Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Jebiga, ja kad snimim novo ime moram odmah videti ko su mu brat, cale, ujak, pokojna strina... :(
i ja isto tako. svaki čas okretala da vidim ko s kim, od koga potekao i zašto, ali sam sigurna da mi to nije ništa pokvarilo.posebno u prvoj knjizi- svaki čas il' na kraj, il' na početak, na karte. čitanje mi je bilo i fizički izazovno. laugh.gifu drugoj knjizi sam već manje imala potrebu da detaljno hvatam relacije. verovatno s toga što sam već znala najbitnije.
Link to comment
Ne valja ti to. Ti si jedan od onih što odmah pitaju čim im nešto nije jasno u filmu i ne puštaju da im se samo kaže™. :D
...a kad gledam filmove ili serije trcim na imdb cim prepoznam ili mislim da sam prepoznao nekog glumca odranije! Ali nije to isto, cemu appendix sluzi ako ne kao neophodan dodatak knjizi? Ako nekome treba, tu je, ako ne... i to je u redu!
i ja isto tako. svaki čas okretala da vidim ko s kim, od koga potekao i zašto, ali sam sigurna da mi to nije ništa pokvarilo.posebno u prvoj knjizi- svaki čas il' na kraj, il' na početak, na karte. čitanje mi je bilo i fizički izazovno. laugh.gif
Ja sam turio neku karticu u appendix i samo odatle kretao kad mi je zatrebao. :D Edited by Calavera
Link to comment
Mislim da je samo u prvoj knjizi apendiks bio skroz neutralan, a što se sa knjigama dalje odmicalo, u apendiksima je bilo sve više spojlera. Te ovaj se borio ovde, gurnuo je prstić onamo itd.
u pravu calavera. nema tih mrtvackih zagradica u apendiksima, nego sam se ja presaltala na onu got wikipediu.
Link to comment
Ne valja ti to. Ti si jedan od onih što odmah pitaju čim im nešto nije jasno u filmu i ne puštaju da im se samo kaže™. :D
:D Kad uzmem neki video za ucenje, obavezno prekinem na pola i probam da pogodim sta ce da mi ispricaju do kraja. Nekad uspem da istrazim, nekada ne.
Link to comment

Ja sam se gubio jedino sa Kettleblackovima, posle par gubljenja sam se naterao da 2 minuta ponavljam imena u sebi, tj. nabubao sam koji je koji.edit:spelling

Edited by Oxymoron
Link to comment
Kao da je bitno koji je koji, čak ni Cersei nije pravila razliku :D
:mellow:
Da li si ti siguran da si pročitao knjige ili samo negde neki rezime?
angry.gif

:D

Link to comment

Da, i ja do duboko u 4. knjigu nisam baš ispratio koji je koji Ketlbek. Ostalo je sve bilo kristalno jasno, svi krediti Martinu za to.

Link to comment
:mellow:angry.gif
Pa dobro, moguće da im je dala redne brojeve čisto da im se ne bi preklapali termini :DA i ne znam šta su im tačno bile uloge, jedan je bio Kingsguard, jedan nešto u miliciji, a treći... thug opšte prakse :unsure:U sto marke da nećemo videti nijednog Kettleblacka u seriji?
Link to comment
Da, i ja do duboko u 4. knjigu nisam baš ispratio koji je koji Ketlbek. Ostalo je sve bilo kristalno jasno, svi krediti Martinu za to.
Ja mislim, a i Vini je isto rekao, da je to namerno tako, jer njih gledamo iz Serseinog POV-a, a ona je glupa k'o ponoć i fora je da joj se mešaju jer su nebitni™.
Link to comment

malo sam gvirnuo noćas preko plota i video da ste kolektivno razočarani odabirom glumaca. malo je reći da se ne slažem. ali moram da pitam: kako vam se dojmi kejtlin stark? treba li i u knjizi da bude onako teatralna i pompezna na onaj dss način?

Link to comment
Ja mislim, a i Vini je isto rekao, da je to namerno tako, jer njih gledamo iz Serseinog POV-a, a ona je glupa k'o ponoć i fora je da joj se mešaju jer su nebitni™.
Da, moguće je...onda Martinu još veći kredit. :D
malo sam gvirnuo noćas preko plota i video da ste kolektivno razočarani odabirom glumaca. malo je reći da se ne slažem. ali moram da pitam: kako vam se dojmi kejtlin stark? treba li i u knjizi da bude onako teatralna i pompezna na onaj dss način?
Pre pojave Aše Grejdžoj, Kejtlin Stark je nosila šnjur za najgori kast. Tivin najbolji - bukvalno sam ga tako i zamišljao.
Link to comment

Pa ne baš. Catelyn je jedan od izmenjenijih likova, govorili su autori serije o tome - kažu da su hteli da je učine prijemčivijom i manje kučkastom prema Džonu, da se gledaoci ne bi zabunili pa pomislili da je ona jedna od bad guys :isuse:Na primer, u sceni kad Jon dođe da se oprosti od komiranog Brana pre nego što ode na Zid, serijska Cat je samo nadrndana i netrpeljiva... a u knjizi mu dok izlazi dobaci "It should've been you."Generalno, nije toliko stvar u adaptaciji likova koliko u načinu predstavljanja. Kod Martina svi glavni likovi imaju svoju perspektivu (u svakom poglavlju se menja narator, uvek je prvo lice) i zato imamo onako voajerski uvid u to šta razmišljaju, kako se osećaju, itd. Kad to prikažeš na ekranu, nema šanse da se sve prenese.A to što se mi fanovi bunimo zbog pojedinih glumaca je uglavnom mnogo površnije, tj. zbog vizuelnog nepoklapanja sa likovima koje smo zamislili -_-Edit: @McCabe. Mada se ne slažem baš ni sa Petovićem, meni je Kejtlin OK kastovana. (Aša Grejdžoj jeste kataklizmično pogrešna.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
u pravu calavera. nema tih mrtvackih zagradica u apendiksima, nego sam se ja presaltala na onu got wikipediu.
U mojem izdanju knjiga ima zagradica :(Siguran sam da sam se par puta neprijatno žacnuo listajući appendix i da sam prestao da ga listam, za razliku od mape, koju sam stalno otvarao i premeravao.Kod nekih likova je prosto opisano u kakvom su srodstvu sa drugim likovima, dok je kod pojedinih opisan i status ili gde se nalaze ili tako neke dodatne informacije (a do tog statusa ili lokacije dolazi tek u toku radnje u knjizi).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...