Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

ne znam, skeptican sam prema svemu sto ulazi u tu zonu priliva svetlosti. mene je kod canona G9 izludjivao blic pri vise izvucenom objektivu. ladno osvetljava pola slike, druga polovina u mraku od senke.

Link to comment
It works perfectly! Does not appear to put undue stress on the lens motor. No vignetting at wide angle or telephoto, with or without flash.
Neki se doduše i žale na slabo vinjetiranje, evo ima ceo topic. Edited by zorglub
Link to comment
koji HD idiot uzeti? Ovaj poslednji ima 3.4 megapiksela, pregazilo ga vreme
U kom smislu?Canon PowerShot SX150 IS ili Canon IXUS 220 HS pa ima 1000 HS, Fuji F500EXR, Nikon S8200 ili 9100....
Link to comment

neki dobri neki ne, generalno precenjennextbtw, video na amazonu.de samsunga ex1 za negde oko 230e, tako da ako neko ima nekoga u dojčlandiji a želi ovo može da ga iščačka za male novce

Link to comment
  • 3 weeks later...

Evo i obecanih slika sa XZ-1. Prezadovoljan sam aparatom. Jednostavan za upoznavanje i ono sto je meni kao nekom prosecnom korisniku bitno, imam osecaj da me stalno vuce na fotkanje. :) Sa prethodnim Nikonom sam se godinama mucio, pokoj mu pikselima. Dakle, za ove pare, preporuka.

Link to comment
  • 2 weeks later...

evo mene u dSLR drustvu :) osecam se kao neko ko je vozio ficu 10 godina i onda seo u neku Ferarijevu kreaciju. 3773263762.jpg

Link to comment

Ni manje ni više no D5100 :wub:angry.gif Čestitam !A sada, šizenje, samsung izašao sa EX2FOd magnezijuma naravno, 1/1.7" CMOS, F1.4 - F2.7 za 24 – 80 mm, AMOLED koji možeš da pomeraš kako ti je voljaEX2F_top.jpg?v=1526

Link to comment

Hebi ga, ne možeš zadovoljiti svakog. Meni je nedostatak EVF deal-breaker, a vidim tamo na komentarima jedan je nezadovoljan zato što nema "touch screen shooting". :blink: (Imam "touch screen shooting" na smartphoneu, to je za mene najgora stvar ever. Pipkanje po ekranu da uslikaš fotku.)

Link to comment

Ah, touch fokus je idealna stvar za laike, a ovaj je mali hajend baš za take, dok ne krenu sa 3d senzorima multi fokus džibrudžibrarijama, kao ono malo čudo što su pravili samo na "običnom fotoaparatu", a EVF verovatno može da se dokupi, kao kod PEN-ova, ali nije to to, mislim da je bolji hibrid kao kod fuji-a. No, na stranu sve to, staklo je staklo...pa sve do film je film :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...