Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

odlična epizoda! opet bitka koje smo bili pošteđeni. to polako postaje jedan kvalitetan trejdmark! vidi se da je čitav ovaj rat samo kulisa za sukob unutar carske familije lanistera između careva i psihopata. stannisova ekipa aposlutno najjača. kalisi presmešna. ne toliko poput mame stark koja je jeziva.

Link to comment
Toliki grad a svih 13 lidera im ide peške, nemaju nijednu jedinu nosiljku. I ciglo 10 stražara.
Grad više deluje kao kompletna vukojebina, s tim što se stanovnici preterno lože da je nešto posebno.
Link to comment
Moj problem sa epizodom je sto sam danas imao verovatno do sada najjaci osecaj da gledam latinoamericku/tursku sapunjaru, tipa Kasandra/Rosa Salvahe/Seherezada/Sulejman. Da l' zbog silnih rodbinsko-klanovskih veza i medjusobnih razmirica, da l' zbog dijaloga i glume u pojedinim trenucima, ne znam, ali osecaj sam imao takav.
Ja ovakav utisak imam od početka 1. sezone.Pitanje za poznavaoce, gde su ono završili Ajra i kovačev sin? Ko su ljudi koji su ih mučili i šta je to Bratstvo?
Link to comment
Ja ovakav utisak imam od početka 1. sezone.Pitanje za poznavaoce, gde su ono završili Ajra i kovačev sin? Ko su ljudi koji su ih mučili i šta je to Bratstvo?
Harrenhall, zamak koji je Tivin preuzeo od ledi Vent My link (ne citaj previse da se ne spojlujes).Bratstvo je odmetnuta ekipa predvodjena Berikom, u prvoj sezoni ih je Ned poslao da zaustave Planinu koji pustosi recne zemlje. My link
Link to comment
Ja ovakav utisak imam od početka 1. sezone.Pitanje za poznavaoce, gde su ono završili Ajra i kovačev sin? Ko su ljudi koji su ih mučili i šta je to Bratstvo?
A ljudi koji su ih mucili su Lanistersi <_<
Link to comment
Grad više deluje kao kompletna vukojebina, s tim što se stanovnici preterno lože da je nešto posebno.
Nije li to nezaobilazna karakteristika svih vukojebina?
Link to comment
Meni nije smetalo to sto je cela epizoda mahom setup za naredne, naprotiv, i ok scene mucenja i sve, slazem se da je bilo odvratno (sto je jelte i cilj). Moj problem sa epizodom je sto sam danas imao verovatno do sada najjaci osecaj da gledam latinoamericku/tursku sapunjaru, tipa Kasandra/Rosa Salvahe/Seherezada/Sulejman. Da l' zbog silnih rodbinsko-klanovskih veza i medjusobnih razmirica, da l' zbog dijaloga i glume u pojedinim trenucima, ne znam, ali osecaj sam imao takav. Procice valjda (nadam se).
Ja zato i gledam.
Link to comment

Ova serija me pomalo podseća na The Big Bang Theory, tj daje mi sličan feeling i može da se povuče par paralela. Po kvalitetu nije loša, sasvim je pristojna i gledljiva, ali je veoma daleko od trenutno najboljih serija. Onoliko koliko je TBBT daleko od recimo IASIP ili Parks & Rec, toliko je GOT daleko od Breaking Bad (govorim samo o kvalitetu). I samu seriju, takođe, poprilično vadi jedan lik (Šeldon vs Tirion).

Link to comment
Harrenhall, zamak koji je Tivin preuzeo od ledi Vent My link (ne citaj previse da se ne spojlujes).Bratstvo je odmetnuta ekipa predvodjena Berikom, u prvoj sezoni ih je Ned poslao da zaustave Planinu koji pustosi recne zemlje. My link
Linkovi puni spojlera, stvarno nemojte skrolovati ako niste citali knjige.
Link to comment
Meni epizoda OK, mada je 90% setup za buduća dešavanja.
aha zato meni skoro niš nije bilo jasno :Dtj sad ovde neko objasnio šta je "Bratstvo", ja se baš mislila kakvo li sad pa Bratstvo traže oni torturašia i nije mi jasna poenta onog đavla na kraju, jel to fazon da je ona neka đavolica il monstrumka il slično?ili će i taj đavo da se uskoro proglasi za kralja? :Di ono trovanje u prvoj čini mi se epzizodi (koje mi isto nije bilo jasno) je neko objasnio da na nju otrov nije delovaobtw rekli mi neki poznavaoci da sam početak epizode uopšte nije bio u knjizi
Link to comment

Melisandra je samo sveštenica Lord of Light, izrodila je đavla Stannisu kao sina za jednokratnu upotrebu. A i nije đavao nego samo senka.Inače to njeno božanstvo je u stvari good guy, uslovno rečeno, jer je kao neki arhineprijatelj onih zombija sa severa.A početak sa prdenjem u mraku nije bio u knjizi. U knjizi se baš ništa ne priča iz Rob Stark perspektive, tako da sve scene koje gledamo starring on su ubačene.

Link to comment

Kakav je Dzofri sadista... :Hail:Kalisi... :wub:Sta je dodjavola rodila ona svestenica? Uh, meni bas dobra ona cica-vracara sto je muva Stark nasljednik...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...