Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Sad posle ovih prvih poglavlja, mislim da uopste nije lose prvo pogledati seriju pa onda citati.
Jasno da nije. Ako prvo odgledas seriju pa krenes da citas knjige, uzivaces i u jednom i u drugom, ako ti se ne svidja serija ne bi ti se svidele ni knjige. Ako prvo procitas knjige, pa krenes da gledas seriju, solidna je sansa da ce te serija nervirati zbog gomile odstupanja od knjige (sto naravno nema smisla jer je ovo adaptacija, ali eto). A appendix sam svaki cas okretao ne bih li se pogubio medju tom gomilom likova, od prve do poslednje knjige. :D Edited by Calavera
Link to comment
Ne čitaj pozadi dodatke u knjizi pre nego što dođeš do kraja knjige, jer ima dosta spojlera pozadi.
Pa dobro, znam vec dosta toga iz serije :D ali poslusacu, bez obrzira. Hvala.EDIT:
Jasno da nije. Ako prvo odgledas seriju pa krenes da citas knjige, uzivaces i u jednom i u drugom, ako ti se ne svidja serija ne bi ti se svidele ni knjige. Ako prvo procitas knjige, pa krenes da gledas seriju, solidna je sansa da ce te serija nervirati zbog gomile odstupanja od knjige (sto naravno nema smisla jer je ovo adaptacija, ali eto).
Pa meni se serija dopada onako, to je najlaksi nacin da to opisem ukratko. Ali eto dovoljno da gledam i dalje i dovoljno da uzme da citam.
A appendix sam svaki cas okretao ne bih li se pogubio medju tom gomilom likova, od prve do poslednje knjige. :D
Eto kom se sad carstvu privoleti. I ja sam mislio da mozda okrecem, upravo da se ne bih pogubio dok ne popamtim imena, a mejdzor spojlere vec znam, opet ako ima nekih spojlera koje ne znam, voleo bih da tako i ostane. Edited by Sludge Factory
Link to comment

Toooo, Sladzo, lutko! Ja sam okretala apendikse, ali pokvare fakat. Pogotovo kad vidis one zagradice za preminule oko imena.

Link to comment
Jasno da nije. Ako prvo odgledas seriju pa krenes da citas knjige, uzivaces i u jednom i u drugom, ako ti se ne svidja serija ne bi ti se svidele ni knjige. Ako prvo procitas knjige, pa krenes da gledas seriju, solidna je sansa da ce te serija nervirati zbog gomile odstupanja od knjige (sto naravno nema smisla jer je ovo adaptacija, ali eto). A appendix sam svaki cas okretao ne bih li se pogubio medju tom gomilom likova, od prve do poslednje knjige. :D
I beg to differ. Knjige su prepune iznenađujućih i spektakularnih momenata kao retko koje i gledanjem serije će te wow momente upropastiti. Sećam se divnog osećaja dečje ushićenosti kada sam prvu knjigu zamenio drugom ili kako sam egzaltirano gutao nekoliko delova u TSOS. Tako da - knjige! Edited by Ivo Petović
Link to comment
Ja sam okretala apendikse, ali pokvare fakat. Pogotovo kad vidis one zagradice za preminule oko imena.
Zar nisu ti appendiksi u odnosu na pocetku knjige, tj. ako neko umire u toj knjizi nece biti zagrade pored imena.
Link to comment

ma meni su sto posto apendiksi nesto pokvarili...jedina nedoumica je da sam ja otvorila neku knjigu unapred, dok sam citala aktuelnu, zato sto sam kreten..nista, provericu kad dodjem kuci, pa javljam.

Link to comment
ako ti se ne svidja serija ne bi ti se svidele ni knjige.
Apsolutno se ne slažem. Knjige prevazilaze seting, a izvedene su nemerljivo puta jače, bolje i spektakularnije i svakom pogledu bolje nego serija.
A appendix sam svaki cas okretao ne bih li se pogubio medju tom gomilom likova, od prve do poslednje knjige. :D
Ti si prvi od koga to čujem, pogotovo što je Martin vrlo temeljit, pa i ako se desi da se neki lik pojavi posle dužeg vremena dobijemo podsećanje.Da li si ti siguran da si pročitao knjige ili samo negde neki rezime?
Link to comment
ma meni su sto posto apendiksi nesto pokvarili...jedina nedoumica je da sam ja otvorila neku knjigu unapred, dok sam citala aktuelnu, zato sto sam kreten..nista, provericu kad dodjem kuci, pa javljam.
Mislim da je samo u prvoj knjizi apendiks bio skroz neutralan, a što se sa knjigama dalje odmicalo, u apendiksima je bilo sve više spojlera. Te ovaj se borio ovde, gurnuo je prstić onamo itd.
Link to comment
Ti si prvi od koga to čujem, pogotovo što je Martin vrlo temeljit, pa i ako se desi da se neki lik pojavi posle dužeg vremena dobijemo podsećanje.Da li si ti siguran da si pročitao knjige ili samo negde neki rezime?
Evo sad gledam, appendix u cetvrtoj knjizi ide na nesto manje od 70 strana, ako ti mislis da cu se ja svih njih setiti kad ih spomenu...A sigurno znam da nikad nisam bio spojlovan citajuci to, mozda me pamcenje izdaje ali eto... dajte neki primer? Edited by Calavera
Link to comment

Uuu Calavera, šta ti rekooo...Ja nisam listao appendix tokom čitanja, ako se baš pogubim pa ne znam preko čije su zaove u rodbinskoj vezi Ashara Dayne i Bastard of Bolton, čitam dalje pa ću videti. Npr. uopšte nisam povezao da je onaj Jorah Mormont što prati Mau sin od onog matorog Mormonta što šefuje na Zidu... dok to neko nije eksplicitno rekao mnogo kasnije. I ne mislim da mi je nešto time bilo zakinuto.A to da su ljudi u rodoslovima prerano obeležavani kao mrtvi pa je bio spoiler, mislim da je važilo samo za neka rana izdanja. Danas ne bi trebalo da se dešava.

Link to comment
Ja nisam listao appendix tokom čitanja, ako se baš pogubim čitam dalje pa ću videti.
Pa ovo. Nikad mi se nije desilo da završim poglavlje a nije mi jasno šta i kako. To je ono kad puštaš da te pisac vodi. Kao kod Ursule - prvih 100 strana nemaš pojma šta, kako i zašto, a onda sve legne na svoje mesto.
Link to comment

Jebiga, ja kad snimim novo ime moram odmah videti ko su mu brat, cale, ujak, pokojna strina... :(

Edited by Calavera
Link to comment
Jebiga, ja kad snimim novo ime moram odmah videti ko su mu brat, cale, ujak, pokojna strina... :(
Ne valja ti to. Ti si jedan od onih što odmah pitaju čim im nešto nije jasno u filmu i ne puštaju da im se samo kaže™. :D
Link to comment
Jebiga, ja kad snimim novo ime moram odmah videti ko su mu brat, cale, ujak, pokojna strina... :(
+1, ispostavilo se x puta da je neki lik jako bitan, a ja sam ga posmatrao kao marginalca koji je tu da popuni stranu te se nisam udubljivao u lika koliko je možda potrebno. Kako sam dalje čitao, više sam Apendiksirao™.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...