po mom laickom osecaju i kvalitet fotki je vrlo ujednacen (uporedjivala ovde). kapiram da necu mnogo pogresiti za koji god da se opredelim, no eto nisam u zurbi te mogu da saslusam znalce koji su voljni da podele svoja iskustva.unapred zahvalna na kontribjusnima. :)
proveri da li ovi oly-ji imaju ugradjeni blic (rekao bih da ne zelis da vuces dodatni blic sa sobom :) )takodje, ako mozes - vidi kako ti leze u ruci ja sam uzeo stariji oly e-pl2 jer mi je mnogo ergonomicniji od ovog novogi za kraj, u zavisnosti kako hoces da ga koristis, proveri kakve su komande. teoretski moguce je i na mnogim kompakt aparatima rucno podesavati ekspoziciju, blendu, etc., ali to zahteva besomucno kliktanje kroz menije sto eliminise upotrebu toga u praksi. (ono sto hocu reci - tockici su tvoj prijatelj :) )
Link to comment

Nema taj oli, a mislim ni e-pl3 ugrađen blic, a Nikon ima. Mislim da je kod nikona sve zamumuljeno u menijima. E-PL2 je OK rešenje, a valja pogledati Panasonic Lumix DMC-GF3 koji ima integrisani blic, za razliku od novih olija i sonija.

Link to comment

Verovatno ponavljam pitanje, ali verovatno se ponuda dobro promenila od kada je neko poslednji put pitao.Dakle, koji digitalni idiot je best-buy u rangu do 100€?Od željenijih opcija je samo macro.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...