Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

13 hours ago, Budja said:

Ovo je najjace

 

Pa, istina je da su se feministi palili na ovu seriju - ne vidim sta je tu toliko glupo. 

Link to comment
2 hours ago, MayDay said:

Ne, ne. Znam ja zasto to pricam. 

Imaju oni fore da u 5. epizodi rese zemaljske i ljudske stvari (pri cemu im dozvoljavam da Kalisi bude luda samo ako joj Bren ceprka po mozgu i nikako drugacije) i da se poslednja vrati na lucnu temu borbe izmedju leda i vatre. Ne mogu da podnesem tri epizode antiklimaksa. 

 

Plus je serija sranje sto su mi ubili Regala onako pojadno.

Kakva bre lučna tema borbe leda i vatre?

Ne ide to tako. Na današnji dan su pobedili Njemce koji su bili predvođeni Night Kingom, ali smo je gologuzija iz Juge, Poljske ili Rusije mislila da je sve završeno i da će od tad pa na dalje sa neba padati samo latice cveća dok se čuje poj i muzika serafima i heruvima. Prava mudovišta su znala da ima još mnogo posla na Pacifiku. Uživaćemo u preostalim epizodama a vrhunac će biti kad nukejemo Hiroš Kings Landing, mmw

Koji bre led i vatra. Ja sam, dok su bile sezone 1-2-3, mislio da oni neće ni proći Zid i da će ih Bubili pobediti skroz gore na severu, a da niko o tome ni ne zna. To je sve vreme trebalo da bude sporedni zaplet. Bravo za seriju što je to ispravila!!

I ne potpadaj pod uticaj i manipulacije luzera koji se lože na knjige i prestani da čitaš ovaj đubar od topića.

 

Rhaegal je pao za slobodu :sad:

F

 

Edited by omiljeni
Link to comment
10 hours ago, pbg12345 said:

ali zasto?

do pocetka sezone si jedva cekala da pocne i cak ovde nagovarala posten svet da menja profilne likovima iz serije :D

 

 

 

 

meni i dalje nije jasno sta se to u seriji tako znacajno promenilo, pa se sad odjednom svima gadi

serija je na istom nivou brat bratu nekoliko sezona unazad

 

ali kako je dobro ovo do pre par nedelja svako je imao svoju dubokoumnu teoriju ko je nk i slicno na osnovu scene od sekund nekog nebitnog lika iz trece epizode druge sezone, dok se sad pak svi utrkuju da izbace svoju verziju preostale radnje sa argumentacijom sto gluplje i slicnije kakvoj spanskoj sapunici mora da je blize istini

 

kao da smo do ove sezone gledali genijalstinu nikad vidjenu, koju zapravo moze razumeti samo 0,0001% izabranih, a sad gledamo najvece smece ikad

zapravo gledamo istu seriju kakva je bila i pre dve, tri ili cetiri godine

fascinira me ta potreba da se bukvalno svi uklope u obrazac

svima nam se imaju svidjati iste serije, filmovi, knjige, gradovi, zene, muskarci, hrana, pise, muzika, bla bla

:puke:

 

 

serija kida!!! :fantom:

 

 

 

 

Prošla sezona je isto bila loša.

 

Da, postoji ogromna razlika ali ne zbog toga što su sad potezi glavnih junaka manje logični a ratna strategija prožeta glupostima više nego ikad, a nažalost i ovde se na tome insistira. Kao da bi ova sezona bila ne znam kako kvalitetnija da je Deni u povratku na Dragonstone poslala Rhaegala u izvidnicu. Kao da bi sad pričali o puno kvalitetnijem sadržaju da su se u Dugoj noći zabarikadirali u  zidine, ili da nisu poslali Dotrakije u juriš u nepoznato. /ok, smrt NK je prevelika glupost/

 

Gde je najviše serija regresirala? Rekao bih u kvalitetu dijaloga. Po rečenicama koje Tirion izgovara danas i onima koje je puštao tamo do pete sezone, e tu je najočitije posrnuće. Sad su to debilne lajne o Varisovim jajima, sve je banalno i na prvu loptu...a kako je nekad diskutovao sa ocem, šta su pričali Tajvin i Olena, Kejtlin i Džejmi....to je bio decentni srednji vek, a ovo sad je...Radoš Bajić. Tu verovatno nastaje ta ključna razlika kad je ponestalo Martinovog materijala.

Edited by dillinger
Link to comment

Pa, isto tako kako si ti primetio propast kvaliteta dijaloga, drugi su primetili propast zdrave logike u svim vojnim akcijama unazad 2 sezone, a bilo ih je vise nego u svim ostalim zajedno. Nije bila potrebna izvidnica ni barikadiranje, samo malo puno pametnije pisanje zapleta koje ce dovesti do situacije gde epilog (smrt NK, zmaja) nece biti nebuloza.

 

Mislim, pricamo o seriji gde je jedan od glavnih likova izgubio glavu zbog prekrsenog obecanja zarad prelaska preko jednog fakin strateski bitnog mosta. A u sedmoj sezoni izmisljen teleport.

 

Vrlo jednostavan zakljucak je da je pisanje scenarija postalo katastrofa, i da se to vrlo jasno oseti kada napuste knjige jer vise nemaju podlozak kojim su se vodili.

Edited by goofs
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Ajaoooo

I burned Brienne of Tarth and it was fucking crazy. 

Edited by Valkyrie
Link to comment
10 hours ago, pbg12345 said:

meni i dalje nije jasno sta se to u seriji tako znacajno promenilo, pa se sad odjednom svima gadi

serija je na istom nivou brat bratu nekoliko sezona unazad

 

Kako mislis odjednom? Kolko mogu da primetim isti ljudi pljuju seriju manje-vise na isti nacin vec godinama (osim Vinija, on je hipster, poceo je jos u prvoj sezoni, laganije doduse, ali ipak :D ) i iz istih ili slicnih razloga. Tacnije, ljudi su sve ostriji jer je serija progresivno sve gora tj. sve losije napisana. Otprilike je kvalitet pisanja opadao kako su budzet i production value rasli. 

Link to comment

Ja se slažem s dillingerom, najviše mi smeta ruiniranje Tiriona. I to što ošljare seriju da je brže bolje završe, a imali su onoliko praznih scena poslednje dve sezone. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...