Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ovo je najjace!

 

Quote

Elsewhere, Sansa’s brutal abuse at the hands of Ramsay Bolton was used against her twice. I forgave the show for its cruel treatment of Sansa a season ago, when it became clear that her story was one of survival rather than victimhood. But Thrones rarely passes up an opportunity to remind us of her rapes. It undermines a character who has refused to be beaten or defined by her suffering, especially when, in the latest episode, she credits her abuse for transforming her from a ‘little bird’ into what she is now. As Jessica Chastain pointed out on Twitter, it was Sansa and Sansa alone who transformed herself into the strong and savvy leader she is – not the men who abused and manipulated her. If the writers don’t understand that, how can we trust them to tell Sansa’s story properly?

 

Quote

Game of Thrones was supposed to be a story about the underdogs, the ‘cripples, bastards and broken things’, as one first season episode title put it. If it turns out that a white, male, true-born heir is the saviour after all, it will feel like the show has missed its own point.

 

Edited by Budja
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Želja mene kao najvećeg fana je presto na Džonu.

 

Da bude neki hilariozni incident tokom krunisanja u finalu, strmopizdi se Bubi niz one stepenice i presto preko njega, pa kreće odjavna špica. Subverted expectations!

Spoiler

22043e5c54d7f241552e1a7d0166a83c

 

Link to comment
6 hours ago, reginald said:

 Po svoj prilici su i zavrsetak napravili tako da snime vise verzija i onda sluzbena bude ona koja se najvise svidi probnoj publici. Odvratno da gore ne moze biti.

 

:isuse:

Link to comment

Moja odluka da prestanem da gledam tokom 3. sezone kad je došlo do ozbiljne divergencije s knjigama se pokazala kao vrlo ispravna po ovome što čitam (i tome koliko pizdite).

 

Sad samo da bradati debeli gmaz plati nekome polukompetentnom da ghostwrituje preostale knjige.

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

Želja mene kao najvećeg fana je presto na Džonu.

 

Da bude neki hilariozni incident tokom krunisanja u finalu, strmopizdi se Bubi niz one stepenice i presto preko njega, pa kreće odjavna špica. Subverted expectations!

... a skenja ga Bron negde sa galerije koji je sračunao da mu i Hajgarden mali, pa daj ceo Westeros kad je već na izvolte   :wicked:

Link to comment
4 hours ago, porucnik vasic said:

Хахахахахах каква феноменална болест.

Zaista preglup, preglup tekst... preglup....

Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

Moja odluka da prestanem da gledam tokom 3. sezone kad je došlo do ozbiljne divergencije s knjigama se pokazala kao vrlo ispravna po ovome što čitam (i tome koliko pizdite).

 

Sad samo da bradati debeli gmaz plati nekome polukompetentnom da ghostwrituje preostale knjige.

Au kakva greska

Link to comment
8 hours ago, Budja said:

Ovo je najjace!

 

 

 

 

:lolol::lolol::lolol:

 

Daj još ovakvih analiza, zabavnije su od raspada radnje u samoj seriji

Link to comment
10 hours ago, Weenie Pooh said:

Želja mene kao najvećeg fana je presto na Džonu.

 

Da bude neki hilariozni incident tokom krunisanja u finalu, strmopizdi se Bubi niz one stepenice i presto preko njega, pa kreće odjavna špica. Subverted expectations!

A ta zelja je utemeljena na cemu?

Link to comment
36 minutes ago, MayDay said:

A ta zelja je utemeljena na cemu?

 

Na internalizovanoj mizandriji, naravno :fantom: 

 

Ali osim toga, volim i kad me Cock Merchants raspomame kreativnim iznenađenjima. Kao, ja očekujem da će dijalozi imati minimum smisla, ali oni kažu moša - evo ti još malo bulažnjenja out of left field!

Očekivao si da zmajevi imaju nekakvu ulogu u borbi protiv zombija, surprise - oni su beskorisni i protiv zombija i protiv Sersija!

Očekuješ da ti radnja pokaže da je Tyrion duhovit ili Sansa prepredena, kad ono međutim - to se nigde ne vidi, moraju likovi da kažu "you're funny, she's smart, etc."

 

Zato se nadam da i sam krešendo sadrži takav preokret. U poslednjoj sceni Bubi korača ka prestolu, oklizne se, padne, nabode na mačeve koiji štrče, skotrlja se presto na njega, umre od kombinacije nagnječenja i tetanusa. Subverted yet again, suckers!

Link to comment

Pa i ja sam duboko razocarana serijom i sad me vise ne zanima kako ce da je zavrse, ali ne razumem sta imas protiv Bubija kad je on najbolji covek. Doduse, sad shvatam da nemas nista protiv njega licno, nego ga instrumentalizujes u svom pravednom hejtu kontra serije i njenih tvoraca.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...