Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

pa kako? meni sam lepsa kad sam neocesljana i prljava, nego umivena u ovim plavim haljinama. videcu ovih dana da promenim avatarcic.
Na tu plavu haljinu i puštenu kosu sam i mislio. I meni si bolja raščupana i prljava.Nego, simptomatično je već zašto po seriji ima tako malo mene.
Link to comment
Na tu plavu haljinu i puštenu kosu sam i mislio. I meni si bolja raščupana i prljava.Nego, simptomatično je već zašto po seriji ima tako malo mene.
zato sto si nebitan lik.Daenerys-daenerys-targaryen-29834051-610-458.jpg
Link to comment

A pazi kad su Džonu ladno crtali brkove :lol:Što se tiče nebitnih likova, pričaćemo još, ti i ja.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Da li samo meni mapa 7 kraljevstva lici na UK sa sve Kraljevskom Lukom kao Londonom? A tu su i slobodni gradovi (aka severnonemacki i holandeski) a iza njih dotraci (aka zlatna horda). Tu je i rat ruza gde se biju Lankasteri i Tjudori (doduse jos nisam stigao u knjigama da vidim dal se zavrsava kao i ovaj pravi). Previse slicnosti...In other news, proklet bio Sean Bean, cim sam ga ugledao trebao sam da znam kako ce se zavrsiti angry.gifhttp://www.youtube.com/watch?v=zJODirze5EM

Link to comment

vau, rupa na saksiji! ;) u ASOIAF ima buljuk referenci na RL istoriju (i geografiju), ti si zapazio neke od najociglednijih. smartass mode on/ rat ruza se vodio izmedju porodica Lankaster i Jork, sto je jos blize Martinovoj varijanti Lanister i Stark. /smartass mode off.inace, neke od ociglednih (po mom misljenju, a i po misljenju vecine postera na nekim 'specijalizovanim' forumima) paralela su:- vec receno Lanister-Lankaster itd.- Tireli i Visoki Sad - Francuska- Dorna - Spanija- Slobodni gradovi - Italija, tj. njihovi gradovi-drzave (konkretno Bravos-Venecija)- Valirija - kombina Rim, Vizantija, Stara Grcka...jasno je da je Debeli sa zadovoljstvom gradio svoj svijet na osnovama iz RL, a kako je u skoli sasvim sigurno ucio vise o engleskoj istoriji nego o, sto ja znam, caru Duletu - vecina tih referenci se odnosi bas na Englesku (neko je vec pomenuo Hadrijanov zid i The Wall)

Link to comment
Ovo je verovatno bila ona jedna epizoda po sezoni bez gologuzije :D boobs_per_episode_of_game_of_thrones-71631.jpg
BEZ SPOJLERA MOLIM!!!:DSad ću uz ručak da zviznem petu, priznajte da mi zavidite što je još nisam gledao.
Link to comment
vau, rupa na saksiji! ;) u ASOIAF ima buljuk referenci na RL istoriju (i geografiju), ti si zapazio neke od najociglednijih. smartass mode on/ rat ruza se vodio izmedju porodica Lankaster i Jork, sto je jos blize Martinovoj varijanti Lanister i Stark. /smartass mode off.inace, neke od ociglednih (po mom misljenju, a i po misljenju vecine postera na nekim 'specijalizovanim' forumima) paralela su:- vec receno Lanister-Lankaster itd.- Tireli i Visoki Sad - Francuska- Dorna - Spanija- Slobodni gradovi - Italija, tj. njihovi gradovi-drzave (konkretno Bravos-Venecija)- Valirija - kombina Rim, Vizantija, Stara Grcka...jasno je da je Debeli sa zadovoljstvom gradio svoj svijet na osnovama iz RL, a kako je u skoli sasvim sigurno ucio vise o engleskoj istoriji nego o, sto ja znam, caru Duletu - vecina tih referenci se odnosi bas na Englesku (neko je vec pomenuo Hadrijanov zid i The Wall)
jeste, jeste, tako je. visoki sad je najlepsi na kontinentu. nagizdan ko pariz. :D
Link to comment

pa kacila sam ja one slicice zamkova kad sam vas pitala da odgovorite u kom zamku biste ziveli kada biste bili princeza..gle ovo! louvre, tuileries..ted%20nasmith_a%20song%20of%20ice%20and%20fire_highgarden_med.jpg

Edited by MayDay
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...