Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Tako je. Osim što imam i ponešto lično protiv svakog lika u seriji - oni koji postoje u knjigama su tragične karikature, a oni koji ne postoje u knjigama ne zaslužuju da postoje uopšte :sleep: 

 

Link to comment
17 minutes ago, MayDay said:

Pa i ja sam duboko razocarana serijom i sad me vise ne zanima kako ce da je zavrse, ali ne razumem sta imas protiv Bubija kad je on najbolji covek. Doduse, sad shvatam da nemas nista protiv njega licno, nego ga instrumentalizujes u svom pravednom hejtu kontra serije i njenih tvoraca.

ali zasto?

do pocetka sezone si jedva cekala da pocne i cak ovde nagovarala posten svet da menja profilne likovima iz serije :D

 

 

 

 

meni i dalje nije jasno sta se to u seriji tako znacajno promenilo, pa se sad odjednom svima gadi

serija je na istom nivou brat bratu nekoliko sezona unazad

 

ali kako je dobro ovo do pre par nedelja svako je imao svoju dubokoumnu teoriju ko je nk i slicno na osnovu scene od sekund nekog nebitnog lika iz trece epizode druge sezone, dok se sad pak svi utrkuju da izbace svoju verziju preostale radnje sa argumentacijom sto gluplje i slicnije kakvoj spanskoj sapunici mora da je blize istini

 

kao da smo do ove sezone gledali genijalstinu nikad vidjenu, koju zapravo moze razumeti samo 0,0001% izabranih, a sad gledamo najvece smece ikad

zapravo gledamo istu seriju kakva je bila i pre dve, tri ili cetiri godine

fascinira me ta potreba da se bukvalno svi uklope u obrazac

svima nam se imaju svidjati iste serije, filmovi, knjige, gradovi, zene, muskarci, hrana, pise, muzika, bla bla

:puke:

 

 

serija kida!!! :fantom:

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

meni i dalje nije jasno sta se to u seriji tako znacajno promenilo, pa se sad odjednom svima gadi

serija je na istom nivou brat bratu nekoliko sezona unazad

 

kao da smo do ove sezone gledali genijalstinu nikad vidjenu, koju zapravo moze razumeti samo 0,0001% izabranih, a sad gledamo najvece smece ikad

zapravo gledamo istu seriju kakva je bila i pre dve, tri ili cetiri godine

 

Objektivno si u pravu, ali realnost je subjektivni konsenzus.

 

Ljudi imaju različite pragove tolerancije za sve i svašta, čak i za kataklizmičnu nesposobnost. Nekoga je počelo da žulja u trećoj sezoni, nekoga u petoj, a diehards kao što je Mau tek na samom krau™.

 

Pritom i hajp ima svoj, štonokažu sportski komentatori, "momentum". Bilo je potrebno par sezona da hype mašina ubaci uhvati zalet, da se krene u media/market saturation na svim nivoima... i taman kad su penetrirali mejnstrim, serija je počela da  nezaustavljivo tone. Hype nije mogao to da isprati momentalno, nisu se ljudi disiluzionirali u trenutku, nego polako, polako... i evo sad na YouTube imaš milion Preston wannabes. Ali džabe vam je, dragi moji, kasno ste se prestrojili na jedinu ispravnu, hejtersku stranu.

 

Dve-tri epizode pred kraj, poštenije bi bilo da ste ostali đubrad fanovi do kraja.

Link to comment

^^

Pa vidi, mi knjigoljupci volimo serijal i zelimo da mu vidimo kraj kakav mu dolikuje. Serija je isla jednim (za mene i dalje nedovoljno kvalitetnim tokom, ali ok) dok je pratila knjige, a onda je pocela da opada sa kvalitetom, i nikad nije prestala sa tim opadanjem. Istina je sto kazes, pocelo je da bude glupo pre par sezona, pa jos gluplje, sad je trenutno najgluplje do te mere da vredja inteligenciju gledaoca, tj. igra s punom parom na kartu da ljudi nece razmisljati o bilo kakvoj logici i realisticnosti bilo cega. 

 

Meni licno kap koja je prelila potpuno casu je treca epizoda i epilog NKa kao nekog sporednog Mister Bina koji se tu provlaci 7-8 godina. Vrlo nedostojno asoiaf serijala. Posle toga sam digao ruke cak i poceo da citam spojlere i leakove koje ranije nisam citao.

Link to comment
33 minutes ago, goofs said:

^^

Pa vidi, mi knjigoljupci volimo serijal i zelimo da mu vidimo kraj kakav mu dolikuje. Serija je isla jednim (za mene i dalje nedovoljno kvalitetnim tokom, ali ok) dok je pratila knjige, a onda je pocela da opada sa kvalitetom, i nikad nije prestala sa tim opadanjem. Istina je sto kazes, pocelo je da bude glupo pre par sezona, pa jos gluplje, sad je trenutno najgluplje do te mere da vredja inteligenciju gledaoca, tj. igra s punom parom na kartu da ljudi nece razmisljati o bilo kakvoj logici i realisticnosti bilo cega. 

 

Meni licno kap koja je prelila potpuno casu je treca epizoda i epilog NKa kao nekog sporednog Mister Bina koji se tu provlaci 7-8 godina. Vrlo nedostojno asoiaf serijala. Posle toga sam digao ruke cak i poceo da citam spojlere i leakove koje ranije nisam citao.

 

+1

 

едит да додам:

Људи се инвестирају у серије и очекују да буду награђени за своју посвећеност одговарајућим или бар прихватљивим завршетком. Немогуће је задовољити све, али чак иако је тако, крај мора бити утемељен, смислен и производ тог уложеног времена. Оно што људима највише смета управо јесте то да се лик којег пратиш седам година формира у једном смјеру да би му промијенио понашање/став/одлуке у једној епизоди. Или да читава поента серијала буде напрасно промијењена у корист неке друге идеје. То се једноставно не дешава или се дешава изузетно ријетко.

Као кад играш менаџера и изгубиш на свом терену са 1:7 након што ти искључе три играча а голман себи забије два аутогола. Ок, може се десити, можда се и десило некоме, али се генерално не дешава.

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

Kakav post napisah i nestalo struje! :(

nego, serija je serija, nije knjiga, zasto vam je to toliko tesko prihvatiti?

u ovo je spucana tolika lova da ima smisla, samo ako je prate milijarde gledalaca

jel se onda zaista ocekuje nekakav dubokoumni kvalitet koji se vecini naprosto ne bi svideo, ne bi razumeli poentu ili bi im jednostavno bilo dosadno

jeste to sa nk "jako" ali jbg daj "narodu" intriga, ko koga jebe i slicno, to se ceni

mada, na kraju u poslednjoj sceni ocekujem da nekom zaplave okice i to ce za vecinu biti "vauuu"

mene got odavno sve vise podseca na blacklist

to je ona klasicna holivudska krimi/pandyr sapunica, gde dobri uvek pobedjuju, gde kao postoji glavna prica koja evo vec 10 sezona napreduje brzinom ranjenog puza. Mi fanovi (nerviram se sto niko na forumu ne gpeda) razvijamo teorije u vezi te price, moja trenutna je da joj je otac zapravo majka koja je promenila pol! :fantom:

Dok scenariste zabole za to, nego gledaju da razvuku sto vise, evo najavljuju jos sezona :D posveceni su ubijanju raznih krimosa iz epizode u epizodu, stalno se novi pojavljuju, a ova glavna prica ce verovatno imati neki potpuno besmislen kraj

Ali jbg, meni je svejedno dovoljno zabavno :fantom:

Istim ocima posmatram i got i ostajem pri stavu da serija kida!!! :fantom:

Link to comment
41 minutes ago, gone fishing said:
181bd6d9b7468be289874d165a695e12.jpg

Ja pomislio boris dvornik iz partizanske eskadrile. 

Edited by ToniAdams
Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:
2 hours ago, MayDay said:

Pa i ja sam duboko razocarana serijom i sad me vise ne zanima kako ce da je zavrse, ali ne razumem sta imas protiv Bubija kad je on najbolji covek. Doduse, sad shvatam da nemas nista protiv njega licno, nego ga instrumentalizujes u svom pravednom hejtu kontra serije i njenih tvoraca.

ali zasto?

do pocetka sezone si jedva cekala da pocne i cak ovde nagovarala posten svet da menja profilne likovima iz serije :D

 

Da bre, 

osim promene avatara postavio sam i prigodnu pozadinu u profilu  :dry:

Link to comment

@MayDay

Nemoj to da radiš. Serija je najbolja. Potpala si pod uticaj i manipulacije. Samo nemoj više da čitaš ovaj đubar od topića i sve će ponovo biti super.

Link to comment

Ne, ne. Znam ja zasto to pricam. 

Imaju oni fore da u 5. epizodi rese zemaljske i ljudske stvari (pri cemu im dozvoljavam da Kalisi bude luda samo ako joj Bren ceprka po mozgu i nikako drugacije) i da se poslednja vrati na lucnu temu borbe izmedju leda i vatre. Ne mogu da podnesem tri epizode antiklimaksa. 

 

Plus je serija sranje sto su mi ubili Regala onako pojadno.

Link to comment
28 minutes ago, MayDay said:

Plus je serija sranje sto su mi ubili Regala onako pojadno.

 

Što jadno, dve sezone ti grade priču o penetrativnoj moći džinovskih balista, još od kako je Qyburn spičio u čelo raspalu, tristo godina staru lobanju Balerionovu kako bi ilustrovao da bolt bez problema prodire kroz krljušt i mišiće džinovskog reptila u letu.

 

Ti škorpioni su glavni antagonisti čitavog serijala. A Song of Incest and Ballistae.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...