Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ne znam, pominje se negde kako ga je Robert samo jednom tukao - kad su ga zatekli da muči neke mačiće. Mali je psihopata od starta, uglavnom zato što su ga vaspitavali psihopate i manipulatori. A i taj neki power trip ima ulogu - drugo dvoje dece su sasvim normalni, jedina razlika je što nisu prestolonaslednici kao J.

Link to comment
Mali je psihopata od starta,
Jawohl, to je jasno od početka, ja samo rekoh da neki što su čitali knjige vele da nije bilo onih scena u knjigama.Ali je vala bilo sasvim dovoljno toga pre toga :D, a cenim da će biti i u budućnosti.
Link to comment

A to ti znači "s početka", ja mislio pitaš da li je Joffrey bio psihopata i na početku serije ili se to kasnije razvilo :D Sorry :(Nije bilo one scene sa kurvama u knjizi, samo su negde Tyrion i ostali razmatrali da li da ga odvedu u bordel da se malo iživi, da ne bi bio takav naloženi pubertetlija čiji vitezovi moraju da cepaju haljine svim ženskinjama koje on vidi...

Link to comment

Ali nisu provalili na šta se Džofri više loži. To kao kada bi Diga odveo u kupleraj, a on tamo samo stoji kraj prozora i pita "jesu li ono tamo ždralovi?".Poenta je u tome da je Džofri u knjizi sadistički psihopata, ali nisu mogli u seriji da ga prikažu u gomili takvih sitnih situacija, nego su smislili jednu novu scenu da eksplicitno pokažu kako je udaren u glavu.

Link to comment

Scena s kurvama mi je ipak bila too much. Mislim, ako je do sada nešto jasno u seriji, da i vrapci znaju, to je da je mali lanister sadista prve klase.Plus sto je vec i bila scena sa Sansom i cepanjem odece.A i sadista je sa nekim njegovim rezonovanjem, te su mu izgovori za ispade izdaja i sl, dakle sve što može da ugrozi njegov power trip koji se svodi na titulu, a ne na neku urođenu crtu narodskog kralja kojeg će i da vole i da se plaše. Zna da ga ne vole, ajde onda da ga se samo plaše. A pošto nije bezbedan na ulicama sopstvene prestonice, onda barem u zidinama dvorca.Mali je nezreo i nesiguran.

Link to comment

Poenta je u gradaciji, gde Džofri, kada je pod okriljem samo Sersei (tj. bez Roberta), u kratkom vremenu prelazi iz lagano pošemerenog princa u otvoreno bezobzirnog sadističkog psihopatu. A time i indicira kako polako Sersei sama gubi kompas, što se dalo i ovde videti iz epizode gde pizdi kako Džejmi i Tirion nikad nisu ozbiljno shvatali vlast, te je eto sve palo na njena leđa.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

kriva sam, priznajem sve!ja sam pitala jel mnogo bitno što toga nema u knjizii mnogo kvala na odgovorima :)a za knjige još nisam skroz sigurna da li hoću ili nećuali svakako postoji P(hoću)>0 (i da, t je tu dosta bitna stavka)

Link to comment

stvarno ne razumijem zasto bi nekog ovakva serija natjerala da cita knjige, a postoji toliko knjiga za procitati.zabravio sam da kazem, dobra ona doktorka s testerom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...